Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Lijem

Je to především fanservis jako kráva? Ano! Sere to někoho? Ale kdeže. Už dlouho se mi nestalo, aby tak moc film ovlivňovala má očekávání a ještě dýl se mi nestalo, že mi film dal přesně to, co jsem chtěl. Těžko se mi to hodnotí jako film, ale nechám v sobě vyhrát fanouška a napálím tomu pětihvězdu. VERDIKT: Výjimečně zprůměruju tři způsoby hodnocení. Jako film 8/10, jako Spider-man film 9/10, jako fanservis 10/10. Těžko říct, jak to bude po druhém zhlédnutí, ale nyní je to při nejmenších solidních 9/10 ()

Malyszs

Nevím jak mám hodnotit, ale fanservice to byl fakt dobrej. Je to dobrý :D jen už z toho marvel světa asi nejsem až tak odrovnanej, jako kdysi. A chybí mi to. Pouze opravdová bomba ve mě probudí znova ten hype marvelu. A to tento film asi není. Rozhodně palec nahoru marvelu za to, že se nebojí vesmír rozšiřovat a nebojí se experimentovat a riskovat. Vyplácí se. Kdybych nebyl tak zvědavej na to, kam tohle všechno ještě vede, už bych se marvelemasi rozloučil. Jen škoda, že skoro ten samej film už vyšel před 2 lety, akorát byl animovanej a o dost lepší. Plný počet dát nemůžu, ale bylo to fajne :) nezklamalo. ()

Hlavonozec

Opravdu nikdy jsem nečekal, že budu svědkem toho, jak se spider-man rube v jednom filmu s panem Osbornem, Nespoutaným Djangem a s Paulem Bulvou z Klubu sráčů. Doposud jsem to nevěděl, ale toto je přesně to, co jsem si vždycky přál vidět. Nostalgie z postav ze starých spider-manů se mnou šila všemi směry, až jsem si nakonec mezi tou bandou zoomerů v sále připadal jako nejvíc vystříkaný nerd. Jamie Foxx v tomto filmu je důkazem toho, že druhá šance má smysl a navíc dokazuje i to, že ten jeho slizký a nechutný creepy stalker Max byl jediný světlý moment v tom odpadovém Spider-manovi z roku 2014. Alfred Molina mě sice na film velice navnadil, ale ten, kdo si sebral veškerou mou pozornost pro sebe byl Willem Dafoe, který z mého pohledu předvedl nejlepší herecký výkon ze všech MCU filmů, co doposud vznikly. Film v podstatě nemá hluché místa a furt se něco děje. Humor byl spíše trefný a nespadal moc do trapnosti. Akční scény byly akční a dramatické scény byly dramatické. Co víc si přát? Tom Holland navíc konečně uplatnil svůj herecký um tím správným směrem a konečně předvádí, že kromě toho vtipkujícího (skoro až deadpoolovského) ukecaného nerda, umí zahrát i plnohodnotného spidermana s nějakými tragičtějšími náladami. A opravdu jsem dlouho nezažil, že by u nějakého komiksového blockbusteru celý sál nadšením tak 6x zatleskal. Tím vším se tady tento počin stává nejen nejlepším spider-man filmem s Hollandem, ale nejlepším spider-man filmem od dob posledního spider-mana Tobeyho Maguirea. ()

KolarikKing

Totální fan service!!! Nejlepší Spider-Man v MCU a jeden z nejlepších vůbec. Čekal jsem, že to z hlediska akce a humoru bude fungovat, ale ono to funguje i emočně. Spider-man tu dospívá a skutečně si uvědomuje všechna rizika a poznává důsledky svých činů. Jediné, co mě na No Way Home mrzí je spousta leaků, které mi zkazily ten moment překvapení. Stejně jsem si to ale neskutečně užil. 9/10 ()

RKBoy

Po Infinity War a Engame som myslel, že bude trvať veľmi dlho kým sa na niečo budem takto tešiť, niečo čo ma takto dojme a znovu otvorí tú moju detskú predstavivosť a nechá moje srdce jačať radosťou... MCU je pre ľudí ako ja dar z  nebies a ja stále nemožem uveriť, že tu máme takéto masívne filmové univerzum, o ktorom som pred 10.-15. rokmi len sníval.. pred 12. rokmi mi jeden článok oznamujúci koniec jednej mojej milovanej filmovej série zlomil srdce, postava ku ktorej som si vytvoril vzťah ako ku žiadnej inej, bola preč.. a aj napriek tomu, že som od vtedy dostal niekoľko slušných či skvelých filmových a momentových náhrad, ktoré som si užil, nikdy to už nebolo ono.. vidieť ho naspäť, v tomto skvelom fiktívnom svete, prepojiť všetko na čom som vyrastal s MCU, bolo niečo neuveriteľné a stále to vstrebávam... čo sa týka záporákov, každý dostal priestor, každý mal svoj moment, ale Dafoe a Molina kraľujú a nadväzujú na výkony z pred 15. rokov, Dafoe sa dokonca prekonáva a jeho Goblin je ešte šialenejší a démonickejší ako predtým... koniec nám otvára dvere ku skutočnému Spider-Manovi, a na to sa neskutočne teším. ()

HNTR

Konečně zde máme toho pravého Spider-mana, který obětuje všechno pro to, aby zachránil všechny. Film se zaměřuje na osobnost Petera Parkera a skvěle to funguje, za celou trilogii zde vyspívá nejvíce a stává se z něj (snad) teď už ten pravý samostatný superhrdina. Jádrem filmu jsou samozřejmě hlavně Holland, Zendaya a Batalon, což je v pořádku. Záporáky známe z předchozích filmů se Spider-manem, není potřeba jim zde dát tolik prostoru, aby to fungovalo. (Kdo neviděl předchozí Raimiho trilogii a dva filmy od Webba, by to měl rychle napravit). Máme zde skvělou akci, Spider-man se konečně hýbe jako pavouk. Konečně je zde i zapamatovatelný soundtrack. Film má hodně odlišnou atmosféru oproti předchozím dílů trilogie. Celý film je fanservis jak sv*ňa a pokud jste fanoušci Spider-mana, tak si ho rozhodně užijete od začátku do konce. Pro člověka, který Spider-mana tolik nezná to bude spíš průměr. Skvělá popcornovka a rozhodně se těším na další trilogii, kterou snad uvidíme po brzké dohodě Sony a Marvelu. ()

MatejQ004

Skvělá jízda od samého začátku až po úplný konec. Tak nostalgický pocit z filmu jsem ještě nikdy neměl, a to jen kvůli Multiversu, díky kterému můžeme znovu vidět Green Goblina, Doc Ocka a Sandmana z Raimyho filmů a Lizarda s Electrem z Amazing filmů. Tímto v sobě má No Way Home neskutečné množství fanservisu, který si užije každý fanoušek. Nejvíc kdo mě z herců zaujal byl Willem Dafoe, který si svůj návrat do role Goblina neskutečně užíval, to myslím viděl každý. Promítl to do filmu svým neskutečným hereckým výkonem, který musel nadchnout opravdu každého. Osobní život Petera, který dosud nebyl v MCU takový jaký bych si představoval, byl teď s životem Spider-Mana opravdu hezky vyvážený. Vytknout filmu celkově mohu jen možná občasně nevhodné načasování vtípků na místech, kde má být film vážnější, ale nic jiného si nevybavuji. V kině jsem byl nadšený, jak celý film vypadá, souboje Spider-Mana jsou konečně dynamické a jsem nadšenej, jak to všechno filmaři zvládli udělat, včetně některých temnějších scén. Až v tomto filmu můžeme vidět plný potenciál tohoto Spider-Mana, ten se mi tentokrát zdá viditelně pružnější a celkově je jeho akce na pohled nevíce zábavná a určitě to je jeden z highlightů celého filmu. Doufám že v takové akci budou v dalších Spider-Manovských filmech s Tomem Hollandem pokračovat, protože tentokrát mají opravdu dobře nakročeno. 80% ()

DenisR

Kino zážitku se zkrátka nic nikdy nevyrovná, ani kdybyste měli doma tu nejlepší techniku, akustiku vypilovanou k dokonalosti a zvuk, kterému by mohla závidět i Metallica. Atmosféra, kterou tvoří publikum doma ničím nenahradíte. Do teď jsem byl rád, když sály byly poloprázdné a člověk si vychutnal film bez otravných "kokotů". Jenže... při pohledu na plné kino si uvědomí, že vše směřuje opět k lepším zítřkům. Vědomí toho, že si snímek jdete užít na maximum s dalšími hardcore fanoušky, zasmát se společně vtípkům a s úsměvem na tváři sledovat film až do konce je prostě nepopsatelný moment, který chcete zažít při každý další návštěvě, a který vás chytne za srdce. Nejste ničím rozptylováni a na vše zlé, byť jen na několik desítek minut, zapomenete. Pro třetího Spideyho neexistují slova chvály, která by jej dokonale vystihla, a to platí i pro mnou navštívenou dnešní projekci, která naprosto překonala Avengers: Infinity War i Endgame. Myslel jsem, že řvát a tleskat v kinosálech dokážou jen Amíci, ale Češi se tentokrát vskutku předvedli. V takový moment vám jen běhá mráz po celým těle a k jásotu se spontánně přidáte. Spider-Man naplnil svůj plný potenciál, nemám co bych vytkl, dodal ani vylepšil... až na pár drobností, které jsou ale zastíněny všemi ostatními superlativy a na menší nedokonalosti v tu chvíli ani nepomyslíte. Před No Way Home jsem si dal maratonek všech předchozích dílů, tudíž jsem byl řádně připraven, a o to více se bavil. Tady tvůrci vsadili na nostalgii, odkazy, emoce... jednoduše na kulervoucí podívanou, jež budete dlouhou dobu vstřebávat, a které se znovu zhlédnutí nikdy nevyrovná. Jestli máte připravený defibrilátor, tak vězte, že ten... vám stačit nebude. Závěrečný potlesk po skončení filmu mě jen utvrdil v tom, že kino zážitek je nesrovnatelný s domácím sledováním na gauči. A vzhledem k tomu, jak moc obrovský, nepopsatelný a emocionální byl, nemám vlastně potřebu snímek vidět znovu... zatím. Taková chvilka je neopakovatelná. Nemám slov. Jízda od začátku do konce. Poprvé, co mi během sledování filmu... ukápla slzička... nostalgická slzička štěstí. 9/10 ()

PanPyzamo

Jsem naprosto uchvácen. Neskutečná palba pro fanoušky Spider-Mana. Myslel jsem si, že po Endgamu už Marvel nepřijde s ničím tak velkolepým. Nový Spider-Man Avengery sice dle mého názoru nepřekonává, ale je jim sakra v patách. Tohle bylo neskutečný. Všichni tři Spider-Mani pohromadě. Vidět Tobeyho Maguira v roli Spider-Mana na plátně byl můj sen a tento film mi to splnil. Když se objevil, tak jsem myslel, že se snad rozbrečím. Kromě něj jsem velice rád viděl i staré známé záporáky, jako Goblina nebo Octopuse, kteří byli naprosto výborní. Furt jen básním o tom, jak moc jsem si užil návrat známých tváří z trilogie Spider-Mana, ale pochválit musím i linku toho aktuálního nebo-li Toma Hollanda, která byla též báječná a měla opravdu výborné momenty. Co mě velice příjemně překvapilo a vlastně ani tomu nemůžu uvěřit je, jak moc se to povedlo všechno narvat do dvou a půl hodiny. Už takhle se jedná o delší film, ale s obří hromadou postav. Všechno to má zde strašně rychlé tempo a tak jsem se vůbec nenudil a furt jsem dostával porce adrenalinu. Akce beze slov. Totálně neskutečná. Famózní. Strašně moc jsem si jí užíval. Jak už jsem zmínil film má rychlé tempo, ale i přes to zde není nic uspěchané a přišlo mi, že každá postava zde měla svůj prostor. Nechápu, jak to Marvel dělá, ale zkrátka potvrdil, že si umí ukousnout i větší sousta a umí je parádně ukočírovat, což smekám. Tento film měl bezpochyby obrovitánský potenciál. Bál jsem se, že ho nedokáže naplnit. Zde se mi to těžce hodnotí. Z něčeho jsem mírně zklamán a z něčeho naopak mírně potěšen. Něco příjemně překvapilo, jiné zas nemile zklamalo. Zkrátka dokázal jsem si i představit některé momenty, které by byly dokonalé se všemi třemi Spider-Many, ale bohužel na něj nedošlo. Naopak došlo na momenty jiné, které jsem nečekal a byl jsem tak velmi mile překvapen a byly fakt supr. Myslím si, že to ale dopadlo výborně a až na pár výjimek jsem absolutně spokojen. Už takhle se jedná o delší film a kdyby se měl využít všechen ten potenciál, tak fakt nevím, kolik by měl ve výsledku film hodin. Za 2 a půl hodiny se toho stihlo ale opravdu hodně, za což dávám klobouk dolů. Abych to celkově shrnul. Spider-Man: Bez domova je podle mě jedna z těch nejlepších Marvelovek a za mě skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

BlackAdder87

Po průměrných filmech Black Widow a Shang-Chi jsem si říkal, že marvelovkám dochází dech, jak se ale zdá byl to jen hluboký nádech před tím, než do toho zase pořádně skočí. Spider-Man: Bez domova je toho důkazem a snad i příslibem do budoucna. Filmu nemám co vytknout, splnil, ba co dokonce předčil má očekávání. ()

panki9922

Ľahko nadhodnotím, pretože to bol jeden fantastický zážitok v kine, plný emócií, skvelých momentov a aj husej kože. Veľa som sa nasmial, ale do sedadla ma prikovali hlavne tie vážnejšie momenty vo filme. Toto je spider-man akého si pamätám z detstva. Dodá vám odvahu, dobru náladu a pocit, že ten náš svet nie je až také zlé miesto :) Bravo. Toto si v kine s chuťou dám ešte raz. "S veľkým darom, prichádza veľká zodpovednosť." 85% ()

koepster

SPOILER! Wow, kde jenom začít. V podstatě se dá říci, že No Way Home je takovým splněním snu každého skalního fanouška nejen původní spidermanovské trilogie s Tobeym Maguirem, ale i Garfieldovo Amazing spidermana z let 2012 a 2014. To, co dle mého názoru činí tento snímek tak neskutečně kvalitním, je to, jak výborně dokáže pracovat s emocemi - což je v zásadě to, co mi chybělo u prvních dvou dílů nové trilogie, které mě zásadně neoslovily. Je zde spousta scén, které se se svou emotivností dokáží divákovi dostat pod kůži a vtáhnout ho do děje takovým způsobem, že se dostává do jakéhosi ‘polotransu’ a vše ostatní mimo plátno pro něj prakticky přestává existovat. Výrazně tomu bezesporu dopomáhá jednak scénář, a jednak vynikající herecké výkony, v čele s Tomem Hollandem, který právě v tomto snímku předvádí minimálně jeden z nejlepších hereckých výkonů za svou kariéru u Marvelu vůbec. Z hereckých výkonů pak musím zvláště vypíchnout ještě výkon Zendayay, která již potřetí ztvárňuje roli M.J. Právě interakce mezi ní a Tomem Hollandem, respektive mezi M.J. a Peterem Parkerem je skvělá a dynamika mezi nimi nabírá na obrátkách takovým způsobem, že poprvé za celou trilogii mám pocit, že ta chemie mezi nimi je skutečně přirozená a opravdová. Pokud je již řeč o interakci jednotlivých postav, tak to, jak spolu vzájemně působí jednotliví spidermani, se téměř blíží dokonalosti. Ať už z hlediska kvality, dynamiky, emotivnosti či hloubky dialogů, tak samozřejmě z hlediska vytříbených vtípků, které jsou pro filmy z MCU tak typické. Konečně je třeba ocenit to nemalé množství easter eggů a odkazů jednak na Tobeyho původní trilogii a Garfieldovo Amazing spidermana, tak i na jiné kultovní filmy či seriály. No Way Home je bezesporu nejočekávanějším snímkem z MCU od Avengers: Endgame a všechna ta vysoká očekávání ze strany kritiků, recenzentů a především fanoušků, zdá se, se podařila obdivuhodným způsobem naplnit a režisér Jon Watts tak zaslouží naprosté absolutorium. ()

playboymadem

WOW! Dopadlo to nad moje očakávania a vôbec som nečakal že Jon Watts to dokáže uzavrieť takto na úrovni. Bolo to ďaleko osobnejšie ako prvé dva filmy a postavy tu konečne mali svoj ksicht a záležalo vám na nich. Fungovali tu emócie a Holland konečne dokázal že je ten plnohodnotný Spiderman. Samozrejme že to malo svoje chyby ale ja som mu to schopný odpustiť , najmä pre tých záverečných 10 minút (cintorín , kaviareň , záverečný swing) ktoré boli zamňa absolútny strop celej MCU trilógie. ()

M.J

End Game pro svět Spider-Mana (všech) , ultimátní zakončení a nejlepší MCU film , dejte už mi ho ve 4K na Blu-Ray prosím ! ()

Silblade

Pecka. Z kina jsem odcházel jak omámenej. S Hollandem určitě nejlepší Spidermanovský film. Recenze bude jeden velký spoiler (lépe asi své dojmy popsat nemůžu ;)). Film cílí hlavně na všechny fandy alternativních světů, kteří milují otázky typu "What if...?" Jsem jedním z nich. Miluji crossovery. Ve filmovém průmyslu je jich jak šafránu a to většinou ještě hodně mizerných, ale zde Marvel předvedl něco, co historie kinematografie ještě nepamatuje: dal dohromady tři verze Spidermanů, kteří na sebe nikdy nenavazovali ani na sebe neodkazovali, svedl je všechny do jednoho světa a ono to dokonce dává logiku a funguje to. Ten moment, kdy se objeví zejména Toby Maguire, Spiderman-veterán a pro mnohé vstupní brána do světa Marvelu, je nepopsatelný. Bylo úsměvný, jak si Toby zachoval takovou tu trochu roztomilou přitroublost. Každý hrál toho "svého" Spidermana, ale nijak se jejich osobnosti ve filmu nebili, byly v určité, pavoučí harmonii. Skvělé na filmu bylo zejména to, že všichni záporáci (tedy až na Venoma, škoda ho) nedostali jen camea, ale byli plnohodnotnou součástí celého příběhu. Každý si uloupnul svůj prostor pro prezentaci. Ač by se zdálo, že jejich příběhy byly už dávno odvyprávěny, až nyní o mnoho let později, našly velmi zajímavé, dá se říct "happy-end" zakončení. Také mě velmi zaujaly jejich docela uvěřitelné reakce na celkem kuriózní situaci, že každý pochází odjinud, každý zná jen tu svou verzi Spidermana a ne všichni se navzájem mezi sebou znají. Doktor Strange vlastně otevřel nekonečné možnosti různých alternativ a crossoverů, kde byste ve světě Spidermana mohli potkat třeba Saurona, Voldemorta, Darth Vadera, Sargerase nebo třeba Jokera či Lexe Luthora a ono vlastně by to pořád dávalo zvláštní logiku. Byť se teď pohybujeme v bláznivých fanouškovských představách, ve své podstatě by Doktor Strange mohl přenést do světa opravdu kohokoliv a vysvětlení by přitom bylo strašně jednoduché. Díky tomu diváci sledují na jednom plátně několik padouchů z různých filmů, tři verze jednoho... a ono to je dokonce uvěřitelný a hlavně to baví. Mimochodem, tímto filmem se vlastně ze Spidermana Tobyho Maguira z roku 2002 stává historicky první MCU film, nějakých 6-7 let před nástupem Iron Mana, který je oficiálně první postavou MCU. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)