Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Rocky62

Příběh o nespoutanosti jedné z největších přírodních krás, o lidských duších sahajících na dno svých sil a hlavně o touze zvítězit. Tahle filmařina má zcela bezpochyby určitou magii, s níž ponoří diváka do lagunově modrého ráje, ze kterého se těžko odchází. Romantika zaujímá cca 5% filmu, což může být pro některé romantiky na škodu, ale pro mě nikoliv. Já to zaznamenal spíše jen jako vedlejší doplněk s účelem zpestřit děj, což se povedlo. Hudební duo Conti-Serra obohatilo hlubinu tak fenomenální hudbou, že by si jí vychutnal i hluchý. A to je teprve první aspekt z mnoha činící tento film kouzelnou podívanou. Dalším akcentovaným pozitivem je vizuální stránka, která to celé povyšuje do nadprůměru. Pár nepříliš záživných pasáží tu je, díky kterým, jsem měl chvílemi dojem, že pointou filmu je uvědomit si, že voda je mokrá, nebo co, ale netrvalo to dlouho a zjistil jsem, že se šeredně mýlím. Magická hlubina je skutečně procítěný film s hlubokou myšlenkou, nekonvenční pointou a v neposlední řadě se schopností dostat se divákovi do srdce. Hudba je jako moře. Stojíme na jednom břehu a vidíme daleko, ale druhý břeh spatřit nemůžeme. ()

Dever

Soundtrack Bill Conti, Eric Serra: 1. The Big Blue Overture [4:43] ,2. Deep Blue Dream [1:27] ,3. Sailing to Death [2:18] ,4. Rescue in a Wreck [2:35] ,5. La Raya [2:02] ,6. Huacracocha [5:20] ,7. Water Works [3:07] ,8. Between the Sky-Scrapers [1:02] ,9. Remembering a Heartbeat [1:08] ,10. Spaghetti Del Mare [1:58] ,11. Let Them Try [3:30] ,12. Synchronised Instant [2:05] ,13. Homo Delphinus [8:02] ,14. The Monastery of Amorgos [1:12] ,15. Much Better Down There [1:28] ,16. Cruise of the Dolphin Tribe [2:43] ,17. Second Dive [1:50] ,18. Leaving the World Behind [2:23] ,19. My Lady Blue - Eric Serra [5:00], ()

Amarcord_1

80% - Upřímně řečeno, Magické hlubině bych dal jenom tři hvězdičky, kdybych loni v létě neabsolvoval potápěčský výcvik. Film mě zklamal po své výrazové stránce, a jediné, co mi nabídnul, byly scény pod vodou, či pěkné záběry na moře. Velké plus filmu jsou jistě i herecké výkony, ale celý scénář na mě působil velmi vykonstruovaným dojmem. Zkrátka jsem čekal mnohem víc, ale jako člověk, co obdivuje potápěče nemohu dát nižší hodnocení. ()

Xmilden

Nečekám, že by ještě nějaký režisér dokázal krásněji natočit neskutečnou nádheru oceánu. Magická hlubina připomíná film jen tak mimochodem, protože hlavní roli zde hraje nekonečný a hluboký oceán. Celé to na mě působilo spíše jako dokument, ve kterém zní krásná hudba Erica Serry. Moře je zároveň tichým svědkem příběhu přátelství, rivality a lásky. Krásný zážitek, jenž nemá ve svém žánru konkurenci. ()

Vitason

Po dobu čtení komentáře musíte zadržet dech. Takže nádech... Známého hračičku Luca Bessona už zřejmě omrzelo čvachtání se v bazénku a tak se vydal pod mořskou hladinu pro svůj nejosobnější a společně s Leonem také nejlepší film. I když se Magická hlubina potápí do těch nejstudenějších a nejčernějších vod, tak je milá, zábavná a hlavně neskutečně hřejivá, kdy romance dvou lidí z naprosto odlišných světů na pozadí přátelské rivality dokáže zřejmě dojmout i ty největší tvrďáky. Film má hned několik plusů. Tím prvním jsou nádherné podvodní záběry, které ve spolupráci s dalším kladem a to hudbou od Erica Serry vytvářejí z filmu neuvěřitelný audiovizuální zážitek. A minimálně stejně důležitým bodem filmu je ústřední herecké trio. Barr je neskutečný sympaťák, i když se jeho postava občas chová na ránu pěstí mezi potápěčské brýle. Jean Reno, obstarávající komediálnější části filmu, je naprosto fascinující (U Rena mě zaujal i dětský herec s hubou od marmelády, který hrál Jeanovu dětskou verzi) a to samé se dá říci o věčně rozcuchané a sladké Rosanně Arquette, u které Besson hodně zdůrazňuje její rysy a věnují jí nejvíce detailů, za což musím zdvihnout poslední palec komentáře. Bavil jsem se, zasmál jsem se, byl jsem dojat... Výdech ()

• Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)
  • Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Luc Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“