Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

husokachna

Všechny výtky k debilitě zápletky beru, nejmocnější Doctor galaxie se chová jako totální dement a to, co bych odpustil hormonálnímu puberťákovi, na kterýho se během posledních dvou dílů (o Avengers nemluvě) ve velmi krátké době navalil celej svět, to nemohu odpustit vysoce inteligentnímu d(D)ok(c)torovi, který by neměl mít v palici úplně vymeteno. Ale naštěstí mě Spajdomen (jak říká Ondrášek) nestihl otrávit, začal po mě házet gimmicky v podobě starých známých záporáků (a že si ty role všichni protagonisté užívají), předložil mi (KONEČNĚ) přehlednou akci, která působila obstojně "fyzicky" (dvojka byla v tomhle ohledu otřesná), aby mě nakonec dorazil třešničkou na dortu, ukradenou z Paralelních světů, o které nebudu nic psát, i když o tom už každý ví, jen řeknu, že mě opravdu hladila po srsti a chvílema jsem se culil jako puberťák. A ano, je to poslepovaný tak tak všelijak, chytrý to moc není, vývoj hlavního hrdiny je uspěchanej a odehraje se v podstatě až v poslední scéně, ale na druhou stranu dostal konečně nový Spider-man poctivý origin (o který ho okradli Avengers) a já se vcítil vtažen, emočně zainteresován a bavil jsem - což jsem o Marvel filmu dlouho říct nemohl. Čtyři dobře stavěný bodající kluzáky. ()

Muel

| Marvel Studios | Čo dodať. No Way Home je doslova vysnívaný projekt, ktorý nikdy nemal vzniknúť, ale všetci sme strašne radi, že vznikol. Predchádzajúci dvaja Spider-Mani sú len chabými článkami oproti tomuto opusu plného skvelých akčných scén, nádhernej chémie medzi postavami a, to hlavne, naozaj podareného scenára, ktorý dáva zmysel a mieri dopredu s ľahkosťou a umom. Ultimátna a svojím spôsobom aj najlepšia možná komiksovka so Spider-Manom, s asi najviac uspokojujúcim fan-servisom, aký som v živote videl. Nemožné sa stalo skutočnosťou, trojka Spider-Mana sa fakt podarila s veľkým štýlom. Die-hard fanúšikovia Spider-Mana zinfarktujú nadšením. Minimálne sedemkrát. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Flopik

Jedna z najväčších filmových udalostí a po Endgame asi najočakávanejší film. No a podaril sa ? O tom niet najmenších pochýb! Začiatok výborný, pokračujeme presne tam kde sme prestali a vidíme ako ľahko sa svet obráti proti Spidymu..Nasleduje Strange a prichádza na scénu prepojenie vesmírov.  Starí záporáci potešili, každý dostal aspoň nejaký priestor a Green Goblin suverénne najlepší. Akcia samozrejme parádna, vizuálne to ani nehovorím. To však nie je to, kvôli čomu som zvlhol.... Príchod Adrewa a Tobyho je splnený sen každého fanúšika. Kto videl pôvodného Spidermana musela v kine kričať, pre koho bol najlepší Amazing musel v kine kričať...Spojenie týchto troch Spidermanov robí z tohto filmu neopísateľný zážitok, plný nostalgie a emócii. Pri pôvodných sundtrackoch z oboch predošlých Spider-manov som mal husinu a slzy v očiach, toto je fan servis tak ako som si ho predstavoval. No a finálna bitka a zábery na Petera 1,2,3 sú vrcholom filmu. Kto by si bol na začiatku povedal, že Spidey sa dopracuje k niečomu takémuto. Mínusy rozhodne neskorý príchod pôvodných spider-manov, troška nevýrazní záporáci a chýbal mi pri finálnom fighte lepší soundtrack.. Smutný koniec je výborný a dojímavý, plus nový oblek vyzerá famózne. U mňa za 5* a Spidey je rozhodne momentálne srdiečko marvelu.... PS, konečne marvelovka, ktorú mám chuť hneď vidieť znova. ()

Illy

Úžasný a skvěle natočený film! Parádní propojení tří vesmírů, tří Petrů Parkerů. Film u kterýho jsem se culil, slzel i jásal. Pecka, od Endgame nevídaná. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10     Akce: 9/10     Vtip: 9/10    Napětí: 6/10     Láska: 8/10     Soundtrack: 8/10      12/2021   @Bro ()

petikacka

Áaaa další týden a další film s mým človíčkem v kině. Já osobně bych na něj nikdy nešla, ale co bych pro svého človíčka neudělala. No...Paradoxně i když nejsem milovník komixfilmů a vůbec neznám ty jeho dvě předchozí verze ( což jsem zjistila až teď, že je to snad završení trilogie, óó pardon), tak se mi to vlastně líbilo. Bylo to lidsky uvěřitelné a natočeno i pro dnešní počítačovou generaci, která už ani nezná lidské emoce a normální život. Já, která jsem odkojená pouze, co se týče komiksů, akorát "Rychlými šípy", "Čtyřlístkem" a "Asterixem a Obelixem", který vycházel v Sedmičce pionýrů, jsem vlastně spokojená. Dobro zvítězilo nad zlem a to je to nejvíc co můžeme  dětem sdělit i když mezitím někdo umře a zůstaneme  sami. Poněvadž vo tom ten život je a žádné další životy nemáme. Takže nejdůležitější sdělení tohoto filmu je, že ať se stane cokoliv, tak vždy je důležité žít dál a vážit si svého života...Uff to bylo, ale ode mne téměř státotvorné vyjádření což ze srdce nesnáším, ale k tomuto filmu mi to prostě přijde tak nějak správné :-))) Za mě 85%   P.S. Jo a Verbale, ty už běž s těmi svými dehonestujícími a urážlivými kecy, konečně DO PRDELE!!! Promiň, ale sereš mě už fuuuckticky dlouho, tím svým negativistickým postojem a ty to víš!  Joj, to se mi, ale ulevilo... ()

maty39

Spiderman a jeho předchozí iterace mě nikdy nenaplňovaly bezmezným nadšením. Raimiho první dvě kapitoly jsou OK, ale zbytek až do Hollandova Spidermana mě příliš nebavil. Hollandova tři dobrodružství jsou zručně natočený MCU standart, přičemž uznávám, že No way home je z nich nejlepší. Je to sice hutný fan service, ale aby to na vás fungovao jak tvůrci zamýšleli musíte být fanda. Já často nevěděl kam si koho zařadit a na co se odkazují, ale úpně jsem se neztrácel. Naštěstí film funguje jako samostatné dobrodružství, pokud si pamatujete alespoň základy z předchozích filmů. Akce je slušný MCU standart, ale nic pamětihodného. Nejvíce mě bavily interakce hlavního hrdiny s Doktorem Strangem a jejich konfrontace. Nicméně No way home je nejlepší MCU film od Endgame, i když to není zrovna vysoko nastavená laťka. ()

majec4

Film ma pobavil, ale asi som cakal viac. Hlavne ta zapletka bola akurat tak pre deti. Prislo mi to kus trapne. Ale nadavaj na stretnutie pavucich muzov, ktori ma sprevadzali velkou castou zivota. Jedneho som zazil ako dieta, resp. teenager, druheho som zazil v casoch mladickej sialenosti, tretieho zazivam ako otec dvoch deti. Takze za mna silna nostalgia. Zaporaci nemali chybu, no aj to ukoncenie celeho suboja bolo zvlastne. Goblin tam len sedel a nemal co povedat a cakal. Pritom Dafoe bol suverejne najlepsi, aj ked vela priestoru nedostal. Hodnotim to dost z tej pocitovej stranky, lebo film ma u mna original na 3*, ale cez tie vsetky pocity idem do 4*. ()

ROCK,THE

Čím bych začal … to že je to film roku je víc než jasný … ale čím začít, je těžké se z tak silného zážitku vůbec vzpamatovat … jsem doslova zničen a rozsekán na malé kousíčky, protože je ze mě zas ten malý kluk co miluje Spider-Mana! Tak extrémně nostalgický zážitek jako je NWH jsem nedostal snad nikdy. Je to tak silný že i teď brečím při psaní této mé recenze. Příběh je absolutně promyšlený a propracovaný, fanservice funguje na 100% a vy se nemáte šanci ani na vteřinu nudit. První polovina filmu je jízda ale druhá polovina je horská dráha emocí které z vás film doslova ždímá! Audio-vizuál je neskutečný, jeden wallpaper vedle druhého. Hudba Michaela Giacchina no ani nemluvím protože to je jeden z důvodu mých slz dojetí. A pak tu máme obsazení, naši staří známí záporáci z předchozích Spider-Manů jsou prostě dokonalý a to jak je do filmu připravili je zkrátka epický možná nadepický! Každého z nich jsem si užíval a u každého zvlášť padla slza dojetí. Pak tu máme naši novodobou “Home” partu kde jsou opět všichni boží a Peter Parker nám zde ukazuje jak se z něj stane konečně právoplatný plnohodnotný dospělý Spider-Man! Příběh má samá překvapení, takže co jste si mysleli či očekávali tak je vše jinak, nechte se tím filmem nést protože je to prostě neuvěřitelný a nejedno oko zůstane suché! Nebudu říkat nic k závěru jen proste padejte do kina jen co budete moct! Já jdu hned 3x a už se nemohu dočkat! ()

HokejovySvaz

8/10. To jsem vážně musel počkat až na třetí film, abyste mi dali Spider-Manský film? Děkuji pěkně SONY. Jako Vánoční dárek hezké, ale díky tomuhle mě akorát dál utvrzujete, že jste asi fakt čuráci. Ale kolem a kolem dobrá práce. Jsem hrdý na to, že mohu konečně říct, že Holland je od teď součástí svaté Spider-Manské trojice, co se hraných filmů týče. Já nechci spoilerovat, takže asi jen řeknu, že je to povedený počin, který má skvělé momenty, emocionální momenty! Konečně je to můj Spider-Man, kterého mám rád (což po FFH jsem byl fakt naštvaný, co s ním furt vyvádějí). Chce všechny zachránit, protože mu na ostatních záleží a ne proto, aby ho pan sTarK naverboval do AVeNgERs. Jediné, co to sráží je ten typický, retardovaný MARVEL humor. Stop it. Get some help. Už fakt stačí, není to prostě vtipný. Akce vcelku okej, ale ta finální... Já jsem skoro nic neviděl, takže asi tolik k tomu. A jsem strašně rád, že neposkvrnili ty naše milované záporáky. Green Goblin s tváří Williama DaFoe akorát potvrdil, že nemá konkurenci. On je prostě nejlepší. A přidali na temnosti. Není to Dark Knight nebo Sedm, ale rozhodně je to krok správným směrem. A já se asi fakt těším na pokračování. Tak do toho Tome. Teď jsi Spider-Man. A pamatuj si. Velká síla vyžaduje zodpovědnost. ()

tomashrabek

Nikdy som v kine nezažil toľko potleskov a skandovania, ako na premiére No Way Home. Skvele zvládnutá kampaň a neskutočný hype sa vyplatili, pretože tento film všetky očakávania naplní a prekoná. Pokiaľ vám teda stačí len kvalitná a nadupaná popcornová zábava, skvelá práca s nostalgiou (na rozdiel od iných frančíz) a nadľudská snaha uzavrieť príbehové archy postáv nie z jednej, ale rovno troch Spider-Manovských filmových sérií. Skrátka – nič si o tom nečítajte, choďte na to, užite si to. A ľuďom, ktorí nadužívajú slovné spojenie "fan service" v snahe tento film dehonestovať, dajte rovno trúbkou po hlave. Čo iné než potešenie pre ľudí, ktorí majú radi postavu Spider-Mana a jej svet, by mal takýto film prinášať? ()

MiniMinion

Přiznám se, po prvním zhlédnutí na předpremiéře jsem byl trochu v rozpacích a nebyl jsem si zcela jistý, co si přesně o filmu myslím, ne všechno mi tam sedělo. Tak jsem si zašel znova a ono to do sebe zapadlo. V první řadě mám hroznou radost, že ačkoliv je film nacpaný "návštěvníky" z předchozích sérií, pořád je to film o Spider-Manovi Toma Hollanda. Peter si v No Way Home projde naprostým peklem a sáhne si na úplné dno, což je něco, co jsem si u MCU Spider-Mana přál hrozně dlouho, a i přes obrovské množství postav je opravdu zcela zřetelně hlavní postavou. Zároveň jsem se trochu bál, že právě kvůli takové našlapanosti možná nedostanou záporáci dost individuálního prostoru a vlastně spíš bude pošlapán jejich odkaz, ale vůbec, všechno dává smysl a vlastně je to až hezké. Příběh je také z velké části postaven na vztazích Petera, MJ a Neda, které sice byly důležité i v předchozích dílech, tentokrát však vstupují na popředí a působí jako emoční tahače. Film je, co se tónu týče, pomyslně rozdělený na dvě poloviny - začíná jako zábavný film, který se stále nese v duchu Homecoming a Far From Home, a najednou tak v polovině přijde zlom a divák sleduje nervy drásající, emocionálně napínavý, místy brutální a temný příběh. A tahle kombinace je výborně vybalancovaná a funguje. Zmíněná akce je dalším highlightem snímku - zatím nejlépe z celého MCU nám No Way Home předvádí klasickou Spider-Manovskou akci s pavučinami a houpáním a vším možným, ale zároveň se dočkáme právě i těch brutálních, viscerálních a hlavně osobních soubojů se skvělou choreografií a kamerou. Kamera celkově zde hned na několika místech vyniká (což je třeba jedna z věcí, která se o předchozích dvou dílech úplně říct nedá), například geniálně a vlastně v rámci Spider-Mana neotřele zobrazuje Spidey sense (Peter tingle). No a v neposlední řadě... to herectví. Málokdy se stane, že by největší herecké hvězdy překonal pětadvacetiletý kluk, ale on to dokázal. Režisér Jon Watts z něj vymáčkl 120%, Holland prostě podal fenomenální výkon a nepřeháním, když řeknu, že film skutečně táhne. Což ovšem neznamená, že byl jediný. Willem Dafoe jako Green Goblin je stejně dobrý, jako byl před skoro dvaceti lety, a opět (po nesčetněkráté) potvrzuje status hereckého esa, a Alfred Molina, Jamie Foxx a Zendaya jen těsně následují. Celkově prostě výborný film a také prvotřídní kinozážitek - rozhodně nečekejte na Disney+ vydání a běžte do kina, ideálně do IMAXu, stojí to za to. Vynikající zakončení Homecoming trilogie, které je zároveň fantastickým můstkem pro budoucnost této postavy. 9/10. No, a na konec ještě něco rozeberu se SPOILERY!!! No... všichni jsme to čekali a ono to konečně opravdu přišlo, a přišlo to krásně. Tobey a Andrew jako Peter Parker 2 a Peter Parker 3 se vrátili a byli přesně takoví, jaké si je pamatujeme z jejich filmů. Oba dostali dostatek prostoru na to, aby si mohli seriózně zahrát a dohnat mě skoro až k slzám, a zároveň se vyblbnout jak v akci, tak i u klasických vtípků, které jsou pro Petera Parkera tak typické. Snad jen ty vtípky byly občas až moc tlačené na pilu ("You're amazing!"... no tak, to nebylo nutné :D). Celkově však vážně, vážně povedený návrat. No a finále je vlastně takovým měkkým restartem Spider-Mana v MCU, a já se na jeho budoucnost hrozně těším. A možností je teď nově tolik... v MCU máme kapičku Venoma, New Yorku vládne Kingpin a potuluje se nám tu právník Mudrock, v sesterském univerzu pak nově čekají Morbius a Kraven. A Peter se vrátil ke kořenům- žádné Starkovy vychytávky, žádná pomoc, jen placení nájmu a nový, vlastnoručně vyrobený oblek. Spider-Man jak má být. Ne snad, že bych jeho dosavadní příběh neměl rád, ale tohle prostě zavání čerstvostí, novotou, ale zároveň čímsi povědomým a příjemným. Také se těším na znovunavázání vztahu s Nedem a hlavně s MJ - její vztah s Peterem v MCU fungoval, jen nebyl příliš dobře zobrazen a spousta se toho vlastně odehrála za kamerou, tak tentokrát snad uvidíme všechno. Už abychom se toho dočkali... () (méně) (více)

Aurus

Na tenhle film jsem se strašně moc těšil! A byl hodně dobrej. Sice mi Tom Holland pořád nesedne v té roli Spider-Mana ale tady byl mnohem lepší než ve filmech Spider-Man Comes Home a Spider-Man Far from Home který beru jako velké sklamání a opravdu velkej odpad. No příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Záporáci jsou hodně dobrý a za mě je prostě nejlepší Goblin. Tobey Maguire a Andrew Garfield se tu oběvily a když se oběvily tak sem měl obrovskou radost i když jsem věděl že tam budou. No za mě 9/10. A tu je můj žebříček všech Spider-man filmů... 9| Spider-Man Far from Home 8| Spider-Man Home Coming 7| Spider-Man No Way Home 6| Amazing Spider-Man 5| Amazing Spider-Man 2 4 Spider-Man 2 3| Spider-Man 2| Spider-Man Paralelní světy 1| Spider-Man 3 ()

Chundys

Oni vážně nekecali! Ultra hype jako svině! Nejen že je Tom Holland nejlepší Spider-Man on je to i nejlepší Spider-Man film vůbec! Takhle ona celá trilogie tak krásně šlape jak hodinky :-)… No a v tomto No Way Home sedí vše tak krásně jak čerstvě vysoustružená osmnáctka!!! Ne nekecám pro fanoušky v podstatě všech Spíďů jak dělaný! Fan servis scénu za scénou i s hláškami! A ta kamera pokaždé z ní slintam, ale teď teda obzvlášť. Shrňme si to: po příběhové, hudební, emocionální, trikové, postavové, kamerové stránce naprosto a bezkonkurenčně na jedničku!!! A budu ještě odvážnější: Řadím to do popředí nejlepšího Marvel filmu spolu s Infinity War ()

Jenda.SG-1

Musím říct, že se jedná asi o první Marvelovku, kdy pro mě bylo obtížné vydržet do konce. Celá série s Hollandem je pro mě prostě příliš stupidní, protože super chytrý Peter Parker se v jeho podání chová jako po lobotomii a to pro mě prostě úplně zabíjí tuhle sérii. O Zendaye, ze které jsou všichni vyndaní, ani nemluvě, vážně nechápu, co na té holce kdo vidí a tou neustálou mediální masáží kolem ní, se mi už parádně zhnusila, takže to vypadá, že nějakou dobu budu už z principu bojkotovat všechny filmy, do kterých ji někdo obsadí. Pokud jde o samotný film, ten je z už tak slabé série jednoznačně nejslabší, Parker seká jeden průšvih za druhým, blbost vylepšuje kravinou a korunuje idiotsií, takže člověk opravdu touží ho mít po ruce a pravidelně ho mlátit pěstí do obličeje... až tak zlé to je... v podstatě nebýt postav z jiných filmů, které tam hostují, nezbylo by, než dát tomuhle nálepku odpad a zapomenout, že něco takového někdy opustilo brány Marvelu... za mě 2,5 hodiny takového utrpení, že jsem nedokázal dál čekat na titulkové a potitulkové scény... ()

Batahst8

8/10. Jako hodně dobrý, jako fakt hodně hodně dobrý a velké zlepšení po Far From Home, ve které jsem dost doufal. Ne je to prostě hodně kvalitní, které je strašně bombastické v nějakém blockbusterovém měřítku, ale i dost osobní v osobních linkách Petera. Bohůžel ty osobní linky nejsou, tak silné jako před skoro 20 lety s Tobeym, kde to bylo pořád silnější (Vlastně i ve Spider Verse mi přišlo silnější, co se týče osobních linek a možná i v Amazingu), jako pořád je to osobní, pořád je to celkem emocionální, ale furt mi tam něco chybí a já vlastně nevím co, možná méně epičnosti, ne já fakt nevím. Samozřejmě Holland je dobrej jako Spider Man a je možná ještě lepším hercem, než se zdá, ale nějak mi jeho Spider Man furt přirostl k srdci nejmíň, ale to je furt jenom můj problém. Samozřejmě jeho vztahy s jeho blízkýma jsou skvělé, hlavně s MJ (Ahhh Zendaya je prostě skvělá) a Neddem, ale i se záporákáma, jako finále s Goblinem: skvělý, takhle měl vypadat celý film a byl bych na plném počtu. Musím řict, že Jon Watts se polepšil a konečně nám dal celkem dobrou spider man akci, ale jak Raimi trilogie, tak Amazingové měly tu akci prostě lepší, ovšem furt je to lepší než ten hnus co byl ve Far From Home nebo Homecomingu. Další pochvalou je určitě soundtrack, Giacchino je frajer, jako jeden z nejlepších soundtracků MCU vůbec, avšak Zimmer v druhým Amazingu a i Dany Elfman v Raimiho trilogii byly zdaleka lepší soundtracky. No Way Home je kurva kvalitní Marvelovka, dokonce je to nejlepší Marvelovka od Endgame (stále jsem neviděl Eternals), dokonce to bude patřit u mě do Top 10 filmů letošního roku a klaním se Jonu Wattsovi, že to takhle zvládl a ufff je to nejlepší Hollandův Spider Man film, ale furt mi tomu něco chybí, abych to žral. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)