New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

MysterioD

Podle mě po nedosažitelně skvělém Leonovi, druhý nejlepší film L.Bessona. Skvělé hlášky, a na svou dobu úžasné triky. A navíc můj nejoblíbenější padouch G. Oldman . . . 4 hvězdy po zásluze ()

Alister

Skvělá kultovní sci-fi Luca Bessona. Kýčovitý příběh(záchrana světa...)nicméně film situovaný jako komedie si ho muze dovolit. Bruce Willis hraje opět tu roli sarmantniho drsnaka za kterou ho mame tak rádi:) Milla Javovich je jednoduse svou roztomilostí k sezrání. Gary Oldman si po výkonu v Leonovi primo rekl o roli Zorga a roli vysinuteho zaporaka opět obohacuje o své charismatické herectví. Chris Tucker zváldá svou postavu naprosto bravurne. Pokud se nekomu zda, ze prehrava jsou to vyhrady k Rubymu jako takovemu a ne k Tuckerovi(mimochodem naspeedovanejsiho cloveka sem este nevidel-neuvretilný xD) To co z filmu dělá kult nejsou herci ale ty hmatatelné odkazy na budoucnost (Mcdonald, hromadící se odpadky, poletující bistro, Ruby Rhud coby metrosexualní hvězda dneška umocněná na xtou, bodový systém). Navíc dvě zajimava setkání Hollister a Dylan....xD ()

Naranyan

Právě jsem opět viděl tento ... dokonalý skvost kinematografie. Kolem pátého elementu pro mne osobně panovalo určité čarovné kouzlo, jakási aura, rituál s nímž se mi podvědomě vytvořilo neodlučitelné spojení. Vysvětlování by vydalo na příliš dlouho, proto rovnou raději přejdu k filmu samému. Nevím zda budu uvrhnut do klatby za své prohlášení -> pro mne se jedná o naprostý vrchol sci-fi žánru, podobně jako Fontána v rovině existenciálních, meditativních záležitostí. Star-wars, Star-Trek, Terminátor, Vetřelci... jsou všechno úžasné filmy, přesto svět pátého elementu nejvíce zapůsobil na mé city a povídejme si co chceme, když přijdou ty na řadu, rozum zůstává stát. Není to jen o přemýšlení nad poselstvím, které pravda není příliš obsažné. Vize světa budoucnosti byla podána v porci grandiózní výpravy šéfkuchaře nejvyššího řádu J.P.Gautiera, okořeněna mistrným Bessonovým umem s nejsvěžejší možnou /hudební/ přílohou. Svět pátého elementu podobně jako u pána prstenů .. cítím, prožívám mírou nejvyšší, přecijenom ale rájem, tužbou nejprosebnější je Fifth elemenet. Po Farscapu další wannabe. Ano, zatraceně rád bych byl Corbenem Dallasem, snad až přespříliš. ()

endymion

Na tomto filmu neshledávám ani po 12 letech a minimálně desáté repríze žádnou chybu a stále mě stejně baví. BIG BIG BADABOOM !!! ()

Hellbilly

Dokonalé! A neviem čo sa vám nepáči na Ruby Rhodovi-tak nádherne streleného a pritom absolútne prirodzeného uvrieskaného ľahko homosexuálneho showmana aby jeden pohľadal. Ruby Rocks! ()

filiperros

Pátý Element už je klasika. Místy možná až příliš vtipnej, na druhou stranu je to poslední pořádný původní vesmírný scifi, který znám. A tím původní teď myslím to, že je tam stvořena úplně nová vize světa narozdíl od nových star wars nebo star treků. ()

Gabriel_cz

Sci-fi jak se patri - plne bizarnich bytosti, silenych ucesu, letajicich taxiku a prodavacu kavy a Bruce Willise ve spojeni s Millou Jovovitch ()

rene75

Nádherná a zranitelná Mila, Bruce v nejlepší formě, mega ulítlej černouš, originální zloduch, bezvadná muzika. Svébytná sci-fi, které nechybí nadhled. A hlavně je to zábavné v tom nejlepším slova smyslu. ()

max cady

Sci-fi zanry moc nemusim,ale tohle se mi libilo.Skvele herecke obsazeni az na Chrise Tuckera,tento herec tu kazi celkovy dojem z filmu ()

james11

Když jsem četl žánr tady na csfd v pořadí Akční / Sci-Fi / Komedie, tak jsem čekal, že bude seřazen i tímto způsobem film. Ale místo mnou očekávaného 3. místa, obsadila komedie zcela bezkonkurenčně 1. místo. Jednoduše místo pořádné akce, jak se na Bruce sluší, se mi dostali něčeho jako Men in Black (lepší přirovnání neexistuje). Proto i když jsem byl ze začátku zklamán, že to není brané tak vážně, jak bych čekal, nakonec jsem se i zasmál a byl jsem celkem spokojen. Ale Bruce se rozhodně víc hodí do akčních filmů jen s pár vtípky :-) ()

roman1804

Jednoznačne jeden z najlepších akčných filmov. Willis ako akčný hrdina skvelý ako vždy a geniálny záporák Gary Oldman. Tomuto filmu jednoducho niet čo vytknúť. Skvelá akcia, dostatočne zábavné aj dramatické. ()

mimuzik

Pro mě jedno z nejlepších sci-fi, kde o humor, výbornou hudbu ale i romantiku není nouze. Dobrá zápletka, výborní herci, hlavně Gary Oldman nemá chybu. Je vidět, že i za oceánem se umí natočit skvělý film. Plný počet hvězd je toho důkazem. ()

schindler

Zpočátku to vypadalo jako solidní scifi, to následně zůstalo a k tomu se časem přidal skvělý originální humor. Doporučuji zkouknout v původním znění, protože Chris Tucker a jeho ZZZZZZZZZZZZ je k popukání. A ještě jeden osobní důvod k maximálnímu hodnocení, tehdy to bylo moje první zhlédnuté DVD, to bylo pokoukáníčko. ()

stado

Pro mě nejlepší film s Bruce Willisem. Vtip, akce, romantika. I Tucker, kterého vůbec nemusím tam tak nějak zapadal a to je co říct. ()

Spike86

Zajímavé velice barvité sci-fi s notnou dávkou vtipu a nadhledu. Z hereckých výkonů vysoce vyniká Milla Jovovich, skvělý výkon, a špatní nejsou ani Willis s Oldmanem. Triková stránka filmu je na výši, např. ztvárnění města s 3D dopravním provozem. Docela zajímavé jsou tam z různých sci-fi vychytávek robo-vysavače. Když si uvědomím rok natočení, tak v té době to pravděpodobně byl ještě sci-fi výmysl a dnes je to již skutečnost, takže i malá dávka vizionářství. 84% ()

Mr.Lordi

Stará dobrá po 3. viděná kultovní sci-fi klasika, kterou můžu vidět furtum furt dokola. B. Willis a M. Jovovich je příjemná kombinace síly a krásy... 90% ()

harazin

Moc dobře si vybavuji bizardní projev Iana Holma,bláznivého Tuckera,šíleného Oldmana,výpravnost snímku a skvělou hudbu.Co je dnes s Bessonem,vždyť byl tak dobrý? ()

moris.cz

Zábavná superzelená jízda! Co mě ale opravdu nejvíce zaujalo je soundrack a pro film zásadní kostýmy Jean-Paul Gaultiera. ()

petrce

Jeden z nejzábavnějších filmů v žánru sci-fi. Fantazie tvůrců tu pracovala na plné obrátky a zpracování je opravdu vynikající. Odvážné kostýmy, překrásně prostředí a kvalitní herecké výkony. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí