Alicent je znepokojena Aegonovou Malou radou a Rhaenyra dospěje k osudovému rozhodnutí. (Max)

Tom10000

1.díl 2.série. Po více než roce a tři čtvrtě se vracíme zpátky do Západozemí, do světa Targaryenů a draků. A zvláště do doby, kdy válka téměř číhá za rohem, aby vypukla. Rhaenyra, právoplatná dědička Železného trůnu a Sedmi království, trpí pro ztrátu svého syna, jehož zabil potomek Alicent, matky druhého, avšak násilím dosazeného panovníka Sedmi království. Toho pro jeho mládí a namyšlenost vůbec nezajímá vláda, raději si užívá popíjení se svými sluhy. Na jeho straně však stojí nejen skutečnost, že to on sedí na Železném trůně, ale i zdánlivá legitimita coby vládce. Má pobočníka, jenž už sloužitl jeho dědovi Viserysovi, má u sebe odevzdanou matku, a též sestru a bratra. Jenomže Rhaenyře zase pomáhá její bratr Daemon, sestra Viseryse, a další spojenci. Nyní záleží na tom, která strana válku zahájí. A Rhaenyra se začíná činit jako první. Skrze Daemona vyšle do paláce na Rudé baště dva vrahy, aby zabili bratra Egona, jednohokého mladíka, a tím se pomstila za smrt svého syna. Oba muže ale svírá strach. A proto vtrhnou do pokoje jejich sestry, kde ji, bezbrannou, pohrozí smrtí, a jejímu synovi uříznou hlavu. Zděšená dívka prchá s dcerou, seč jen může, za Alicent, kde vše vyzradí (...). 80 procent. Slušný rozjezd, ale opravdu, jen rozjezd. Nic dramatického první půlku nečekejte, to až tu druhou. ()

jirikzaboj

Po dvou letech jsme zpátky a hned zostra! Přímé navázáni na to, kde skončila poslední epizoda 1. série. Epizoda plná bolesti, smíření s nadcházejícím tancem draků, intriky a brutalita. Vše, co máme na GOT tak rádi se s letošní sezonou HOTD rozmachne o dost dál, úvod skvělý. ❤️ ()

FlowTekk

Přiznávám, měl jsem hodně vysoký očekávání, myslím, že zaslouženě. 3/4 dílu klasika, jak jsme zvyklý, ale konec je naprostá katastrofa, že jsem u toho měl flashbacky na 8. sérii. Do teď mi nepřišlo, že je Daemon nějak za míň, ale že si najme na tak důležitý úkol první bezdomovce, který potká, jsem fakt nečekal. Nějak si to tak nakráčí do Red Keep, ve kterým v době začínající války není jediná hlídka a scéna Helaenou je prostě utrpení sledovat. Což je vážně škoda, jelikož to měl být šok podobný Red Wedding, ale místo toho to celý působí nedomyšleně. Doufám teda, že je to z důsledku vystřízlivění scénaristů po stávce a další díly už takový zklamání nebudou. ()

GameOfThrows

Docela jsme se na to těšili, je to po vizuální stránce pěkná podívaná, kostýmy a hudba jsou taky dobrý... ale ten scénář ? to je tragédie.. kdo vymyslel tu zápletku s 2 pytlíkama zlata hned u první brány přístaviště ? to je neskutečně odfláknutý... to pak může bejt všechno super ale celej dojem zničí tak do očí bijící stupidita. Gratuluju. Zase jsou správný lidi na správných místech koukám.. ()

SimcaJB

Když začal seriál Hra o trůny, tak všichni režiséři seriálu plánovali, že se dostanou do A ligy filmových „sérii“.  Jedním s režisérů, kteří se dostali do A režisérské smétanky byl Alan Taylor. Po mnoha dílech seriálů, po filmech, které pod jeho vedením „krachli“ (Thor: Temný svět  a Terminator Genisys) se znovu jeden z seriálových matarodů vrací v prvním díle Rodu Draka.   Po smrti jednoho z potomků právoplatné dědičky trůnu se znovu vracíme do světa, kde jsme  před dvěma lety skončili. Tentokrát se vracíme ne do akce, ale do spíše mluvení, kde hlavní postaví hlavně mluví o tom, co udělají a udělali, než aby se vrhli do akce.  Hlavni dvojice Emma D’Arcy a Olivia Cooke mají nevděčné role. Sice královny, mají na to právo, ale vládně úplně někdo jiný, který si vládnutí nezasloužil. Oceňuji roli Matta Smith, který se po roli Pána času a manžela královny i historické fikce vrhl na hybatele děje, tak jeho příběh je docela zajímavý a určitě nebude jen tak jednoduchý. Seriál Rod Draka je také o dracích, a tak musím i zhodnotit dračí působení v seriálu. Tentokrát mají pouze roli doplňující. V prvním díle mají minoritní roli z důvody „diskusí“ nad velkou ztrátou a úmrtí „dědice trůnu“.  Je to jenom začátek, jsem docela zvědavý, čím přijdou tvůrci v dalších dílech, protože tento díl byl pouze seznamovací s postavami, které z první série známe. Nečetl jsem knihu, ale docela se mi zdá, že už začíná být seriál více hlídaný a prudérní. A tak neuvidíme žádnou krev, žádné holé tělo. Vždy už vidíme konec sexu a opravdu žádné prso, natož „pindík“. Už to není vono, chtělo by to opravdu více zážitků a účelového sexu a hlavně krve. Protože jakmile mělo dojít na krev a dalších nechutnosti, tak se záběr věnoval někomu jinému.Celá recenze ()

Kyushonaku odpad!

Tohle opravdu někoho baví? Většina castingu jak s kontejneru, herecké výkony na úrovni ochotnického spolku né-li hůř. CGI s draky místy nekoukatelné a dějově úplně o ničem. ()