Reklama

Reklama

Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (72)

janesX 

všechny recenze uživatele

O Olegovi Penkovskom som už počul v jednom zo strhujúcich dokumentov od Olivera Stonea. Aj keď hlavná postava v tomto filme patrí Cumberbatchovi (ktorý ma až teraz definitívne presvedčil), Penkovskij je dôležitejší a je  stvárnený naozaj charizmatickým hercom, ktorého som doteraz ešte nikde nevidel. Obaja hrajú detailne veľmi presne a zatiahnú vás na chlp blízko svojich pocitov. Film začína dobre a je stále lepší, druhá polovica je už výborná. Odporúčam, aj keď sa určite nájde niekto, komu bude vadiť, že Sovietsky Zväz na čele s Chruščovom tu figuruje ako najväčšie zlo. Ja som to ale tento krát prehliadal, sú to predsa len historické udalosti z anglického pohľadu. No a rád si pozriem, keď prípadne Rusi odpovedajú tým svojim. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

byl jsem připraven na špionážní drama v LaCarreho stylu a tím The Courier úplně není.Hlavní postavou je tu obyčejný obchodník,jež se nechá "naverbovat" svojí vládou,aby spolu s podobným obchodníkem na sovětské straně propašoval nějaké ty tajné dokumenty.Jakkoliv je zápletka opřená o skutečné události,na filmovém poli nejde o nic nového a Courier - film přesně tak působí.Vlastně jsem měl velmi často dojem,že jedním z cílů tvůrců bylo nijak nevybočit a nepřijít s ničím novým.Z úplného průměru to každopádně táhnou nahoru oba hlavní herci.Jak standardně velmi dobrý Cumberbatch,tak pro mě úplně neznámý Merab Ninidze...60% ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavej vhled do skrytých her na pozadí studené války, kdy tajný služby vtáhli běžnýho občana do svých praktik. Ano, určitě to přineslo nějaký ovoce, ale stejně tak to zničilo nejeden život. Film to není špatnej, na druhou stranu je poměrně nevýraznej. Pár dnů po shlídnutí už si nic moc nevybavuju, resp. nic tak extra, co by stálo za zmínku. Že to byla doba hnusná, víme, že má B. Cumberbatch oči snad čím dál víc od sebe, to už taky víme, a jak moc mě ten film zasáhl je vidět už z toho, že vlastně ani nevím, co víc bych k tomu napsal. Není to blbý, ale znovu to vidět nemusím. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Cumberbatch je vo svojej roli uveritelny a da sa povedat, ze v "duete" so svojim sovietskym protajskom, tahaju dej. CIA blondava agentka je tam akurat pre typicku zapletku a je vlajockou pred ocami s kopcom retaziacich sa nezmyslov v jej slapajach. Pustili by Rusi v danom obdobi agenta? Proste bullshit. Kazdopadne mierne nadpriemerny spionazny film, v ktorom vsak mohli viacej zapracovat na napati a atmosfere. I tak odporucam. 60% ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Sometimes lie is a gift. An act of love. Přirovnání k Alfredsonově Tinker Tailor Soldier Spy sedí jen s ohledem na dobovou výpravu, staromilský přístup upřednostňující dialogy před akcí a účast o jedenáct let vrásčitějšího Benedicta Cumberbatche. Carrého příběhy jsou ale bytostně antihrdinské a ani ti nejlepší nejsou podobně jako v životě nezranitelní; dokonce ani Smiley ne. Jinak má bohužel zoufale televizní Courier, též oslavující triumf obchodnických schopností a ctností ve světě tajných služeb, blíže k Spielbergově Mostu špiónů. Což není něco, co by činilo špiónský film lepším. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)
  • Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)
  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)

Reklama

Reklama