Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (231)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tohle je pro mě dodnes srdeční záležitost mého dětství. Strašně jsem ten seriál žral a dodnes je to pro mě nejpovedenějším, nejzajímavějším a nejlepším ztvárněním legendy Robina Hooda. Už pro to zapojení mytologie a nadpřirozena. To spojení fantasy legend a horrorových prvků prostě funguje. Dodnes mám v živé paměti, jak jsem se třásl strachy při dvojdílu s názvem Waylandovy meče. Skvělé herecké obsazení a vykreslení postav (Philip Davis dal Krále Johna naprosto grandiozně). Pravda, blonďatý Robin je trošku slabší, hlavně mi vadilo, že Connery byl na tu roli podle mě moc mladý a díly s ním jsou už spíše komediální, ale i tak jsou fajn. A jedna zásadní věc - Marion může hrát klidně Cate Blanchet, Mary Elizabeth Mastrantonio nebo třeba Uma Thurman, ale nejlepší (a pro mě jedinou pravou) Marion vždy byla a bude Judi Trott. Ta v nás, pučících puberťácích, dokázala zažehnout zápal pro pihovaté zrzky. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zrovna se dívám na Robina Hooda s Kevinem Costnerem a vzpomněla jsem si na svého dávného oblíbence ze Šervůdu, kterého hrál Majkl Praed a kterého jsem měla vylepeného na zdi...Díky tomu jsem si uvědomila, že to bylo podle mého naprosto nejlepší zpracování této britské legendy, jaké jsem kdy viděla...A taky nejvěrnější...Za mě 88% ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá je spíš z nostalgie, protože už je to fakt dlouho, co to šlo naposledy, a obávám se, že vidět to teď poprvý, víc jak tři by to nebyly, ale hrozně rád bych tohle hodně netradiční pojetí viděl znovu. Nejvíc se mi líbily mystické díly, třeba ten o boji s ďábelskou sektou Waylandovy meče. U toho jsem se jako malej klepal jako ratlík. Krásná hudba Clannadu a famózní Nickolas Grace jako hláškující šerif z Nottinghamu: "Mám sto jednání za dva dny, ve čtvrtek se mám účastnit šesti poprav a na víkend přijede moje matka." P.S. Pamatujete, jak do Vegy přišlo asi 150000 hlasů pro tenhle seriál? A dneska? Nemáme práva, nechceme, nezajímá... Zk*rvená ČT. ()

Natabar 

všechny recenze uživatele

Když tak koukám na ty čajíčky a la Costnerův Robin Hood - Král zbojníků či totální odpady jako novodobý seriálový Robin, vzpomněl jsem si s nemalou dávkou nostalgie na jeden seriál, který mě kdysi (hodně) dávno pokaždé přibil k TV obrazovce. To aspoň mělo atmosféru! Jasan, že nemalou měrou k tomu přispěla právě výborná hudba. Ať už Hooda točil kdokoli, pro mě existuje jen jeden opravdový - ten z '84. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Z mlhy vystupující sherwoodský "Cornuto" Herne, dvěma meči vybavený saracénský Walda Matuška Nasir a švarný Robin z Loxley, který se mě pokoušel v pubertě zviklat ke zřeknutí se heterosexuální orientace. Díky nádhernému theme song od Clannad "The Hooded Man", mystické atmosféře a nepopsatelné divácké přitažlivosti rozhodně nadprůměr mezi tvorbou o zbojnické legendě napínající tětivu a je škoda, že si na ni člověk může nostalgicky zavzpomínat už jen leda tak na Youtube (doporučuji The Swords of Wayland). ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)
  • Tento díl Československá televize nenadabovala ani neodvysílala kvůli komunistům, protože se tam objevili Židé. (Marpe)
  • V plánu byla i poslední 4. série, ale z důvodu finančních problémů se nenatočila. (Marpe)

Reklama

Reklama