Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Ondracius

Do 6. série se jedná o výborný, originální seriál s osobitým humorem. Bohužel, po shlédnutí 6. série, přemýšlím nad snížení hodnocení. ()

Mo.

Podle mě zkrátka lepší, než "konkurence". Rozdíl mezi Futuramou a Simpsonovými je totiž podobný jako rozdíl mezi IT Crowd a Big Bang Theory. To druhé je pro masovější publikum a tím pádem je to podstatně američtější (rovná se jednodušší a stupidnější), byť je to stále vrcholně vtipné a cool. Abyste si ovšem stoprocentně užili Futuramu, je potřeba mít nakoukáno a načteno žánr sci-fi, podobně jako v případě IT Crowd je potřeba vědět, co za živočišný druh je ajťák. Osobně mi užší zaměření sedí prostě a jednoduše víc a fóry mi připadají o poznání inteligentnější. ()

Hanes88

Tohle, že mají být nástupci Simpsonových? Proč ne!!! Naprostá špica. Myslím si, že hodně povedené. Hlášky skvělé, takže max. hodnocení. ()

derryl

Poznej budoucnost jaká nikdy nebude, poznej seriál, který Tě okouzlí a který Tě naplní pohodou a humorem. ... "Himmel-Herr-Gott-Pátý-Element..." :-) ()

Bingos

-"Heleďte a jakej má vlastě život smysl?" -"Kdo ví? Zřejmě nějaké ty žvásty o lidské duši a tak.." -"Hmmm To zní rozumně!" ()

Schuldiner

Komediální kreslený seriál odehrávající se v budoucnosti a tak trochu ve vesmíru - nekonečně velký prostor pro vtipné příběhy!!! A tvůrcům Simpsnů se to daří docela obstojně :-) ()

Luff

Zprvu jsem myslela, že je to pouze parodie na Simpsonovi, jen jsem viděla stejnou grafiku a odvrátila jsem oči. Ale je to něco jiného, nějakým zvláštním způsobem mě to uchvátilo a na Bendera nedám dopustit! Jeho perfektní hlášky a hlavně jeho smích! Z toho se můžu rozbrečet :) . ()

Paldiny

Ďalší originálny počin z dielne Groeninga. Na dva silné diely síce priľahne jeden slabší, ale to už je údel seriálov, veď bezchybní neboli ani Simpsonovci a tiež sme na nich nestiahli ruku. Postavičky sú však dobre napísané a neoceniteľné na nich je, že zakaždým fandíte niekomu inému. Čo sa týka mňa, začal som s pohoďákom Frayom, pokračoval s neurotickým Benderom a aktuálne mi je najsympatickejší smoliar Zoidberg. Uvidíme čo ponúknu ďalšie série, z toho čo som doposiaľ videl, kvalita rastie nahor. Tretia séria má všetko, silné príbehy, futuristické vychytávky a najmä vtip. Štvrtá bola naopak najslabšia s najvyšším výskytom obyčajných až nezaujímavých dielov. Päťka sa skladala zo štyroch filmov. Benderovo parádne terno má premenlivú náladu, raz žasnete nad prepracovanou zápletkou (zaujímavé cestovanie v čase, miešanie paralelných svetov) inokedy privierate oči nad trápnymi scénami, postavami (strašné spevácke čísla, tragický Santa Claus). Našťastie v závere tvorcovia vyrukujú s nečakaným rozuzlením, kde do seba všetko zapadne a vy dostanete klamlivý, zato uspokojivý pocit, že to vlastne dávalo zmysel. Milión a jedno chápadlo je omnoho vyrovnanejšie, odvážnejšie a chytrejšie ako predošlé Terno. Na Zem sa rúti invázia mizákov, čo zahrnie ľudí pocitom šťastia, lásky, bezpečia a aby toho nebolo málo, svoje plány s ľudstvom kujú tiež roboti. Príbeh ma dostal, najmä pohrávanie sa s myšlienkou ovládania a vymývania mozgov. Film šikovne prepletá sociálne (polygamia), politické, vedecké a náboženské témy do odzbrojujúcej pointy, odpaľujúcej Vatikán s posmrtným životom do horúcich pekiel. Ostrá satira ďalej môže rátať s početnými filmovými odkazmi, ale aj originálnymi nápadmi, z ktorých vyzdvihnem megalomanskú stolnú hru a v nej dva tímy bojujúce o slávu a hlavné slovo dvoch zatrpknutých páprdov. Number 3 a teda Benderova hra je v porovnaní s Chápadlom krokom späť. Príbehovo síce zaujme, ale rozbitím na dve polovice nepoteší. V prvej sa zoznamujeme so zápletkou s úbytkom pohonnej hmoty, ale nanešťastie aj s predčasným rozuzlením v podobe znásilňovania detí planéty. Tá druhá využije mostík Benderovho zápalu pre fantasy, aby sa mohli hrdinovia presunúť do Stredozeme a nanovo začať pátranie po palive. A je to práve putovanie v alternatívnom svete, ktoré prináša jeden veľký paradox. Po jednej strane sila Benderovej hry stojí na hravosti, akú ponúka krajina drakov a rytierov. Lenže tá sa predovšetkým opiera o kopírovanie pravidiel, aké vymysleli iní. A práve táto pasivita a zvolenie si ľahšej cesty, nehovoriac o tom, že sa iba opakujú udalosti z budúcnosti, berie body. Príbeh sa rázom stáva druhoradým a zaujímavejšie zostáva sledovať smršť narážok na známe diela. Konečné rozuzlenie rovnako moc originality nepobralo. Posledný zo štyroch filmov Fialový trpaslík je predovšetkým o nás, o našej chýbajúcej pokore k prírode a vlastnej rase, aká sa rada povyšuje nad ostatné, vrátane tej svojej. Posádka Planet Express tu stojí pred dilemou, či za niečo stojí zachovanie života na vzdialených planétach. Trpaslík otvára viacero tém a je náročnejší na sledovanie, keďže vyžaduje pozornosť, sústredenie sa na príbeh, aký nie je podriadený parodovaniu, na množstvo odkazov, aké ho šikovne dopĺňajú. A síce si viem predstaviť menšiu doslovnosť (najmä v Aranofskom vyvrcholení) a väčšiu zábavnosť na meter štvorcový, ide o prírastok do kvarteta celovečerných filmov, ktorý zanechá príjemný pocit a ktorý konečne docení Fryovo snaženie. Šiesta séria sa pokojne môže rovnať s najvydarenejším obdobím Futuramy. Už pod záštitou Comedy Central vychrlila 26 nadupaných epizód, z ktorých bola vyslovene slabá iba Vianočná. Sedmička tiež vydarená aj keď by som sa nebál vynechať experimentálne epizódy, v ktorých hlavní hrdinovia vystupujú v roli črievičiek, akčných hrdinov či teletabbies. Jednoduchý gag natiahnutý na dvadsať minút skrátka nemôže fungovať. Záver poslednej série opäť nápaditý a rozlúčkový diel dokonca krásny. Srší z neho originalita, futuramský humor a dojímavé zbohom fanúšikom, ktorí sa neradi lúčia so svojim obľúbeným seriálom. () (méně) (více)

cmenda

Komu se tenhle seriál o budoucnosti nelíbí tak je suchar. Jak by řek Bendr polib mi můj naleštěnej zadek ale nikomu se nemůže nic vnucovat. ()

willis

Samozřejmě se srovnání Futuramy a Simpsonů nabízí a nelze se divit, vždyť najdeme podobnost v postavách i humoru. Označit jeden seriál jako lepší, to ale prostě nejde. ()

Viburnus

"Konečně štěstí! Podívejte! Tři lidské samičky, číslo a král provádějící si operaci mozku!" (to nic, to jen dr. Zoidberg hraje poker...) a jak řekl sám: "Nechme mluvit kostky!" ()

fastum

Kdo neviděl, nezažil srandu! Nevím jak vám ostatním, ale mě to připadá lepší než Simpsonovi (i když ti jsou taky dobří). ()

Phorbo

Komentovat tendle seriál snad ani nemá cenu. Uletoidní seriál od tvůrce simpsnů je proste nářez díl od dílu. U každého dílu se nehorázně zasmějete... prostě úlet 10/10 ()

amokey

Pro mě rozhodně lepší a zábavnější než Simpsonovi. Určitě ale sledovat originál, bez českého dabingu. Dávám 5 hvězdiček hlavně za Bendera a doktora Zoidberga. Tohle se hodně povedlo. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006