Fred (Christopher Lambert) je pronásledován pohunky významného mafiána, kterému uloupil důležité dokumenty. Skrýší se mu stane pařížské metro, kde žije svérázná a fascinující komunita bohémů a bezdomovců, jež ho přijme do svých řad. Při vyjednávání o vrácení materiálů Fred naváže vztah s mafiánovou milenkou Hélénou (Isabelle Adjani), která znuděná životem zbohatlíků přijímá pozvání do snového světa metra a jeho obyvatel. (J.Connor)

honajz2

Není to špatné. Filmařsky se mi to líbilo, kamera je dobrá, herecky je to taky dobré a líbila se mi i ta hudba. Příběhově to ale je slabší a většinu času mě to moc nebavilo. Ony opravdu nejlepší části filmu jsou, když tady někoho někdo honí nebo když se tu zpívá. Ten příběh mě pak sice od určité části začal bavit, ale i tak mě to spíš nudilo, i když zajímavé pasáže tam jsou. Sice bych kvůli té hudbě dal rád i víc, ale bohužel to na víc jak na silné 3* nebude. ()

MrPierc

Příjemné překvapení od Bessona, sbírka hodně francouzských herců v jednom filmu a nečekaně dobré vyprávění o existencích v metru. Fascinovala mě velikost francouzského metra (u nás by to asi moc natáčet nešlo). Konec je dost dramatický oproti lehce vtipnému příběhu, ale Konec je to s velkým Ká. Jean Reno byl s těmi jeho vlasy a hůlkami BEST !!! ()

kusper

35. LFŠ U téhle genialitky se člověk opravdu upřímě zasměje. Jean Reno vždy když se objeví na scéně způsobí neovladatelný smích a to jsem ho až do Bessonových filmů neměl rád. ()

c.tucker

Co říct o tomto prvním Bessonově počinu?: Kouzelná hudba? Magická atmosféra metra? Charismatický Christopher Lambert? Půvabná Isabelle Adjani? ... Ne! Je to vše dohromady v super kompaktním balíčku. ()

dr.fish

Film, do ktérého dal Besson opravdu hodně invence. Ze začátku je nudný, pak se rozjede a člověk se výborně baví. Všichni slavní herci mají vizáž osmdesátek a je to úlet. Metro je prostě mraveniště podivných týpků. Zvláštní, velmi dobré. ()

mortak

Diskopříběh v akčnějším balení. Soukup a Bessonem si mohou podat ruce, protože oba natočili ve stejný čas sobě podobné zrůdnosti, jen u nás jsou hrdiny učňové a ve Francii nezávislí umělci. Besson má větší rozpočet a tak si může dovolit zobrazit umělce jako "action heroes" v čele s Bessonovou personifikací jeho duše na plátně Lambertem. Scénář je v podstatě snůška těch neotřepanějších kliše poskladaných halabala dohoromady (krásná dívka milující peníze, avšak v srdci pořád čistá, smrt jako dovršení uměleckého díla - to daleko lépe využil Aronofsky v Černé labuti), Serra si může podat ruce s Michalem Davidem, co se týče hudby... ()

okkac

Pohodový film s celkem fajn feelingem. Ale po dějové stránce vlastně o nic nejde a ten divně useknutý konec tomu taky nijak nepřidal. ()

MJMilan

Jeden z těch divných undergroundových (doslova) filmů, u kterého můžete v pohodě usnout, ale sem tam se i pobavit. Pro mě nejlepší zážitek byl Jean Reno jako bubeník - opravdu mistrovský výkon jako vždy. ()

LeoH

Mile praštěný úlet, pro jaké mám už tak slabost, navíc střižený s bessonovským šarmem i humorem, i když z toho ještě tu a tam vykoukne křivý šev. Výborný Michel Galabru, chvíli jsem myslel, že se Walter Matthau naučil francouzsky. Jo, tohle budu moct i víckrát, a proto budu štědrý a dám čtyři kousky. ()

Estrellita

I raný Besson má něco do sebe - a nemyslím tím jenom schopnost přemluvit Jeana Rena, aby hrál v každé jeho (byť sebevětší) hovadině. Podzemka je film na hlavu postavený, nesmyslný a šílený, plný super hudby, obsazený slušnými herci (kteří by se spíš hodili do prostředí blázince) a jednou velmi půvabnou herečkou, která pro mě celým svým vysoupením "u večeře" - od účesu až po historky - pozvedla film o úroveň výš. Ale o čtvrté hvězdičce finálně rozhodlo to "papapaarapa" v poslední scéně. 76% ()

Danikaa

Zaujímavý tento voľný život v metre aj s postavami, ktoré sa v ňom pohybujú. Hlavne teda Fred, Korčuliar, Kvetinár, či Bubeník - Jean Reno. Hudba vo filme je výborná a záverečný koncert nemá chybu. ()

TerezD

Luca Bessona mám opravdu ráda, ale jeho rané období tvorby jde trošku mimo mě. Celková myšlenka lidí žijících v pařížském metru byla výborná, ale jinak je film pomalý, dialogy nedotažené a děj je neskutečně nudný. Vztah mezi Isabelle Adjani a Christopherem Lambertem je těžko uvěřitelný a konec mi připadal opravdu zmatený. Naopak hudba a celkový neotřelý styl byly prvky, za které si Podzemka zaslouží aspoň 2*. ()

fefee

Po suprovom začiatku sa to už len kolísalo na vlažnom tóne filmového plátna a vyhrialo v závere na slabé 3 *. ()

JohnSmith

Besson nalákal na úvodní honičku a výborné obsazení, ale po prvních dvaceti minutách se z filmu stává nuda o ničem. ()

jenik71

Máte možnost vozit se metrem z konečné na konečnou a zase zpátky ? Udělejte to ! Určitě to bude větší zábava, než se dívat na tenhle nesmysl. Luc Besson možná před natáčením projel několikrát všechny trasy metra v Paříži, zblbnul z toho a potom se chopil režie. Jiné vysvětlení nemám. ()

BlackTom

Bessonove prvé filmy sú proste neodolateľné. Volanie po slobode, nezávislé zmýšľanie, nihilistické existencie žijúce každý deň na hrane. K tomu peroxidový Lambert, z ktorého sa nedajú odtrhnúť oči a pri pohľade naňho sa človek až pýta, že kam sa ten klučina podel, punkáčisko ako repa Jean Reno, nádherná Isabella Adjani a roztomilo plachý Jean-Hugues Anglade. Film, po ktorom mám chuť zvlietnuť a odletieť preč od bežných nudných ľudí a ich hlúpych problémov. A to bol hádam Bessonov zámer. Krásne kvázipodobenstvo s prekrásnym záverom a pohodovou hudbou. Ja hovorím áno. ()

F.W.Colqhoun

Cpi si tu svou storku někomu jinýmu. Protože já na ty kraviny seru. Budgetový Belmondo ChristopHE Lambert v budgetovém titulu mistra budgetové produkce Luca Bessona. Je těžké vyčítat filmu trochu otravnou nesmyslnost. Jaksi comicsová zcestnost, podtržená účastí figur jako Fred, Helena, Batman & Robin, je zřejmý záměr tvůrců. Hlavním protagonistou filmu je ale samotné metro - nástupiště; eskalátory; kolejiště; servisní průchody; bufety; policejní kukaně; zářivky v oblacích páry, jen akcidentálně třímané rukou postavy z masa a kostí. Vše ostatní, včetně hrdinů a chatrné zápletky slouží jen jako stafáž fascinaci svébytnou estetikou a atmosférou [zcela fantazijního] podsvětí podzemky.  Kdyby se Besson odhodlal k punk-Highlendera prosté dokumentární formy, udělal by lépe. ()