Alicent je znepokojena Aegonovou Malou radou a Rhaenyra dospěje k osudovému rozhodnutí. (Max)

Azrail

Tak mám za sebou první díl a jsem dost rozpolcený. Většina epizody byla super a dlouho jsem byl dost spokojený. Pak ale přišel závěr... Nechápu, proč tu scénu předělali a ještě takhle hloupě. Skoro nic na tom nedává smysl, přitom by bohatě stačilo kdyby šli podle předlohy a Sýr prostě přivedl Krev přímo do Haeleniných komnat a tam se udála ta nádherná brutální scéna. Místo toho tu máme dva blbce, kteří bloudí komnatami, dělají bordel, kradou a celý hrad je očividně prázdný, královskou rodinu nikdo nehlídá a navíc se ten nejbrutálnější kousek odehraje mimo záběr. Ne že bych byl masochista a nutně jsem musel vidět, jak princovi řežou hlavu, ale v tomto světě si s podobnými scénami nikdy hlavu nelámali a viděli jsme je přímo, takže proč ne? Navíc se tam všechno děje vlastně úplně na náhodu, jak již zde bylo zmíněno níže. Zkrátka, z toho závěru jsem hodně zklamaný. Jinak to byla fajn epizoda a nové intro se jim moc povedlo. Bohužel, díky tomu konci musím srazit několik bodů a dát maximálně 7/10. ()

Arkanoid

Krásna príroda, kamera snímajpca veľký priestor a dodávajúca postavám veľkoleposť, Aemond, čo sa má držať na uzde, Strong intrigujúci proti Hightowerovi, necharizmatický Stark,  Daemonov vražedný plán a dvojka zabijakov, čo koná na základe pocitov a nevšíma si svedka. Aegon bol najzábavnejší, no bol na scéne veľmi málo. Ako je možné spraviť prvú epizódu takto mdlú? Smútok mal byť len na postavách, chýbala väčšia akcia, nič nebolo dostatočne intenzívne. ()

warrenur

Slubne pokracovanie vybornej serie. Obradne palenie ohna na jednej strane a zapalovanie svieci na strane druhej pri oplakavani vlastnych strat bolo poeticke. Nasledny hrdlorezovy nocny utok mal vo svojej priamociarosti, neobrabanosti a brutalite, sice obcas az parodicke znaky, ale pri tych typych balikoch sa to dalo akceptovat. Psychiku mladej nevesty sme mohli pozorovat uz v predoslej serii a bolo nam jasne, ze je tam nejaka psychicka.."vynimocnost", som rad, ze su tvorcovia konzistentny s touto postavou. ()

mvukotic

Keď ten najlepší zážitok sprostredkuje práve moment, kedy sa pripomína pôvodný seriál Game of Thrones sekvenciou na Severe a na The Wall (veď toto poznáme zo Star Wars produkcie, že áno). A nevravte mi, tí príčetnejší fanúšikovia HoTD, ktorí ale vedia a chápu, že HoTD je skrátka iba slabší odvar prvého seriálu, že ste to tak pri prvých minútach novej série nemali. King's Landing opäť totálne sprasený divnými bezfarebnými temnými filtrami - kam sa podel ten slnečný teplý ale o to zradnejší a intrigami podkopaný 'Dubrovnik', ktorý krásne kontrastne ku chladnému a šedivému Severu pripomínal, aký je Westeros veľký a rôznorodý? Olivia Cooke a Rhys Ifans opäť studené čumáky bez charizmy (nová Cersei a Tywin? Ale prosím vás :D) a jediná ako tak schopná herečka v hlavnej úlohe sa tu len mihne, lebo hľadá a následne oplakáva...koho? Sto euro každému, kto si pamätá tvár obete Aemondovho egotripu zo záveru prvej série. Ale aspoň sa tu dejú veci, epizóda rýchlo odcípa, predloha sa adaptovala pomerne verne a dobre a na jedno pozretie raz za život stačí. 7/10 ()

darkrobyk

-Nebojím se draků, ale krys.- Nádherný návrat do Západozemí. Řada postav, co jsem si musel připomenout, jedna zákeřnější než druhá. Výlet i na Zeď. Intriky. Absence brutality, gore (jde mimo kameru), nahoty. Několikrát ale dojde na DRAKY! Chystá se válka, jak jinak. Moc se mi líbí strohé interiéry tak trochu do gotiky, kde světla a stíny vytvářejí tajemno. Vizuál opět parádní. Po celou dobu jsem měl pocit, jako když sleduji počátky GOT. A hlad po kvalitní fantasy je veliký... ()