Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Cappuccino

Mrzí ma, že projekt do rúk nedostala Á-čková produkcia s väčším rozpočtom, ktorá by do filmu pritiahla kvalitnejších hercov. Hlavný predstaviteľ James Badge Dale bol pomerne nevýrazný a dlhý čas som si k nemu hľadal cestu. Mix hororových podžánrov ma však od prvého momentu veľmi zaujal a ako fanúšik H. P. Lovecrafta si veľmi cením, že David Prior pracoval s lovecraftovskou hrôzou s entitami z iného sveta, ktoré rozložia ľudské vnímanie reality na malé kúsky. Nevybrúsený B-čkový diamant, ktorého je škoda, pretože ho týmto spôsobom ocení iba menšia skupina divákov. ()

*CARNIFEX*

Dejovo pomalá, časovo extrémne zdĺhavá záležitosť, čo bude pre mnohého diváka doslova smrteľná kombinácia. Samotný námet je originálny, no rozhodne nie je zábavne podaný. Pokiaľ niekto očakáva strhujúce momenty, nech ide k zubárovi, lebo “Empty Man” je vskutku tak nejak “prázdnou nádobou”. Je tu dosť negatívnych názorov, s ktorými sa dá súhlasiť, no trošku ich “obmäkčím”. Áno, je to na dlho, nie je to extra záživná záležitosť, no je to v prvom rade krimi dráma, nie horor v pravom slova zmysle. Čiže “porucha” je v prvom rade na strane poslucháča, než vysielača. Na prvotinu z “Priora” to vyslovené sklamanie nie je, len treba očakávať to, čo očakávať treba, nie to, čo si divák tvrdohlavo vysníva. ()

eraserhead666

"Vesmír se obžalovat nedá." A přesně celý vesmír se spikne proti hlavnímu hrdinovi v tomhle trochu zdlouhavém výcucu všech možných duchařsko-mládežnicko-urban legend-spirituálních kýčů posledních horrorových let. Ono to teda jako není úplně špatné, má to své příjemné okamžiky (úvodní horská část, pár dalších úseků, hlavní hrdina, kamera, částečně nápad) ale jakmile začne mysterium zapadat (škoda, že těmi nejkýčovitějšími a až směšnými proklamacemi), brodit se v bahně klišovitého pozlátka a dlouhé stopáže, původně dobrý nápad hodně ztrácí. ()

Ivoshek

Asi nejlepší horor za posledních hromadu let. Atmosférickej, chytrej, se spoustou drobných náznaků a odboček. Co vypadá na začátku jako tuctová slenderman-candyman věc, je ve skutečnosti mnohem, mnohem zajímavější. Přes dvě hodiny utekly jako voda. Hodně věcí jsem napoprvé ani úplně nepochopil, a vlastně mi to nevadí. ()

lykan9

Myslím si, že kdyby úvodní část byla zpracována jako celovečerní film, tak by se jednalo o dokonalý horor. Ale přesto, že se The Empty Man nese poté v jiné rovině, tak se stále jedná o skvělý mysteriózní horor, který pokulhává až v závěru. Prázdnota udržuje diváka téměř po celou dobu v napětí, a to zejména skvělou hudbou a zvukem. James Badge Dale je doslova charismáč a přesto, že film táhne prakticky sám, tak mu to jde skvěle. Závěr se mi zdál už sice moc psycho, ale to, že horor dokáže udržovat diváka v napětí více jak dvě hodiny si zaslouží pochvalu. Za mě jednoznačné doporučení. ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)