Reklama

Reklama

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)


Červená, zelená (S01E01)

(epizoda)
  • Jižní Korea 무궁화 꽃이 피던 날 (více)
Ukázka z filmu 2

VOD (1)

Obsahy(1)

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Videa (3)

Ukázka z filmu 2

Recenze (71)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jihokorejské bankovky mají zatraceně hodně nul. Ale právě nedostatek wonů po kapsách má dlouhodobě jistý Song Ki-hun, který nastoupí do dodávky a probudí se až uprostřed opuštěného ostrova s číslem 456 na zádech a spolu s dalšími chronicky nespokojenými zoufalci. A tak trochu si zahrají pár dětských her. Nespokojení jsou, ale chcípnout ještě nehodlají, i když na někoho z nich na konci čeká pohádková výhra. Rychle (ale určitě ne zadarmo) získané peníze jsou pro ně jedinou možností, jak si urovnat vlastní bytí. Senzace možná, já zatím nikam neskáču. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po delší době jsem měl chuť se zas podívat na nějaký ten seriál a jelikož jsem na tohle slyšel ze všech stran samou chválu, rozhodl jsem se do toho jít. Byla mi slibována neskutečná pecka, ze které se posadím na prdel, ale po prvním díle se tak rozhodně nestalo. Netvrdím, že šlo o špatnou podívanou – jen mě to zas až tolik nebavilo, jak bych čekal. Úvod a seznámení se zřejmě hlavním hrdinou (moc informací jsem si o tom nezjišťoval) lehce nudí, navíc mi ten frajer zrovna extra sympatický nebyl. Potom se jde na věc – hurá 456 bezdomovců, feťáků, zlodějů a zadlužených kokotů – ženských si jde zahrát o velké peníze. První hra by nebyla špatná (prvních pár výstřelů, panika, zoufalý pokus se za tu zkurvenou čáru dostat – jo to bylo fajn), jenže bylo potřeba 2/3 pozabíjet hned ze startu a po chvilce to začala být nuda a já měl strach, že budou hned všichni tuzí…No uvidíme, co přinesou další díly.55% ()

Reklama

ghatos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jihokorejská kinematografie má v sobě takový zvláštní dlouhodobý sociální apel, který není nějak politický, ale rád se zaměřuje na jednotlivého člověka ve své (finanční) mizérii. Dluh jako absolutní základ (ne)bytí, který definuje člověka a jeho život. Tento díl by mohl sám o sobě fungovat jako remiscence na současný (globální) duch doby. Všichni přece víme, že takhle to nemůže dlouhodobě fungovat a každý mejdan musí jednou skončit. Počáteční expozice hlavního hrdiny byla dost dlouhá, ale pochopitelná, už je vzhledem k explicitnímu závěru. Fungují tam dobře i ty všechny věcičky okolo...samozřejmě uvidí se, co se skrývá hlouběji. Naděje vkládám do toho poměrně velké. Jihokorejci si rádi vyhrají a počkají (viz. Old boy). 76%. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda mě zpočátku nebrala tak, jak jsem očekával; sledoval jsem vlastně jen příběh dalšího tragéda, který svými pokusy vytlouct klín klínem dokonale naplňoval definici šílenství. Vůbec jsem netušil, proč mě tolik lidí nabádalo k tomu, abych se na seriál podíval. Došlo mi to až v poslední třetině. Když se to vezme kolem a kolem, příběh není zrovna originální; Kingovy (vlastně ještě Bachmanovy) knihy Dlouhý pochod (1979) a Běžící muž (1982) tu byly přece jen o něco dřív, Japonci mají Battle Royale a Američané Hladové hry, ale s tím jsem neměl problém. Něco mi říká, že si u seriálu přijde na své mé malé, sadistické já, které po delší době vykouklo z temnoty, v níž přežívá, a mlsně se olízlo. / Poučení: Čtvereček je víc než kolečko. Budu si dávat pozor, pod co otisknu svůj palec. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je legrační sledovat, jak spousta lidí až teď zjišťuje, že je korejská kinematografie na vysoké úrovní. Mám už schroustaných vcelku dost filmů i seriálů a ani jednou jsem nebyl vysloveně zklamaný. A teď to nebude jinak. I když to zní pro mnoho lidí odpudivě, tohle sociální drama opravdu píše. Tam kde amíci vaří tupou, ale efektní vybíjenou plochých postav, napálí Korejci uvěřitelnou, lidskou a současně zábavnou sondáž lidí, kteří jsou na úplném dně. Co udělají, když dostanou příležitost obrovské výhry? Ale jen to by bylo primitivní. Tvůrci vás přimějí přemýšlet, jestli si to zaslouží, jestli je opravdu tak zvrhlé nasypat do mlýnku na maso směs gamblerů, slabochů, looserů, ale taky lidí s pohnutým osudem... . Přimějí vás se zamyslet nad vlastními hranicemi... . Ale dělají to vcelku nenápadně, nemoralizují a hlavně...nepodbízí se divákovi a nesnaží se o emocionální protlak. Místy je to odlehčené, pak z toho až mrazí, ale především to není předvidatelné. A to mi u drtivé většiny současné produkce opravdu chybí. Z první epizody jsem nadšený. Po dlouhé době jsem bez rozmyslu zapnul další epizodu a těším se na pokračování. Ten hype, který kolem tohoto kousku vznikl, není ani trochu neoprávněný. Pro fandy korejských filmařů je to povinnost. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Automatická holčička hlídající soutěžící při první hře byla zapůjčena produkcí z jednoho korejského zábavního parku. (NiWi)
  • Ve scéně, kdy Gi-hun (Jeong-jae Lee) vrazí do Sae-byeok, si lze všimnout, že se herečka Jung Hoyeon rozesměje a snaží se to zakrýt. Záběr byl jen cvičný, ale režisér Dong-hyeok Hwang se ho nakonec rozhodl ponechat, jelikož byl „příliš dobrý na to, aby byl vystřižen“. (Azurovydrak)

Reklama

Reklama