Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

Anderton

Ako to ten Almodovar robí, jeho námety sú akokeby napísané pre telenovely, scenáre sú častokrát vysoko nepravdepodobné a postavy sa chovajú ako blázni. Lenže on si to aj sám natočí, svojím nezameniteľným štýlom a všetci sú z toho hotoví. V tomto pípade je čerešnička na dorte začínajúci Banderas. Vedeli by ste si ho vtedy pedstaviť ako macha? Inak film samozrejme prevažne o ženách a pre ženy. Od jediného muža, ktorý im rozumie. ()

iamek

Klasický Almodóvar. Skvěle zapletený film, který postupem času do sebe krásně zapadá. Samozřejmě by to nebyl Almodóvar, kdyby se v jeho filmu neobjevila pořádka dávka červené barvy. Můžete jí vidět všude. Skvěle bylo taky vidět mladého Banderase, který působil docela vtipně, ale kde zanechal své pověstné charisma ? Škoda, že ho Hollywood tak zničil. Naštěstí, když je ve sračce, tak ho Pedro zase vytáhne ( Snímkem Kůže, kterou nosím ). Scénař je vtipný, svižný a ani na vteřinu se nebudete nudit. ()

dormouse

Nemůžu si pomoct, ale jak mám ráda pozdního Almodovara, jeho ranou tvorbu nemusim. Nebavila jsem, ba právě naopak. Navíc nemám ráda příběhy o ženách, které takhle vyšilují kvůli chlapům (totéž platí obráceně). Ale je zde už patrná úžasná Almodovarova barevnost, kombinace červené a zelené, která je pro něj tak charakteristická. Ale na druhou stranu je dobře, že někdo tvorbou zraje. Já znám více režisérů, kteří od svého vrcholu již jen klesají. ()

Martin741

Az tento Film Mujeres al Borde de un Ataque de nervios sa stal prelomovym filmom Pedra Almodovara. Almodovar casto vo filmoch zobrazuje ludi na okraji spolocnosti, ktori zapasia s moralnymi problemami ale aj existencnymi. A fakt, az tento film Mujeres ... znamenal zlom v reziserovej kariere. Zensku opustil chlap prave ked je gravidna - a ona ho zhana, pricom natrafi na kadejakych ludi, dobrych i zlych a zapletie sa ..... Do coho konkretne, to si uz musi kazdy divak zodpovedat sam, najlepsie pozeranim filmu. David 3141 ma pravdu s tym feninizmom, ja som ho objavil az na 2 -3. pozretie, na 1x mi to uslo. To bude aj tym, ze som len laik -nedouk, a ze som na noze s vystudovanymi filmovymi teoretikmi -elitarmi. Vysoko hodnotim aj to, ze Almodovar tu neprepasoval svoje uchylarny - Banderas je extremne plany herec, tu ale nevadil, da sa povedat ze jeden z jeho najlepsich filmov . 88 % ()

lena60

Udělala bych lépe, kdybych před začátkem filmu do sebe vpravila sklenici gaspacha s pořádnou dávkou pilulek na uklidnění. Ušetřila bych tak vlastní nervovou soustavu od návalů vzteku a rozčílení, které mnou lomcovaly v průběhu ubíjejícího zírání na toto "umělecké dílo" Pedra Almodóvara. Absurdní komedií o psychicky labilních ženách-milenkách stárnoucího proutníka Ivána mě otrávil "absolutně dokonale". Po větrné bouři Černých rouch jsem další absurdní filmový almodórovský závan opravdu nečekala. ()