Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Carlos13

Dospělejší superhrdinovka v hávu teenagerovské dramedie o dospívání. Hloubku jako u Nolanova Batmana od marvelovských omalovánek čekat nemůžem a na Infinity War to výpravou nemá (nebo jsem už jiná cílovka?), ale film celkově funguje. Hezké provázání s minulými filmy, kterému podráží nohy vykrádačka nedávného animáku na podobné téma, které pro mě bylo tak milé překvapení, že pro mě zůstává lepším filmem. Slušné, ale i díky všeobecnému hypu jsem čekal víc... ()

starkiller1

Pro mě osobně film roku.Né že by duna byla špatná,ale tohle bylo prostě boží.Pro mě osobně asi třetí nejlepší spider man v historie,hned po 1 a 2 z raimiho trilogie.Tom Holland se konečně stal tím spider manem na kterého jsme všichni léta čekali.Dal bych tomu tak 80%. ()

Kecupak

Celý film je obrovský fan-servise. Doslova OBROVSKÝ. Každého fanouška Marvelu tohle bude bavit. Je to něco, na co se chce člověk podívat. Pozitivní pocity a to že mě film celou dobu bavil je něco extrémně dobrého. Ale zároveň mám pocit, že to je skoro pouze jenom fan-service a že se jinak ničím extra neliší od jiných blockbusterů (tuhle větu prosím berte s nadsázkou). Film ještě mírně snižuje místy pitomé chování postav (především Spider-mana). Třeba kdybych měl srovnat Infinity War s tímto, tak Infinity War je pro mě něco o hodně lepšího. A to mi brání dát 5 hvězd. Možná až se na to znovu kouknu za dva měsíce tak si už řeknu '' Jo, tohle to si zaslouží plný počet'', ale zatím to nehodlám udělat. ()

Krychlicka1

Poslední dobu mám hroznou chuť pořád chodit do kina, asi kvůli tomu protože se bojím, že to zas zavřejí. A tak mi neunikl všechen ten hipe okolo nového spider mana. Je zajímavý, že postavu spider mana moc nemusím, ani nevím proč ačkovil miluji superhrdinovky, tak jsem se Spidermana furt štítil, viděl jsem jen Homecoming a ten mi přišel nic moc. No way home mě zaujal hlavně konceptem paralelních světu. To že uvidím staré známé záporáky i staré spider many mi přišlo super a to bylo asi hlavní kvůli čemu sem se rozhodl jít do kina. Co dodat film byl geniální a užíval jsem si každou chvíli filmu, jen co to schazuje je ten neustály Marvel cringe humor. Chápu že tam má asi být ale nemusel by být někdy až za hranou trapnosti. Nakonec  dost lituji že jsem neviděl staré spider filmi, protože si myslím že bych si díky nostalgií užil ještě o dost víc. 100% ()

vimluk_CZ

95% Předtím, než jsem film viděl jsem se hoodně bál, aby nešlo o slátaninu (jako v Tobeyho 3. Spidermanovi,) která by chtěla nabídnout tolik věcí, že pořádně nenabídne nic. Po velmi průměrném komiksovém období jsem ale dostal fanservis, který jsem naposledy cítil u Endgame. To nic nemění na tom, že první třetina filmu mi přišla hloupá a pofidérní. Celé to působilo hrozně nepřirozeně a zápletka filmu vynuceně... viz. neskutečně hloupá rozhodnutí snad všech hlavních postav. ALE od té doby, co se tímhle způsobem dá všechno do pohybu nám Jon Watts servíruje neskutečnou jízdu, která dokonale završuje všechno, po čem fanoušci Spidermana kdy toužili. Byla to parádní jízda, atmosféra v kině byla neuvěřitelná a všichni odcházeli domů spokojení. Možná i proto, že zapomněli, jaká byla úvodní půlhodinka. A ono to vlastně vůbec nevadí. :) ()

wollfy

Pokračování Marvelovek se zatím zdá v pořádku. Propojení s minulými díly a staršími filmy je velmi osvěžující. Tom Holland skvělej. On mě sice většinu filmu děsně sral ale fakt děsně než sem si uvědomil že to tak má být, že to je role a že pubertaci prostě jsou paka.  Tak moc je to dobře zahrané že člověk zapomene kdo je kdo a co je co. I ten Toby je tam parádní sice děsně zestárnul ale kdo ne. A hlášky "proti vám sem žabař kluci, ale jdi dyť jsi úžasný" jsou super. Jako na oscara to není ale je to super film a nové serie Marvelu se zdá být do bře rozjetá a promyšlená. Tak hlavně at tam nepustí idiota typu Rian Johnson kerý jim to celé pokazí a zinčí. Jak sem byl znechucen z Black Widow tak tohle ve mě zase zvedlo naději. Co je tam teda vopruz jsou dojemné scény. Tm sem si připadal jak Rimmer u Casablanky "ubulená limonáda z který má člověk opruzenej zadek" ale asi jsem málo romantik a taky nevěřim na vztahy a ženmským takže možná pro ěnkoho kdo si myslí že mají lidé žít v páru to bude hezké podívání, mě to tam vadilo a radi bych to vystřihl a ušetřil tak pár minut z pekelné stopáže 148 min. ()

princeznaaur

A toto ne,nechala jsem se zlakat vysokym hodnocenim, ale dialogy trapne, akce malo a opakujici se zapornaci. PreDlouhe minuty v kine jsem stravila zbytecne. ()

BrokyyS

No, tuto recenzi bude těžké napsat bez spoilerů, ale pokusím se, rozjezd byl musím říct velmi zdlouhavý a nudný, cca po 45 min. se to vše začalo pomalu, ale jistě rozjíždět. Návrat Otta (Doktora Octopuse) a dalších záporáku z předešlých dílů, bylo pro mě jako přenesení se zpět do dětských let.. Ach.. Opravdu povedený díl, ikdyž nejsem příliš velkým fanouškem Spideyho s Tomem Hollandem, tento filmy byl opravdu excelentní podívaná a staří znamí záporáci tomu dodávají ten pravý nostalgický feeling.. Doporučuji. ()

jmennno

Byla to celkem jízda. Byla jsem moc milé překvapená, jak dobré to je. Tento žánr není úplně můj oblíbený, ale i tak jsem se bavila. Bylo to vtipné, i dost napínavé. Akorát mi celkem dost vadili ti jeho kamarádi. Přišli mi, že je to vyloženě rušivé. Jejich hlášky mi přišli až místy trapné. To že je hlavní hrdina ještě puberťák, mi vůbec nevidilo. A to i přesto, že filmy s pubertálními hrdiny vlastně bytostně nesnáším. ()

majorzeman13

Velkolepý komiksový film. Jeden z nejlepších snímků roku 2021. Dost možná i nejlepší Spider- Man film. Bez okolků nejlepší díl série ! Dle mne není dokonalast sama ,ale rozhodně povedený,nadprůměrný,parádní každopádně. PS: Nejúspěšnější podívaná roku ! ()

FildasCZ odpad!

Ok, takže recenzi, co jsem psal a odeslal se neposlala, tak ve zkratce. Tak nudný a otravný film už jsme dlouho s partnerkou neviděli. Pokud si někdo vzpomíná na posledního Betmena, tak to bylo něco obdobného. Akorát s tím rozdílem, že tam byla alespon trochu atmosféry.  Tenhle film je prostě pračka na peníze, kdy je vyhypovaný do nesmírných výšin. Asi nechápu zdejší osazenstvo, ale tak chápu, že každý máme rádi něco jiného. V kině bylo víc děti než dospělých. Děti byly neurvalý, pořád mluvily a nechápaly, co se děje v půli už mnoho děti chtělo domu a to mě drželo neusnout, protože regulérně jsem u toho usínal, jako mnoho lidé, kdy jsem se otočil, tak spali. Normálně spali, tak jako někteří usnuli na Betmena či letošní duny, tak spali i tady. Jediné plus, co tam bylo, tak asi další spidermani, viděli jsme záporáky z dřívějších dílů a konečně tam taky někdo umře. V tomhle díle považuji Toma Hollanda za nejotravnějšího člověka letos. Byl tak o travný, že když by tam nebyl, nic by se vlastně nedělo. Jeho partnerka se snažila být drsná, ale byla tak drsná asi, jako rozvázaná tkanička. Snažili se i o nějaké vtipy, ale to jim také nevyšlo. Při tom jde takových variací. Kdyby tam nebyl jeho nejlepší kámoš také se nic neděje. Víte nic jsem od toho nečekal, ale když jsem to viděl asi jsem nechápal, jak moc špatné to je. Jak moc lidi jdou s davem, a co se jim vlastně líbilo. Ach ano, ty záporaci a další dva pavouci a to je vše ? No tak, proto nemusí mít film 2,5 hodiny. Původně jsem tomu odpad nechtěl dát, ale jak mám označit film, kde hlavní hrdina se chová, jak namyšlený panic a celý film je jen jaká si kulisa, kde se něco má dít. Nejvíc zábavné to bylo s částí s doktorem, který prohraje se spidermanem. Pravda konec, který byl trochu dojemný za to bych mohl dát 1/5, abych byl objektivní, ale nedám, protože když čtu tady ty recenze, tak si říkám sakra byli jsme všichni na tom samém ? Pokud máte rádi své zdraví doporučuji si počkat až to vyjde na nějaké online kanálu. Nejhorší na tom bylo to, že mě to absolutně vysálo energii přišli jsme domu a já byl tak ospalý a vyčerpaný, jako nikdy před tím. A hlavně si myslím a nejsem sám, že dabing v češtině to dost kazil hlavně toho hlavního herce. Zněl fakt na pěst. Ovšem  tvůrci přišli na rychlé prachy, takže se nebojím, že bude další díl. A těší se na Vás příště ()

guasimodo

Nádherné završeni trilogie. Marvel se opravdu trefil do černého. Neskutečná nostalgie kterou zažije každý fanoušek spidermana. Vše co jsme za bezmála dvacet let natáčení spidermana viděli a milovaly nám Jon Watts nacpal do jednoho filmu. ()

Vejlupino

Splněný sen každého Spiderman fanouška, ale na své si přijde hlavně přijde divák, který tzv. už něco zažil a to jsem rád, že na nás producenti takhle myslí. ()

Kinepa

Po dlouhé době zase v kině. I přes 2,5 hod. to má slušné tempo. Hodně velka vzpomínka na prvního Spidermana. ()

Reyer

Moc pěkný...doporučuji se podívat na všechny předchozí filmy. Pak Vam to bude dávat větší smysl a bude Vas to hodně bavit. Za mě perfektni ()

Harrman

Asi jsem čekal víc. Film byl v 90% zaměřen na nostalgii. Velká scéna, kdy se objevili Andrew i Tobye mi přišhla hrozně odfláknutá. Za mě by bylo daleko lepší, kdyby měli oba epický nástup, jako to měl Thor v Infiniti war, když získal stormbreaker. Představte si, kdyby se Andrew poprvé objevil až když MJ padala ze sochy svobody a tam by jí chytil. Úplně sluším, jak by se rozeřvalo celé kino. Takhle to bylo jenom jeeee andrew. Jeee Tobye, nějak zestarnul ne?  Takže za mě asi tak. ()

MuggyCZ

Po dlouhé době u mě v kině film vykouzlil široký úsměv. *spoilery* Když jsem uviděl Tobeyho Maguira (a zbytek dávného obsazení) okamžitě se mi vybavilo dětství a původní Spider-Man z roku 2002. Od filmu jsem toho upřímně moc nečekal a byl jsem překvapen jak moc mě film bavil (největší ironií byla hláška MJ, která provázela celý film - Kdo moc nečeká, nemůže být zklamaný - která nakonec zafungovala i v mém případě) dokonce i konec který nepůsobil jak klasické marvelovkové klišé. ()

AJensen

Není to vyloženě špatné, ale jako závěr celé trilogie dost neohrabané. Přes přílišný fanservis tu nezůstává místo na pořádný děj. Za mě rozhodně nejslabší díl celé trilogie. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)