Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

oveckaoa

Může být horší film než o městských legendách než Slender Man z roku 2018? Může a je to Empty Man. Přitom cca 1 hodina a 10 minut je v pohodě na začátku sledujeme 4 horolezce jeden něco slyší a spadne tam objeví jakousi kostru a začne mu hrabat za 3 dny mu začne hrabat ještě více nakazí ještě jednu ženskou a pozabíjí se tam pak se přesuneme do Usa kde bývalý policajt hledá svoji dceru co se pohřešuje. Mezitím všichni její kamarádi zmizí nebo umřou a on se do toho taky zaplete. Bohužel ve zbývajícím čase se z toho stane sektářská sračka s spoustu hovnama co se snaží být chytré a asi i něco sdělit. Samotný Empty Man s tam objeví tak 2 minuty z 137 a to ještě ve tmě kde si to stejně divák neužije. Úplný konec nedává smysl ani jelikož pokud byl dotyčný Empty Man už dříve jak se nám snaží film naznačit tak celý předchozí děj byl zbytečný a nemá opodstatnění . 20 procent pouze za tu kostru a ty oběšence. ()

PROCESOR

Mám rád mýtické věci, tajemno a nějaké ty záhady. Tady po úvodu v Himalájích to mělo našlápnuto neskutečně. S přibývajícími minuty jsem byl nadšený stále víc. Tajemný okultistický řád, a to jsem si začal chrochtat „chro, chro“, to bude pecka. Také několik opravdu výborných lekaček, mě utvrdilo, že sleduji veledílo, jenomže potom ouha, jako by došel benzín, s každou další minutou se propadáte do stále většího zoufalství a ano začíná Vás z toho svědit mozek. Kdyby to netrvalo třeba tři hodiny a nebyly tam zbytečný scény, které nic nikam neposouvají, tak prosím, ale takhle musím jít s hodnocením hodně dolů. ()

ScarPoul

Komiks som čítal a bol plný krvi a vrážd, ktoré vo mne evokovali podobne nechutný a nemorálny komiksový zárez Crossed, hoci The Empty man z toho možno vychádza ako trošku sofistikovanejší a až priveľmi sa snažiaci o nejakú veľkú myšlienku. Ale na jedno použitie bol v pohode. Podobné je to aj s filmom, hoci ten si ide tak trochu vlastnou cestou. A s komiksom má spoločne len veľmi málo. Hoci film ako taký funguje do finále takmer vo všetkom ( pretože to neustále menenie žánrov a focusov bolo zábavné) záverečné vysvetlenie trošku kolíše a podkopáva umne budovanej atmosfére nohy. Koniec je tak pre mňa premárnenou príležitosťou. Ako keby si tvorcovia odrazu uvedomili,, že počkať! už ideme končiť treba to rýchlo uzatvoriť. Čo je škoda. U Priora oceňujem, že je neustále nápaditý a stavia príbeh na atmosfére, viac ako na strašení. To, že mu to ku koncu nevyjde nie je až tak zlé, pretože sa snaží nepôsobiť hlúpo a to sa mu darí. A hlavne ten film má iné prednosti. Som zvedavý s čím príde ďalej. Pre ľudí čo čakajú akciu bude tento film skôr sklamaním. ()

luka4615

Brilantně vysoustružená úvodní dvacetiminutovka navnadí na neotřelou a atmosférickou podívanou, nicméně zbytek snímku The Empty Man už tohoto standardu ani zdaleka nedosahuje. Jistě, námět a dlouhé expozice jsou ideálním podhoubím pro ambiciózní hororový počin, avšak zbytek stěžejních atributů stojí tak nějak na vodě a ve finále nejsou vlastně vůbec tak propracované, jak si tvůrci zřejmě původně mysleli. Škoda, potenciál na něco mrazivě osvěžujícího zde vážně byl. (HBO GO) ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňovaného amerického Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)