Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

raimi

Tohle je divná chyba v matrixu. Naprosto fatálně podceněnej film, o kterým se moc nepsalo, a když už, tak ohlasy byly spíš kritický. A přitom je to film, kterej mě dostal do hypnotickýho transu a naprostýho nadšení. Takhle si představuju vynikající horor. Mindfuck, z kterýho jsem měl husinu už od tajemnýho objevu v jeskyni. To jest od pátý minuty. A do konce mě ten pocit neopustil ani při poměrně masité stopáži. Od Priora jsem kdysi viděl jeho čtyřicetiminutovou haluz AM1200, která mě fest bavila. A v Empty Manovi svůj talent potvrdil. Teď jen doufat, že na jeho další zářez nebudu zase čekat 12 let. ()

angel74

Nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila pointu, ale čert to vem, jelikož přesně kvůli tomu tísnivému pocitu ze zla, který mě provázel během celého filmu, se párkrát do roka ráda nechám děsit nějakým dobrým hororovým příběhem. Ani přes sáhodlouhou stopáž jsem se vůbec nenudila, proto nemám moc důvodů něco kritizovat, i když samotné rozuzlení mě tak úplně neuspokojilo. Cesta k němu však byla výživná a patřičně psychózní. Obzvláště pokud vezmu v potaz neuvěřitelnou souhru náhod, kdy se hlavní hrdina James Lasombra pod vlivem strašidelných zvuků probral ve tři hodiny a čtyři minuty z nočních můr, a já zachumlaná do deky jsem přitom zrovna zavadila pohledem o digitální budík v mém pokoji, jenž právě ukazoval naprosto totožný čas! V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, jak jsem se bála. (80%) ()

Chrustyn

Hororové překvapení, které rozhodně není pro každého, ale kdo se mu poddá, ten si může užít nevšední zážitek. Film, který nejvíce připomíná filmy Ariho Astera, který točí nevšední hororové filmy, které rozdělují diváky na minimálně dva tábory. Empty Man, není ve výsledku tak propracovaný a konec není úplně vysvětlující a pro diváka satisfakční, jak by si zasloužil, ale kvalitě nijak neubírá. Nenápadný, malý horor, který jde proti všem žánrovým klišé a který za málo peněz přinesl minimálně pro mě překvapivě dost muziky a vyjma zmíněného konce, respektive poslední třetiny, jsem mu všechno žral i s navijákem. ()

bourec

Ten začátek byl vskutku zajímavej, a zdálo se, že je zaděláno po dlouhý době na vskutku povedenej film s prvky mystiky, nadpřirozena a hororu. Nakonec z toho je psycho blbina, která byla dlouhá, a dost nepřehledná. Prior měl určitě velký ambice natočit film s přesahem, ale sám ani neví, co chtěl přesně točit. Asi nejlíp charakterizuje film a jeho přiblblost věta " Zachraň svět, zabij se". Dost příšerně rozvleklý. 30%. ()

MIMIC

Po famóznom úvode v horách Bhutánu prichádza ambiciózna „intelektuálna“ fáza hororu, gnozeologicky celkom nezmyselná a nefungujúca, zákonite sa meniaca vo frašku. Na hanbu sveta sa dejú donebavolajúce nezmysly – prednášateľ chŕli predstavu sveta na tak vysokej úrovni abstrakcie, že máte pocit, že ste na stretnutí dadaistov, no všetci poslucháči vrátane tínedžerov ho nadšene oslavujú. Ako kritika nekritického myslenia už v predpandemických časoch by to bolo zaujímavé, keby autori nechceli oslovovať dve rôzne cieľové skupiny naraz. ()

• James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)