Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Omnibus

"Kost ke kosti, shnilá srst... Sekta k zlosti, na spoušť prst! Empty Man si mozek plní, chytrý divák blahem vrní." Já bohužel ne. Když Bůh rozdával rozum, šel jsem si sice dvakrát, ale do špatné fronty, protože druhou polovinu filmu jsem moc nevrněl, spíš si připadal jako dabldebil. Škoda. Kdyby po parádním, děsuplném prologu film pokračoval zbylé dvě hodiny už jen záběry na dva, tři chlupaté jaky, jak spolu s apatickým Paulem blbě čumí do propasti, jako husa do flašky, i to bych ocenil čtyřmi hvězdami. Bohužel, mistr Prior pocítil svědivé nutkání přesadit Empty Mana z čisté vysokohorské přírody do moderního, výfukovými plyny otráveného St. Louis, čímž otrávil nejen jeho, ale i mě. Pak poštval na chudáka ducha (resp. pradávného Tulpu) zpovykanou sektu adolescentů, podivný hybrid mezi Scientology, Jehovisty a kroužkem mladých pečovatelů z LDN. Tedy, ne že bych apriori Priora nepochopil, čím se mi, ústy "singulárně" vytuněné kikiny s mikádem, snažil vyplnit můj Empty Mozek, jen mě to moc nebavilo. Zlatí jaci, čumící do propasti... s těma bych si užil větší hloubku. ()

Anderton

Človek by čakal Slender Mana, ale dostane skôr Candymana, Hereditary a Wicker Mana s prvkami Kruhu s týpkom, ktorý evokuje Guya Pearca (na ktorého možno neboli prachy). Prior na určitej báze spolupracuje s Finchcerom a je to sakra poznať, samozrejme v dobrom zmysle slova. Ide teda o to, či to chcete čítať doslovne ako ďalšiu mytologickú báchorku, alebo skôr ako metaforu precitnutia muža stredného veku do prázdnoty vlastného bytia, kde si ale môže za mnohé veci sám. Takže ono to je vlastne viac pre štyridsiatnikov než pre dvadsiatnikov, len sa bojím, že staršie ročníky sa filmu, ak o ňom vôbec začujú, budú vyhýbať. "Tak dlho sa pozeráte do prázdnoty, až sa ona dostane do vás". O tom tento film, okrem iného, je. ()

Pilda17

Ač se horor tváří obyčejně, tak není a originalitou jen srší. Jenže udržet pozornost takovou délku je hodně těžký úkol. David Prior si vzal velké sousto na svou prvotinu, ale už jsem viděl horší nástupy. Po kouskách snímek funguje, ale jako celek pokulhává a k dokonalosti chybí hodně. Atmosféra či napětí nechybí, jde o velké klady, ale to celé horor neudělá. S hodnocením jsem hodně na hranici 3-4*, ale jelikož umím ocenit originalitu, tak .. 7/10 = 70% ()

oveckaoa

Může být horší film než o městských legendách než Slender Man z roku 2018? Může a je to Empty Man. Přitom cca 1 hodina a 10 minut je v pohodě na začátku sledujeme 4 horolezce jeden něco slyší a spadne tam objeví jakousi kostru a začne mu hrabat za 3 dny mu začne hrabat ještě více nakazí ještě jednu ženskou a pozabíjí se tam pak se přesuneme do Usa kde bývalý policajt hledá svoji dceru co se pohřešuje. Mezitím všichni její kamarádi zmizí nebo umřou a on se do toho taky zaplete. Bohužel ve zbývajícím čase se z toho stane sektářská sračka s spoustu hovnama co se snaží být chytré a asi i něco sdělit. Samotný Empty Man s tam objeví tak 2 minuty z 137 a to ještě ve tmě kde si to stejně divák neužije. Úplný konec nedává smysl ani jelikož pokud byl dotyčný Empty Man už dříve jak se nám snaží film naznačit tak celý předchozí děj byl zbytečný a nemá opodstatnění . 20 procent pouze za tu kostru a ty oběšence. ()

PROCESOR

Mám rád mýtické věci, tajemno a nějaké ty záhady. Tady po úvodu v Himalájích to mělo našlápnuto neskutečně. S přibývajícími minuty jsem byl nadšený stále víc. Tajemný okultistický řád, a to jsem si začal chrochtat „chro, chro“, to bude pecka. Také několik opravdu výborných lekaček, mě utvrdilo, že sleduji veledílo, jenomže potom ouha, jako by došel benzín, s každou další minutou se propadáte do stále většího zoufalství a ano začíná Vás z toho svědit mozek. Kdyby to netrvalo třeba tři hodiny a nebyly tam zbytečný scény, které nic nikam neposouvají, tak prosím, ale takhle musím jít s hodnocením hodně dolů. ()

• James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)