Rhaenyra truchlí nad tragickou ztrátou a snaží se udržet říši pohromadě. Daemon se připravuje na válku. (HBO Max)

TV spot

warrenur

Prva polovica epizody je dost silne depresivna a ukazuje silu a volu princezny Rhaeyry. Nahodny "darcek" od bieleho plasta - koruna a prezivsi necakany spojenec vsak spusti adekvatnu reakciu na zradu pri korunovacii. A zaver je nadhernou vzdusnou sceneriou. Osobne sa mi vsak najviac pacila podzemna scena spievajuceho Daemon-a v dracej sluji a odpoved jeho ohniveho obyvatela. Druha seria nam zrejme ponukne velkolepe sceny a velmi sa na to tesim. 85% ()

Cappuccino

Dosť slušný záver a vzhľadom na dianie z kníh by mohla byť druhá séria ešte o úroveň vyššia. SPOILER: Záverečné roztrhanie Vhagarom bolo v dobrom slova zmysle brutálne, len som nepochopil, prečo scenáristi spravili z úkladnej vraždy kvázi nehodu. Tejto knižnej zmeny pri motíve vraždy ozaj nedáva zmysel. ()

BROKEN_

The war has begun. HBO si bohužel neuhlídal únik na internet. Závěrečný díl první série je od pátku venku (nebo já jsem to viděl v ten den) a to čekání na HBO MAX jsem nevydržel a musel jsem se podívat. Je to úžasná tečka za touto skoro až dokonalou sérií ve které se připravovala půda pro budoucí válku. Postavy jsou skvěle vykresleny, karty rozdaný a krev může začít téct. Po kinematografické stránce je Rod Draka fantastické dílo, které potvrdilo dominanci HBO na seriálovém poli a posledních 10 minut této epizody je na seriálovou tvorbu něco fenomenálního a strašně závidím těm, kteří mají možnost tento seriál sledovat v kině na velkém plátně. Čekání na 2 sérii bude dlouhý. Adept na seriál roku. Minimálně v TOP 3 to bude u mě. ()

Sany33

Príbeh: Teraz už kráľovná Rhenyra posiela poslov so správou o dodržanie práva následníctva na Železný trón. Jej synovia sa ponúknu za poslov, čo sa nakoniec javí ako chyba. Deamon je vo svojom živle a chystá sa na otvorenú vojnu s Kráľovým prístaviskom. Prevedenie: Vynikajúce zakončenie, pre mňa nie príliš ohurujúcej prvej série. Drakov bolo dosť ale nijako neviem prísť na motiváciu niektorých postáv a to ma dosť mätie. Týpek s páskou cez oko je ale zatiaľ najviac naložená postava naprieč celým univerzom a t beriem do úvahy aj GoT. Sám som zvedavý čo prinesie druhá séria. 90% ()

mata77

Posledný diel série naozaj solídne ukončuje úvodné ťaženie Rodu Draka. Páčili sa mi hlavne precízna réžia a kamera. Táto v presných záberoch na konkrétne postavy, alebo veci predviedla, ako obrazovo na vysokej úrovni sa dá podčiarknuť tlejúca dráma a zvýrazniť jednoduchým, ale presvedčivým spôsobom nevyhnutnosť nasledujúceho deja. A to všetko bez príliš ukecaného scenára, len s pomocou dramatického hudobného podmazu. V poslednej epizóde sa toho zas až tak nestalo, na druhú stranu je tento diel po emocionálnej stránke jeden z najlepších celej série. ()