New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Renfield

Barevný cirkus, který pádí kupředu rychlosti mluvy Rubyho Rhoda, tedy Chrise Tuckera. Zpomalení by neuškodilo ani ději, ani Rubymu. Mytologie světa, pokud skutečně nějaká hlubší je, by zasloužila větší rozvedení. To stejné platí i pro nejzásadnější postavy, především Korbena. Bruce Willis to v jeho roli táhne, ale opomenout nelze ani Garyho Oldmana. Vizuál sice zaujme, jenže právě tady rozhodně platí, že méně je někdy více. A Tucker? Mohl méně ječet, jinak do toho cirkusu vlastně zapadá. 60% ()

Emo-haunter

Bessonova fantazie převedena na filmové plátno. Univerzum tohoto světa má rozhodně potenciál, který se hodně využil. Skvělá výprava, masky, počítačové efekty, a výborný Willis s krásnou Jovovich. Potěšila i účast Bilba a Siriuse Blacka, i když oni v tomto roce nevěděli, jak jsem si je nejvíc zapamatoval :D I když je příběh jednodušší a skromný (po obsahové stránce to trochu vrže), a stopáž je delší díky infantilním pičovinkám (které se nakonec ukážou jako důležité v hlavní dějové lince), film má dobré hlášky, kdy jsem se párkrát zasmál, slušnou dávku akce a nenudil jsem se ani na chvíli. Je tam inspirace x filmy, to mi ale nevadilo. Je to takový áčkově béčkový film, částečně parodie na sci-fíčka, ale pár zajímavých myšlenek to také má, ne že ne! 8/10 ()

JohnnyKladno

Výborně vymyšlený svět, zábavné postavy, vtipné dialogy a fajn akce. Je to svižné a zábavné. I ten Tucker se zde dá přežít. Za mě Sci-fi klasika. 95% ()

Pajčus

Tento film mě uchvátil hned po prvním zhlédnutí. Zaujal mě natolik, že to ve mě vyvolalo neodolatelnou touhu zařadit ho do své DVD sbírky. Nedokážu přesně určit, co přesně bylo hlavním aspektem toho, že mě tento film v takové formě ohromil, protože nejsem skalním příznivcem žánru. Snad to byl perfektní scénář, výborné herecké výkony, výtvarné zpracování všeho, co se ve filmu vyskytlo a v neposlední řadě určitě samotný Bruce Willis a Mila, která byla ve výborně nadesignovaném oblečku přímo neodolatelná. ()

newt17

Zřejmě poslední film Bruce Willise, ve kterém je největší hláškující a neomylně střílející frajer v Hollywoodu. ()

Brejlil

Skoro by to mohl být nejlepší film Luca Bessona, nebýt poměrně necitlivé a překvapivé kombinace humoru s vážně myšleným dějem. Ty karikaturní postavičky, mezi kterými vede Tucker, jsou skoro jako pěst na oko a nutí chudáka diváka k schizofrennímu přístupu. Ovšem vizuální stránka mi vždycky zvedne náladu. ()

Phillo

Obrazne dokonalé a myšlienkovo zaujímavé avšak práve námetovo spochybniteľné, pretože za „nevieme čo nás čaká o X rokov“ sa všetko skryť nedá. Čo sa týka vízií budúcnosti, osobne uprednostním iné filmy. Ale čo sa týka medziplanetárnych letov, určite uprednostním Brucea Willisa :) 75% ()

Emzet

Vizuálně pěkné, ale... Tehdy nová Jovovich je celkem roztomilá, hlavně když žvatlá, slova jako "multipass" a tak. A Oldmanův megalomanský magor Zorg je celkem zábavný (Oldman neumí být špatný). Ale na ty dvě hodiny je scénář docela o ničem a... A nic. Scénář je o ničem. A Chris Tucker mě štval takovým způsobem, že být to možné, zaškrtím ho. ()

Kruczynski

Naprosto famózní úlet Luca Bessona a zřejmě jediný sci-fi, který jsem ochotná sledovat klidně desetkrát za sebou. Někdo filmu vyčítá přeplácanost, pro mě je ale právě ta hlavní předností. Ujetej je děj i naprosto všechny postavy, nezapomenutelných momentů jsou ve filmu tři prdele. Vyzdvihnout je třeba hlavně postava Chrise Tuckera, pěvecké vystoupení plavalaguny a samozřejmě naprosto ÚCHVATNÉ kostýmy J. P. Gaultiera. ()

Kratoc

Celý vytvořený svět, který si nezadá s prostředím hvězdných válek (měřeno rozsahem fantazie jejich tvůrců). Narozdíl od ságy Star wars, které se tváří rádoby vážně, tak zde humor srší na všechny strany (Bruce Willis zase cedí své průpovídky a role mu sedla jako hladové klíště za krk) a celkově vás film dokáže vtáhnout do atmosféry, že ani nedutáte a vnímáte jenom svět pátého elementu. ()

RomanHyde

Nejdříve se mi nepodařilo tenhle film pořádně identifikovat.. jediné co jsem zjistil bylo, že to je asi sci-fi.... Jako komedie mi to rozhodně nepřišlo, protože pod slovem humor si rozhodně vybavím něco jiného, akce to byla velmi chabá a romantika žádná... Tak co to teda je? Pátý element je ztřeštěný a nezařaditelný "komiksový příběh". Proti obsazení ani hereckým výkonům nemůžu říct půl slova, všem sedne role jako prdel na hrnec, ovšem to je kromě povedeného ztvárnění vše. Možná bych ještě vyzdvihl muziku Erica Serry, který už nevykrádal motivy z Magické hlubiny, ale posunul se dále. Režie je klasicky bessonovsky neurovnaná, stříhy místy chaotické a příběh? Ten v podstatě žádný není. Pátý element je koncentrovaná nuda a šeď. Nechal mne naprosto chladným a měl jsem hodně moc co dělat, abych jej nevypl před koncem. ()

bolan

Existují typy lidí (herců), o kterých se mluví, jsou známí a slavní, ale neviděl jsem s nimi ještě žádný film, který by mě skutečně dostal a já vlastně ani nechápu, co je na nich tak vyjímečného. Jedním z nich je právě Milla Jovovich, která mě zatím nedokázala přesvědčit, že její jméno není jen nálepka pro hezkou tvářičku. A pokud budu hodnotit Pátý Element jako novodobého Flashe Gordona, pak mě opět nechal zcela laxním. ()

Pitrsss

Jeden z mých nejoblíbenějších scifi-akčňáků. Bruce Willis přesně tam, kde mu to nejvíc sedí a kde ho máme nejraději. Drsnej neoblomnej maník, kterej nakonec přece jenom podlehne lásce k šukézní mimozemšťance, v podání Milli Jovovich. Pátý element je sám o sobě nádherný barevný film, přeplácaný tunami komparzistů v perfektních futuristických maskách na vkusných vesmírných lodích. K tomu trocha té romantiky, kupa srandy a hlášek a správně kryplící záporák Oldman. Ani minuta nudy. 90% ()

ursinko

Videné 11.10.1997 v kine Strojár v Martine. Ak človek sleduje túto uletenú scifi z nadhľadom, parádne si ju užije. Vtedy som hodnotil 4 a pol *. A Besson spravil riadnu zmenu v žánri oproti Leonovi. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí