Režie:
Václav BinovecKamera:
Julius VegrichtHudba:
Jiří Julius FialaHrají:
František Smolík, Gustav Hilmar, Marie Blažková, Ladislav Boháč, Marie Glázrová, Vladimír Řepa, Jaroslav Průcha, Blanka Waleská, Jaroslav Marvan (více)VOD (2)
Obsahy(1)
Tragikomické dění v idylickém městečku Rukapáně odkrývá jak předsudky místních obyvatel, tak jejich solidaritu. Kronika městečka Rukapáně zachycuje úsměvné i tragické osudy jeho obyvatel na konci devatenáctého století. Pytlák Matěj zachrání radu Zimmerheiera v zasypaném dole, starosta Buzek je varován andělem, aby nechal pití, a další události tvoří mozaiku maloměsta. MImopražská premiéra se uskutečnila již 4. 9. 1942 v Ronově nad Doubravou, kde se natáčely exteriéry. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Josef Steigl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Svědomí (1948)
Poslední mohykán (1947)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Jan Černý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Valentin Dobrotivý (1942)
Mravnost nade vše (1937)
Karel Šanda
Nejlepší filmy:
Městečko na dlani (1942)
Průlom (1946)
Muž z neznáma (1939)
Jindřich Láznička
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kristian (1939)
Šíleně smutná princezna (1968)
Valentin Dobrotivý (1942)
Viktor Nejedlý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Život je pes (1933)
Alois Dvorský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
František Lašek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
U pokladny stál... (1939)
To neznáte Hadimršku (1931)
Batalion (1927)
Hermína Vojtová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Daleká cesta (1948)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
O věcech nadpřirozených (1958)
Milka Balek-Brodská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Ducháček to zařídí (1938)
Hříchy lásky (1929)
Marie Oliaková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Mravnost nade vše (1937)
Revizor (1933)
Marie Nademlejnská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Ella Nollová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Eva tropí hlouposti (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Gabriel Hart
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Podobizna (1947)
Hordubalové (1937)
Skalní plemeno (1944)
Eman Fiala
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Byl jednou jeden král... (1954)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Ladislav Hemmer
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
U pokladny stál... (1939)
Ducháček to zařídí (1938)
Provdám svou ženu (1941)
Ota Motyčka
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dnes naposled (1958)
Poslední mohykán (1947)
Miloš Nedbal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
František Paul
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kristian (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Valentin Dobrotivý (1942)
Fráňa Vajner
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Noční motýl (1941)
Svět patří nám (1937)
Josef Waltner
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Život je pes (1933)
Revizor (1933)
Poznej svého muže (1940)