V Rhaenyřině a Daemonově nepřítomnosti se Rhaenys snaží uklidnit radu, zatímco Cole podniká výpravu do Korunních zemí. (Max)

Lina

Politický boj o korunu je zajímavý, ale dračí bitvy jsou to hlavní, nač všichni čekají a co dodává seriálu sílu. To se jasně ukázalo už na konci první série. Tentokrát hodně ubylo vaty na úkor akce a hned je to poznat v kvalitě epizody. Teprve tady začal opravdový Tanec draků. 90%.  Spoiler:  O remízu tentokrát tak úplně nejde, Aegon vydrží víc, než by se zdálo. I když... ()

warrenur

"Do simply what is needed of you....NOTHING." Zatial sa zda, ze Aemond/Cole-ova strategia postupne nabera na sile, kym Deamon zacina v Harrenhov-e "blbonut". Bitka v zavere a i vzdusne suboje boli velkolepe a fanusikovia ju urcite chceli a i ocenia. Ale atmosferou ma dostal az uplny zaver, kedy skaza bola dokonana...typek sa rozpadol na prach, ci obraz par sekund pred zaverecnymi titulkami s nezvycajne temnou hudbou. Nadherne filmarske remeslo. Respekt. ()

Tom10000

4.díl. Aegon se snaží vládnout, jenomže jeho rada ani jeho bratr Aemond ho neposlouchají. Z pocitu nudy a křivdy se obrátí na svoji matku, ale ani ona ho příliš nepodpoří. Proto se vydá do války. Proč? I Rhaenyra díky jejímu setkání s Alicent se vzdá naděje na mír. Do boje o malou přístavní pevnůstku proto chce vyslat sebe samotnou, její spojenkyně ji však přemluví, aby se tam vydala sama (sestra Viseryse? Nyní nevím). Současný pobočník krále, rytíř ve službách Bílých plášťů, věrný Egonovi, mezitím dobývá jednu pevnost za druhou, a cesta k Dračímu kameni se tak stává volnou. Jeho poslední útok nyní směřuje na onu pevnůstku. Zde se však odehraje drama. Egon se vydá do války sám. A v boji se spojenkyní Rhaenyry prohrává. Poslední ránu zandá Aemond, vždy toužící po jeho trůně. Po pádu Egon umírá. A aby splnil Aemond svůj úděl, zabije i onu ženu. Alicent je zřejmě těhotná, a vezme si lektvar na to, aby potratila. Setkává se též s vlivným mužem Koruny, vždy moudrým, na jehož rady dbají všichni. A ten ji řekne pravdu do očí, s níž nemůže nesouhlasit. Rhaenyra zase poví svému synovi příběh o písni Ledu a Ohně. Daemonovi se zdají noční můry. Zároveň se setká s čarodějnicí, ež o něm ví zhola vše. A rovněž se spojencem Rhaenyry, jenž mu nabízí své služby (...). 85 procent. Velmi dobrý díl, ale trochu protažený. ()

Arkanoid

Epizóda pokračovala v dejových líniách tých predošlých, aj tých nudných, aj zatiaľ nezmyselnej dejovej línií spytovania si svedomia Daemona, ktorý do bitky stále nevyrazil. Bitka bola fajn, kazili ju len draky, ktoré ako také povahu vykreslenú nemajú, ide len o bitku dvoch monštier. Dračie akcie mi nedávajú veľký zmysel, jedine len ten vizuálny. Máme tu dračích jazdcov, ktorí hovoria drakom akurát to, že majú útočiť a páliť oheň (rozhodne zaujímavejšie sú reálne bitky leteckých flotíl). Teda nevieme, ktorý z nich je najzručnejší, zatiaľ sme sa len dozvedeli, že veľkosť vyhráva a aj ten najväčší drak v dobrej tradícii predošlej série sa dokáže totálne schovať a tak prekvapiť menšieho, obratnejšieho draka. ()

Koocik

Nejlepší epizoda z celého univerza Hry o trůny a Rodu draka. Tu pátou hvězdičku si prozatím ponechám, neboť netrpělivě čekám na to, co se na nás ještě chystá a zdali to nepřekoná tento díl. Z celé druhé série mi spadla čelist a jen s otevřenou pusou a jedním dechem hltám díl za dílem, tak snad to bude vrcholit a nadále nabobtnávat víc a víc nadále. ()