Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Kryšpín

Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující. ()

Tommy987

Prekrásny film. Film, ktorý ak chce človek plnohodnotne zažiť, nestačí ho len pozerať. Musí sa doň ponoriť, ako sa Jacques ponáral do svojho milovaného mora. Musí sa nechať unášať krásnym príbehom o priateľstve, láske a hľadaní seba samého, dokonalou Bessonovou réžiou, prenádhernými poetickými morskými scénami a podmanivou hudbou Erica Serru (úprimne jeden z najkrajších soundtrackov, aké som mal možnosť vo filme počuť). Ak sa to podarí, čaká nás úžasný filmový emocionálny zážitok a 168 minút Director's cutu uplnynie ako voda... 10/10 ()

eraserhead666

Kdysi jsem viděl klasickou verzi, teď tu skoro tříhodinovou. Nějaký výrazný rozdíl nevidím. Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, delfínovská poetika brzy začala lézt docela na nervy, ale celkově to není vůbec špatný film. Střídání prostředí mu hodně svědčí. Jean Reno je zábavný a Rosanna Arquette byla fakt kus. ()

AllShallFall

Hezký a příjemný snímek, ale Luc Besson má mnohem lepší filmy. A Jean Reno též. Na Leona to nemá ani z daleka. Nemluvě o Pátém elementu či Nikitě. Tento kousek není špatné pokoukání, ale drama nejsou moje speciality. Takže Já jsem se do Magické hlubiny potopil jen jednou a už více ne. Nezaujalo. 65% ()

Dever

Soundtrack Bill Conti, Eric Serra: 1. The Big Blue Overture [4:43] ,2. Deep Blue Dream [1:27] ,3. Sailing to Death [2:18] ,4. Rescue in a Wreck [2:35] ,5. La Raya [2:02] ,6. Huacracocha [5:20] ,7. Water Works [3:07] ,8. Between the Sky-Scrapers [1:02] ,9. Remembering a Heartbeat [1:08] ,10. Spaghetti Del Mare [1:58] ,11. Let Them Try [3:30] ,12. Synchronised Instant [2:05] ,13. Homo Delphinus [8:02] ,14. The Monastery of Amorgos [1:12] ,15. Much Better Down There [1:28] ,16. Cruise of the Dolphin Tribe [2:43] ,17. Second Dive [1:50] ,18. Leaving the World Behind [2:23] ,19. My Lady Blue - Eric Serra [5:00], ()

• Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)
  • Podvodní scény s delfíny byly natáčeny v obrovských ohradách na Panenských ostrovech, kam byli delfíni převezeni z Dolphin Research Center na Floridě. Nejčastěji se objevujícím delfínem je samec Natua. (D3VIL)
  • Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“