Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

majo0007

Úvodná polhodina v barmských horách ešte stála za niečo, ale akonáhle sa dej preniesol do mesta, začali sa úmorne nekonečné sektárske bláboly. Ja by som film rozdelil na 3 časti - od úvodu čakáte, že film bude o posadnutosti, neskôr vám začne na chvíľu pripomínať urban legend o Candymanovi. Všetko vedľa - napokon sa z toho vykľuje nejaký podivný hybrid Angel Heart... Empty Movie! ()

dubinak

Nejvíc mě děsila ta stopáž a ve finále mi to uteklo jako voda. Důvod bude ten, že The Empty Man je něco naprosto neviděného v hororovém žánru a těžko se mi tu k němu bude vyjadřovat, protože na to, abych to lépe interpretovala, by byla potřeba ještě jedna projekce. Za žádnou cenu od toho tedy nečekejte nějaký duchařský slasher, jež se prezentuje v traileru a nechte svou mysl zeširoka otevřenou. Řemeslně je tento horor na špici, už jen ten prolog připravoval na fakt masakroidní příběh, ovšem já si netroufám spekulovat o veškerých motivech co se tu objevily, protože tu nechci tvrdit něco, co tvůrci třeba vůbec nezamýšleli a spíš jsem si v tom našla svoje teorie. Pro oddané filozofy každopádně zajímavý materiál k uchopení a opět, jako u  nového Candymana, oceňuji využití hororové stránky jako znázornění hlubšího konceptu. Někdy bych se k tomuhle ráda vrátila. ()

Chrustyn

Hororové překvapení, které rozhodně není pro každého, ale kdo se mu poddá, ten si může užít nevšední zážitek. Film, který nejvíce připomíná filmy Ariho Astera, který točí nevšední hororové filmy, které rozdělují diváky na minimálně dva tábory. Empty Man, není ve výsledku tak propracovaný a konec není úplně vysvětlující a pro diváka satisfakční, jak by si zasloužil, ale kvalitě nijak neubírá. Nenápadný, malý horor, který jde proti všem žánrovým klišé a který za málo peněz přinesl minimálně pro mě překvapivě dost muziky a vyjma zmíněného konce, respektive poslední třetiny, jsem mu všechno žral i s navijákem. ()

LukyHell

Ze začátku to vypadá, že se bude jednat a klasickou městkou legendu, znáte to. V noci na mostě zafoukáte do lahve a Empty Man si pro vás příjde. Jenže film nakonec směřuje úplně jinam a když už si myslíte, že se chytáte tak opět přeřadí na jinou rychlost s dovede vás k finále jak z Lovecrafta. Je to dobře natočený, zahraný a ta hudba, no prostě zážitek. Jeden n nejlepších hororů poslední doby, určitě stojí za to. ()

Juto

Film, ktorý napísal a režíroval David Prior vo svojom celovečernom debute, sa otvára úhľadne vytvoreným a priam efektným prológom, ktorý vytvára dostatočne silný základ pre jeho hlavný príbeh. Režisér Prior si dáva na čas a dovoľuje aure predtuchy, aby obklopila okolie prirodzeným spôsobom, a nikam sa neponáhľa. Jeho neustále strašenie, znepokojujúca atmosféra, okultné prvky a existenciálne témy ešte viac umocňujú náš záujem o príbeh. K zážitku zo sledovania pridávajú ešte zlovestnejšie prvky klinická kamera a  skľučujúca partitúra. Prvá polovica filmu je špičkovo spracovaná. Práve v tej zvyšnej polovici to začína trochu pokrivkávať a zamotávať sa do vlastných predstáv. Herecké výkony sú presvedčivé a James Badge Dale vhodne vyjadruje zmätok, strach a neistotu svojej postavy z vlastnej reality. 6,5/10 ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)