New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Bogrant

Zábavná blbosť z francúzskej dielne s dobrým hereckým obsadením a tými najhrôzostrašnejšími kostýmami, aké som videl, napriek tomu si však myslím, že je to stráviteľné aj na viac pokusov. Oldman ako záporák skutočne výborný, ale z tej jeho ofinky som nemohol. Vážne, kto navrhoval tie oblečenia a vzhľad? Film plný rozmanitej fantázie. Cool Willis. ()

Svadbos

Nedobrovoľný hrdina a krásna mimozemšťanka - to je Blade Runner od Ridleyho Scotta. Absolútne Zlo - To je deň nezávislosti alebo Votrelec. Úvodná archeologická sekvencia zase pripomenie Indianu Jonesa, gigantické mesto je verná kópia Metropolisu (a Blade Runnera), vesmírne scény sú Hviezdne vojny. Tak by sme mohli pokračovať, pretože Piaty element je  viac než iné filmy postavený na tom, čo divák pozná z klasických sci-fi filmov. Na rozdiel od Blade Runnera, ktorý s "výpožičkami" pracoval veľmi uvážlivo a premyslene, je Piaty element iba púhou variáciou variácie,v ktorej postmoderna vykráda samú seba. Je tu potom príznančné, že tu chýba silnejší a pôvodnejší príbeh, že postavám chýba lepšia psychologická prepracovanosť a že jediné, čo na filme prekračuje rovinu priemeru, je technická stránka veci. Počítačom vytvorené triky v prvom momente uchvátia, ale v dnešnej dobe už pôsobia zastaralo. Zostane iba obsahová podstata filmu, ktorá je úplne ničotná. Piaty element viac než príznačne poukazuje na skutočnosť, že aj v dnešnej pretechnizovanej dobe zostáva podstatou filmu nie technický, či finančný element, ale stále ten ľudský. ()

Thalin

Dne už taková kultovka a jeden z mých oblíbených filmů. Skvělé scifi obsahující humor, hlášky a akci a to se hlavní hrdina a záporák ani nemuseli vůbec potkat.  Jediné negativum je tam ta uvřískaná postava Chrise Tuckera. Hrál on někdy normální netrapnou lidskou bytost? ()

Bragi66

Kupodivu tato nadbytkem oplývající filmová výprava je z francouzské produkce. Je to kultovní SF své doby s gumohlavami mimozemšťanů, které připomínají třeba film Muži v černém (1997) a další. Je to příklad toho, jak vložit humor a nadsázku do SF filmu a moc neurazit. K žánru SF filmu s nadsázkou a malebnou výpravou doporučuji třeba Stopařův průvodce po Galaxii (2005). ()

Zabriskie

Tvůrcům se povedlo natočit zajímavou a detailně propracovanou vizi světa budoucnosti, na kterou se dá příjemně dívat. Netradiční, místy i vtipné sci-fi, ve kterém Bruce vytváří další ze svých skvělých drsňáckých postav. ()

smoky

Jako komedie super, skvele hlasky. Efekty na tu dobu dost obstojne. Jovovich je v tom oblecku a s temi vlasy opravdu sexy! Chris Tucker je opravdu odporny, kdyby neco takoveho dnes existovali, asi byc se musel zblaznit. ()

Dinoo

Efekty wow ,design wow ,ale obsah nuda. Síce moc nemám rád sci-fi filmy ale odhodlal som sa pozrieť si tento film a celkom ma to na jednej stránke prekvapilo ,ale na druhej stránke je to také typické prehnané sci-fi. Ale ak si to idete pozrieť prvý krát odporúčam na nejakom kvalitnom domácom kine alebo aspon premietačke ,lebo je to naozaj efektový skvost :) ()

cache

Aj po 11tich rokoch je tento film stale dobry a putavy. Efekty na prekvapivo dobrej urovni, pribeh prepracovany, hudba genialna, herci skvelo hrajuci svoje postavy, proste dokonaly ako Leeloo :) Silno odporucam aj po tolkatich rokoch. ()

Drzy_orel

Každej má několik oblíbenejch filmů, který třebaže nepatřej k tomu nejlepšímu co bylo natočeno, stejně je bude vychvalovat a nikdy na nich neuvidí jedinou špatnou věc. Pro mě je jedním z nich Pátý Element. Kouzelná Milla, správňáckej Bruce, zlej Gary, možná až moc potrhlej Chris Tucker. Ale jako celek je to postě "Bada bum, veeelký bada bum" ()

marocco

Zacpite už konečne ústa Chrisovi Tuckerovi. Inak Bruce Willis a Milla výborní, vizuálna stránka super a klišé záver podarený. ()

Aaron_Hill

Ve spoustě ohledů nejspíš film který nezestárne. Těžko uvěřit, že od premiéry uplnulo už více jak deset let. Připadá mi to jak před pár měsíci, když jsem s tátou byl v kině na tomto sci-fi snímku. Nestíhal jsem tehdy ještě číst titulky, takže sem si spíše „naplno“ vychutnával atmosféru a ta tu skutečně byla a stále je. Když sem hledal přirovnání k nečemu obdobnému, pohořel jsem. Je tu skutečný unikát, ale pro představu: hoďte do hrnce Posledního Skauta, Blade Runnera a přikořeňte opravdu velkou dávkou THC a voalá! Ujetá, vzrušující, vtipná a vizuálně pestrá podívaná je na světě. Slyšel jsem názory, že stopáš je zbytečně dlouhá, ale kdybych mohl mít na výběr přál bych si pravý opak.. Herecké výkony jsou na solidní úrovni, Bruce Willis opět, tak jak jsme zvyklí, trousí suché hlášky, Milla Jovovich je k sežrání, a to nejsem jejím fanouškem, a mnohými zatracovaný Chris Tucker rozhodně dodává filmu šmrnc a tu správnou atmosféru. O Garym Oldmanovi nikdo pochybovat nemusí, jako trhlej záporák přesně zapadá do filmového universa. Kupodivu vřele mohu doporučit verzi s dabingem, není jí co vytknout. Pátý element = pět hvězd, není co řešit. ()

Hansolo35

Naprosto geniálně propojený a sestříhaný film. Vše souvisí se vším. Dialogy a scény se prolínají v rychlém sledu. Někdo tu psal, že by zkrátil stopáž. To by mě zajímalo, kde se dá něco vystříhnout. Každá scéna sedí a má svoje pevné místo v ději. Bessona celkem nemusím, ale tohle se mu opravdu povedlo. Jeden z nejlepších, řekl bych kultovních sci-fi. ()

PauloGrane odpad!

Vykrádačka Duny, Star Wars, Brazilu, Smrtonosné pasti, Kmotra III. a čert ví čeho eště = FUJ. Snad jenom ta věta: "K čemu chránit život pro smrt?" dává smysl. ()

P3ky

Tak hodne mi prijde, ze Milla, ma rada barevne filmy, Paty element a potom UlraViolet, nastesti je tohle ale tak o tridu az o tridu a pul vys. Plno barvicek, kam se clovek podiva a taky, sem tam nejaka ta hlaska :). Na svou dobu bych rekl, ze je to hezky graficky udelany :). Jen bylo divny, ze z tech valecniku netekla krev :(, ael to se da prezit :). Plava Laguna krasne zpivala :) a blbe dopadla :(. Trojice Corben, Lilu a Ruby, byla skvela a krasne ji sekundovali knezi a na druhe strane uzasny Zorg. Efektivni konec s oteviranim :) a nakonec reaktor :). Tenhel film, vas urcite zabavy, takze mu dame prasnych 85%, cily 4hcezdicky :) ()

Dejna2

Představte si pohádkový souboj dobra a zla v kulisách Hvězdných válek, přičemž zlo je tentokrát absolutní a ztělesňuje ho jakási odpudivá koule, která se řítí z hlubin vesmíru přímo k Zemi. Zapeklitá situace. A co horšího, ani atomovky nezabírají – zlo plodí zlo, které to absolutní pouze posiluje. Co dělat? Utéct není kam a celé lidstvo má zřejmě na kahánku. Ač to zní možná neuvěřitelně, i v takové situaci se najdou kolaboranti, a tak je nutné věnovat pozornost také jim. Jak tohle skončí... Francouzský film, který v mnoha ohledech strčil do kapsy i největší americké trháky té doby, vtipně použil jejich vlastních zbraní: primitivní zápletku, dokonalé triky, prezidenta, mimozemšťany a happy end. Představte si pohádkový souboj dobra a zla. Osekejte vše přebytečné a holou kostru obalte těstem, které nám umožňuje uválet současná technika. Držte pedál děje po celou dobu sešlápnutý až na podlahu a za vydatného natírání výtažkem z MTV a televizních reklam nechejte asi dvě a půl hodiny působit na obecenstvo. Podle potřeby dochuťte kořením z televizních reklam. ()

-MaReK-

Jeden z mojich najobľúbenejších akčňákov. Veľká výprava, monumentálne scény, akcia a lá Bruce Willis ako má byť, krásna Mila Jevovich, perfektný filmový záporák a nezabudnuteľné hlášky. Celý film je plný dynamiky a napätia. Každý fanúšik sci-fi alebo akčných filmov si príde na svoje. Odporúčam! Môžem ho pozerať stále, perfektný relax (ani po 60te zhliadnutie to nie je trapas).Pre mňa 90% ()

Shashlick

Zajímavý příběh, prostředí a film s velkým posláním. Kupodivu nejpůsobivější moment pro mě asi je, když si Milla prohlíží heslo "WAR" a objeví se atomový hřib. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí