Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

J.X.S

Neexistuje lepší animovaný seriál ako je Futurama. Originálna myšlienka doplnená úžasným humorom... Simpsonovci môžu ísť do riti :-) ()

Snathoras

Na jedné straně je velká škoda, že tento seriál už nevychází, ale na druhé je to asi dobře, protože poslední série mě už zas tak moc nebavila a filmy taky nejsou nic moc (teda viděl jsem myslím 2 a nezanechaly ve mě žádnou trvalejší stopu...už si popravdě nepamatuju ani o čem byly no xD) ale Bender je prostě boží no xD ()

sosi

Známy tvorcovia sa opäť vyznamenali a nezostali nič dlžný svojej povesti. Odo mňa zaslúžených 5*. ()

Voorhees

Trapný a nevtipný. U pár scének jsem se docela zasmál, ale asi mi utekla pointa tohohle "kultovního" seriálu. Zkrátka, příjde mi naprosto stupidní. ()

snebka

Futurama má za sebou dlouhou, trnitou cestu. Původní čtyři série byly určitě kvalitativně lepší a hlavně víc konzistentní, než ty na Comedy Central. Na druhou stranu i velká většina dílů šesté a sedmé série byla daleko lepší, než jakýkoliv díl Simpsonů v těchto letech. Pořád mám za to, že Simpsonovi jsou lepší seriál, vzhledem k tomu, že během svých nejúspěšnějších let (cca 3-9.série) dokázali vyprodukovat více klasických epizod. Na druhou stranu, zatímco Simpsonovi jsou dnes ve stavu, kterému někteří říkají horší, než smrt, Futurama odešla se ctí. A ač bych strašně rád viděl další dobrodružství posádky Planet Expressu je fakt, že vzhledem k tomu, že by série šla nejspíš kvalitativně spíš dolů než nahoru (a to ani nemluvím o stárnoucích dabérech) musíme být rádi s tím jaké zakončení se nám dostálo. Průměrné hodnocení všech sérií (s výjimkou čtveřice straight-to-dvd epizod). 81/100 ***** Oblíbené díly: Zkáza Titaniku, Amazonky to chtějí taky, Vyhnání Frye, Víc neštěstí než rozumu, O původu Leely, Lepší pozdě než později, Mezitím (Edit: 4.2 2021) ()

Gardis

Fantastické! Futurama, Simpsonovi - bez těchto seriálů, by nebyl můj den pokojný, je rarita to že tak snadno člověk navikne na tyto serialy. Prima Cool: dík, že tě máme! ()

joelly01

Popkulturni odkazy na late 80s/early 90s v nejvetsim sci fi narezu vsech dob. Jestli nejste ta spravna generace tak... tak si asi Futuramu taky uzijete, ale ne takovym zpusobem jako my, Vyvoleni. Neni nic lepsiho nez Futurama. Fakt ne. Ja si jdu ted pustit Breakfest Club. Dont You Forget About Me. ()

Daginka

,,Tak poslouchejte, dámo. Počítače jsou možná dvakrát rychlejší než v roce 1973, ale průměrnej volič je pořád stejně zabedněnej ožrala. Jedinej, kdo se změnil, jsem tady já. Zahořkl jsem, a uznávám, že jsem se taky trochu pomátl... Takže jakmile budu znovuuveden do úřadu, prodám všechny dětské orgány do ZOO na maso. A BUDU SE VKRÁDAT LIDEM DO DOMŮ, A DĚLAT Z NICH KŮLNIČKY NA DŘÍVÍ, BUHEHEHEHE!" ()

Scraffy

V poslednej dobe ma tento seriál bavil viac, než Simpsonovci, čo som ani nečakal, že sa stane. Je to veľmi vtipné, nápadité, svižné a proste veľmi super! Skrýva sa v tom aj nejaký hlbší význam a niektoré časti sú fakt čerešnička na torte. Užil som si to neskutočne! ()

peeteno78

Geniální seriál. Pokud milujete Simpsonovi a podobné seriály jako já, tak u Futuramy se určitě nudit nebudete. Myslím, že potenciál tohoto seriálu byl velice dobře naplněn. A i přesto, že byl naprosto dokonale zakončen, mrzí mě, že další díly už nevznikly. Seriál mohl klidně ještě pár let vydržet... ()

Soni_borec

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, který je kvalitou hodně podobný oblíbeným Simpsonovým. Opět tu máme originální nápady, skvělé postavy a humor, který vás jen tak neomrzí. Nemyslím si sice, že by to bylo lepší než Simpsonovi, ale na rozdíl od nich si seriál dokázal udržet kvalitu po všechny série a nepokračoval donekonečna (i když myslím, že by mohl). Další rozdíl je, že je to sci-fi a v tom žánru je to také více kreativní. Každopádně oba seriály mají společné jedno a to je prvotřídní zábava pro každého. (100%) ()

hrumsrt

Otec jedné neuvěřitelné značky, jednoho naprostého fenoménu, který bavil přes více než 20 let, tvůrce Simpsonů měl v hlavě ještě další svět. Tentokrát si odběhl do budoucnosti a před koncem druhého tisíciletí si skze Frye odskočíme do začátku třetího tisíciletí. Ať to není co do kvantitativní kvality se žlutou rodinkou porovnatelné, tak máme tu lepší postavy s daleko lepším vývojem. Futurama několikrát stojí na tom, že vypraví nějaký život, že to není cvak a jede se od začátku. Pro mě daleko dospělejší a filmařsky i atraktivnější svět. Úplně žeru některý hlavní postavy! Fry leč je z nich často nejotravnější, tak mě baví jak pracuje s emocemi. Jeho nejlepší přítel - kovová verze Homera - Bender je ofc ta nejvíce ikonická postava, hláškuje, humorem to často tlačí sám a zase se ale dočkává vývoje. No a pak konečně ženská postava Leyla - má jasně nejlépe napsaný charakter a dává největší smysl, ale pro mě je někdy až příliš povýšená a arogantní. A do čtveřice Profesor, jenž je je něco jak Rick Sanchéz, vtipná fajn postava. Ještě čestné zmínění mému asi i často oblíbenci tedy Doktoru Zoidbergovi, který pořád tlačí ten stejný humor pořád dokola.  Baví mě jak to dokáže být kreativní. Co si to dovolí vůči historii a vůči jejím osobnostem je něco neuvěřitelného. Miluji tu linku mezi Fryem a Leelou, která navíc je tak přenádherně odvyprávěna, že se upřímně bojím, co po 11 letech zkouší. Dostal jsem slabší humor než v Simpsonových, nekouká se na to tak návikově a pohodově, ale nakonec to je v několika ohledech mě daleko příjemnější seriál. 1. série - 100%. 2. série - 90%. 3. série - 85%. 4. série - 90%. 5. série - 75%. 6. série - 75%. 7. série - 75%. Nejvyšší poklona závěrečnému nádhernému dílu, snad si tvůrci uvědomují, co chtějí po letech zase otevřít. --- 8. série - 60%. ()

Meescha

Vic, nez Simpsonovy, je to Vesmirny pruvodce po galaxii. Bender, to je hlavni hrina :-) Oproti dnes jiz zcela vytezenym a upadajicim Simpsonum je to svezi a vtipne. Bavi me to, proc CT nekoupila vysilaci prava, ceho se boji?????? ()

mr.cartman

Naprosto souhlasim s kolegou Hal_Moore. Sice je to už dýl, co mi někdo doporučil Futuramu a od té doby se na to dá dívat vícekrát. Celovečerní filmy jsou taky super (dneska jsem se dozvěděl, že jsou snad 4 a já viděl jen 2 :-( musim dohnat ). Nicméně asi musím bohužel říct, že dabing, který jsem měl možnost včera slyšet v televizi je hroznej (nemyslím kvalitu dialogů, ale hlasy postav - vydržel jsem to sledovat asi 30 sekund do doby kdy promluvil Bender.)! Pokud se někomu z vás Futurama nelíbí, tak jedině díky dabingu. Originál je nejlepší. ()

Blotto

Komu se líbí Simpsonovi, tomu se určitě bude líbit Futurama. Komu se Futurama zalíbí, na Simpsonovy zapomene... Jediným mínusem této série je "malý" počet dílů (zasloužila by si víc než 5 řad), ale to je holt byznys. I těch 72 dílů bohatě postačí. Můžeme jen doufat, že se brzy objeví i u nás. Nekompromisních 5* ()

pekas

Ačkoliv od stejných tvůrců, jako Simpsonovi, hodnotím výš. Sci-Fi svět otevřel nové možnosti k popuštění fantazie a vytvoření komických situací. Doktor Zoidberg, to je pane lékař! ()

Spectacle

Matt Groening tímto seriálem dokázal, že má nápadů na rozdávání. Avšak o jasné porážce Simpsonů nemůže být řeč. Stejně tak jako příběhy žluté rodiny ze Springfieldu, i tenhle seriál má své silnější i slabší díly. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006