Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Dweep

Ráda bych napsala spoustu věcí, ale ono to nejde, protože by to byl jeden velký spoiler. Jsem neskonale vděčná, že jsem před návštěvou kina nečetla recenze ani žádné fanouškovské teorie... Díky tomu jsem se nepřipravila o jeden z nejlepších filmových momentů mého života. Moje pocity hodně vystihuje komentář Malarkeyho... a dovolím si citovat - tento film je splněný sen, o kterém jsem ani nevěděla, že bych ho mohla mít. ()

ochmi99

Jednoznačně nejlepší film od Marvelu v roce 2021. Režisér Joe Watts dokázal výborně propojit multiversum dvou předchozích spidermanů (Maguire, Garfield), čímž do kin nalákal ještě více lidí, než na nejnovějšího Spider-mana (Holland). Film nabitý akcí s perfektními efekty, kde sekunduje Dr. Strange by si neměl nechat ujít žádný fanoušek Marvelu. ()

McMurphy

Je vidět, že Marvel a SONY vše vsadili na to, že když do filmu zapojí staré postavy z předchozích pavoučích sérií, lidé to budou "žrát", vydělá to hromadu peněz a celkově to bude dobře přijato. To jim vyšlo, nic proti tomu, je to zábavné, od všech skvěle zahrané a ten nápad velice dobře a chytře zpracován, ale do plných tomu pořád přeci jen trošku něčeho chybí. Připadá mi to, že ten film slouží jen jako prostředek pro první seznámení se s multiversem, který bude mít důležitou roli v dalších MCU filmech. Ukázali nám, že tam patří všichni, připravili půdu pro novou pavoučí sérii a to je vše, jen je to zabaleno v hezkém obalu. Jak by to ale mohlo fungovat, nebýt toho propojení? Je to jako hodnotit další díl skvělého seriálu a ne samostatný film. Lepší 4*. Se zařazením do TOP 200 určitě nesouhlasím. ()

RobinPM100

Film pro mě nedostál hajpu a hláškám nej Spider-man film ever, 4/5, byl to výbornej film, nicméně měl kvanta hluchejch a nudnejch míst a tuny keců nezáživnejch, z nové trilogie byl lepší druhej dil Far from home s Mysteriem + celá trilogie Sama Raimiho se mi líbila mnohem víc, přesto všechno to byla zdařilá Marvelovka, jen zdaleka ne nejlepší Spider-man. Strašně bych si přál, aby tímto filmem skončila éra té prapodivné mexikánské MJ, která je nesympatická a je všechno, jen ne atraktivní na pohled. ()

AndrewNewman

Festival všetkého, čo fanúšikovia od Spider-Mana chcú vidieť. Prehliadka všetkých zloduchov, prehliadka všetkých predstaviteľov Petera Parkeram, k tomu hlášky, skvelý vizuál a pod. Osobne je tam ale toho pomerne veľmi veľa na to, aby ste to všetko stihli poriadne vstrebať, preto je určite potrebné opätovné zhliadnutie. Navyše Peter Parker teda ten najmladší sa počas prvej polovice filmu chová skutočne ako decko, čo sa mi až tak nepáčilo. Ale kašľat na detaily, tento film si treba užiť, pretože niečo podobne sa už tak skoro rozhodne nezopakuje. Ale čo sa mojich pocitov týka, sympatickejší mi bol druhý diel. ()

a0001

Guláš, bez hlavy a päty. Maximálne nasilu, výsledkom je fastfood grc. Skutočne nepochopím ak niekto pochváli scenár k tomuto braku. ()

cerdax2

Ze spiderboy(e) je pubertak a ocividne pochopeni, ze kazda akce ma sve nasledky a ze kazdy nemuze byt dobry, je pro nej prilis. Prvni hodina nudna, druha zajimavejsi. 45% za tri spidermany :) ()

Vasyl

Už je toho všeho komiksovýho moc. A protože nejde sypat jednu pecku za druhou, kvalita klesá. Ale tenhle kousek vyčnívá. Sice se trochu bojím, že multiversum je takovej oslí můstek pro to, aby v dalších filmech mohli být všichni barevní a gay, ale co už. Doba je taková. You are amazing Garfielde! ()

xxmurphyxx

Kvalitu tu objektívne uprieť nemožno a každý, kto tomu fukol odpad, či jednu hviezdu je klasický prípad attention whore. Z filmu cítiť snahu ukončiť to celé vo veľkom štýle a každý jeden záber dáva najavo, koľko miliónov sa do neho nalialo. Efektná stránka je ako inak na špičkovej úrovni a...a to je tak asi všetko. Odtiaľ to už ide všetko pekne smerom dole do priemeru a sračiek. Ale postupne. Herecké výkony sú fajn, aj keď ani jeden neposadí človeka na prdel, ale je jasné, že v tomto type filmu hrali až druhé, alebo skôr tretie husle. Preto dokážem odpustiť toporný prejav Zednayi alebo ako sa skloňuje, či Hollandovho tlstého sidekicka, ktorí sú tú ozaj len do počtu. Zato Holland ide svoje a dovolím si tvrdiť, že v chalanovi drieme dosť veľký potenciál, ktorý trošku zabíjal práve týmito komixovkami, ktoré ho na druhej strane aspoň dostali riadne do povedomia ľudí. Niečo ako Pattison. Takže sa ho už neviem dočkať v nejakej charakterovej úlohe v budúcnosti. Takže triková stránka špičková, herecká ľahko nadpriemerná, zvuková ušla tiež aj keď, čo by sa vyslovene vrylo do pamäti a ostáva nám príbeh a jeho podanie.  A to je za mňa najväčší kameň úrazu. Je totižto asi tak chytrý ako sedemnásť ročný Dezider Lakatoš v siedmej triede základnej školy a od jeho debility a nelogickosti sa odvíja tým pádom kopa fuck me scén. Chápem, že to chceli ukončiť veľkolepo, že chceli vyťahať nostalgiu riadne za cecky ale toto? Ako to vážne? Prakticky celý tento shitstorm je len a len kvôli tomu, že si Parker nevedel zavrieť hubu na par sekúnd behom čarovania? Nápad s otvorením iných dimenzií, alternatívnych realít je samozrejme super a dal možnosť, aby sa v jednom filme stretli všetci traja elasťákoví fetišisti spolu s pár ikonickými záporákmi a natiahli nám nostalgiou nasiaknuté trenky na maximum. Ale určite sa s tým dalo inak vyhrať a nezbúchať to takto lacno a hlúpo. Navyše neostáva len pri tom a Holland stvára jednu nelogickú chujovinu za druhou, čo si aj niekto patrične odserie. Celkom škoda, čakal som oveľa zaujímavejší scenár. Je tu akcia, aj keď menej ako by človek čakal, zopár vtipov a odkazov na predošlé diely, stará partia pokope, ale celé to je také, ja neviem, mdlé a napoly využité. Jednoducho čakal som vzhľadom na recenzie viac. Asi som už starý a nezvlhnem z každej chujoviny na zelenom plátne ako iní a ďaleko viac si potrpím na kvalitne napísaný a zrežírovaný príbeh. Film je určite fajn, má svoje kvalite a v percentách by to bolo tak na cca 75% možno viac nech nežeriem, ale vzhľadom na ikonu menom Spiderman a ukončenie trilógie som čakal väčší nárez. ()

jokino

Z môjho pohľadu, priemerný film. Nič extra nepriniesol. Bolo síce zaujímavé sledovať všetkých 3 hrdinov spider-mana + ich anti-hrdinov v 1 filme za tých xy rokov, odkedy filmový spidi vyšiel vôbec prvý krát na svetlo sveta, ale pre mňa už to bolo až príliš predimenzované a zbytočne prekombinované. Niekedy je, podľa mňa, proste menej-viac. Aj keď to bolo celé podané ala multiverse, no miestami som sa nudil a dej bol pre mňa nezáživný. Ako keby som bol ešte cieľovka - teen, možno by som to bral inou optikou, ale vzhľadom na to, koľko krát a ako už so spidim tvorcovia povymýšľali veci, a zakaždým nastal len reboot príbehu, nikam sa to neposúvalo, už ma to pomaly prestáva zaujímať.. Súčastný Hollywood zrejme nič extra.. ()

blondboss

Watts je zatiaľ jediným režisérom, ktorý dokázal pozdvihnúť sériu Spiderman filmov na novú úroveň a z dielu na diel to bolo lepšie a lepšie až to vyvrcholilo bravúrnym digitálnym výplachom a skvelého prepojenia viacerých Spiderman univerz, ktoré splynulo v jeden kvalitný homogénny celok, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Spielberg. Keď k tomu navyše pripojím dve herecké prekvapenia, tak jednoducho musím pridať aj piatu hviezdu. Zendaya nádherným bonusom. Po vyvrcholení tretej fázy Avengerov je toto asi najkomplexnejší snímok od Marvelu. 90 % ()

wowylgu313

Jop, tak toto se už víceméně povedlo. Za A z chlapce se stal muž! Konečně přišlo správné drama a emoce. Konečně jsem viděl pavoučího může pořádně bojovat, vítězit i trpět. Za B dokonale udělaná poinat ale paralerní světy a tadá máme v příběhu dva spidermany z původních originálních filmů na víc. Což bylo nostalgicky krásné! Kord když se do tohoto novodobého spiderman světa dostali o stáří dobrý záporaci a to víceméně ve velikém počtu! Tady jsem fandil všem a dopadlo to tak jak nejlépe mohlo. ()

patrik1177

POZOR, KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILERY!!! Musel som si zážitok z filmu nechať chvíľu "odležať", predtým než som sa pustil do komentára. Na začiatok musím povedať, že nie som fanúšik superhrdinov. Jediné dve výnimky tvoria Spiderman a Deadpool (aj keď ani Deadpool nie je celkom superhrdina, ale táto úvaha sem nepatrí). Hollandov Spiderman vo svete Avengerov pre mňa preto bola trochu španielska dedina, keďže jednotlivé filmy Avengerov som predtým nepozeral, čiže mi chýbali súvislosti. Keď som sa dozvedel, že v tomto Spidermanovi sa objavia záporáci z predchádzajúcich Spidermanov, a možno aj samotní predchádzajúci Spidermani, tak som bol nadšený a na film som sa dosť tešil. Vo výsledku mám ale dosť zmiešané pocity. Návrat starých záporákov a Spidermanov síce potešil, ale neviem či práve toto bolo nevyhnutné pre dej Hollandovho Spidermana. Záporáci boli vďaka nevydarenému kúzlu Dr. Strangea prenesení z určitej chvíle počas deja pôvodného Spidermana a The Amazing Spidermana prenesení do sveta Hollandovho Spidermana. Tým, že príbeh väčšiny záporákov bol v predchádzajúcich sériách ukončený (či už smrťou alebo porazením), tak z môjho pohľadu je tento ich alternatívny príbeh trochu nezmysel. Naopak predchádzajúci Spidermani prichádzajú ako svoje staršie verzie, čo aspoň dáva zmysel. Na druhej strane, tým, že záporákov je až 5, tak nedostávajú dostatok priestoru. Najviac priestoru je venovaného Green Goblinovi a Dr. Octopusovi, ostatní sú ako keby len do počtu. Mohli radšej ešte pridať jedného záporáka (Venoma) a film rovno pomenovať The Sinister Six, dávalo by to väčší zmysel. Zaujímalo by ma, aké má teraz následky vrátenie "vyliečených" záporákov späť do ich reality... ale to už by asi bolo treba spraviť remake Maguirevého a Garfieldového Spidermana. Herecké výkony boli bezpochyby prvotriedne, herci si svoje návraty k starým postavám užívali. Aj napriek mojim zmäteným pocitom ohľadom zmyslu otvárania uzavretých príbehov záporákov to bola poriadna nostalgická nádielka. Moje hodnotenie: 80%. ()

Plaque

Dlhý čas som mal pocit, že to recykluje všetko, čo bolo od roku 2000 o pavúkovi natočené a ono to tak naozaj aj je. Akurát, že teraz si to zo seba urobilo aj srandu a pridalo skvelú akciu. Prvý spiderman s moralistickym výrazom a aj uplakaný Amazing zo seba dostali maximum pre tú najlepšiu zábavu a to, čo mi na nich vždy vadilo, ma, kupodivu, teraz nesmierne bavilo. Pretože ak sa moc neprežívaš, tak môžeš byť aj zaujímavá postavička. Wauu, tlieskam. ()

KajlQ

Film byl skvělý asi tak do té chvíle kdy si náš spider hňup usmyslí že zachránit nebo udělat padoucha dobrým člověkem je dobrý nápad. Neberte mě špatně, ale celý film mě přišel jakoby Peter Parker byl prostě blbec. Spidermany mám rád a strávil jsem u nich velkou část mého dětství. Musím ale uznat že některé scény tu byli dost cool. Willem Dafoe předvedl skvělý výkon a mezi ostatními dost vynikal. I přes to je to nejlepší film z téhle Spiderman trilogie. Ale jo pro pobavení stačí. 80% ()

jack_scott

Jo, nikdy jsem nebyl, nejsem, ani nebudu fanoušek Spidermana. Film trpí trapnými žvásty o hovně, celkem obyčejnými protivníky a souboji, které Marvel ukázal různě už tak 100x, takže žádná sláva. Film má i světlejší chvíle, vlastně jen ty, kde je Dr. Strange. Třeba to rozpadající se / zrcadlové město super, ale to je taky jediná část filmu, která je super. cca 40minut fakt mohli úplně vyškrtnout. *** a 60%. ()

megajalec

Blockbusterová superhrdinská zábava s tak akurát akciou, novými zloduchmi, oprášenými kamošmi, troškou romantiky, silnou dávkou sentimentu. Vhodné nielen pre dospelákov, podávané aj v detskom menu. Silnejší záver vyťahuje na štvorku. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)