1943. Čtyři cirkusoví umělci se zvláštními schopnostmi se ocitnou v pasti nacisty okupovaného Říma poté, co jejich otec zmizí. (Cinemax)

majo0007

Nečakajte X-Menov & Marvel (ani žiadny PG-12 rating - film je totiž mládeži neprístupný-violence&sex), naši hrdinovia sú iného rangu. Partia je zmeskou cirkusáckych kuriozít, jediná Matilda má "superpower", ktorú však nasadí až v závere. Film má del Torovu poetiku a streštenosť Jeuneta a Gilliama. Taliansky blockbuster (na IMDb 70%). ()

Arsenal83

Film plný cirkusových čudákov v kulise druhej svetovej vojny, čiže na druhej strane sú v podstate ešte väčší podivíni - nacisti. Niet preto divu, že zmizne majiteľ cirkusu Izrael, keď dvojbleskoví výložkári bojovali hlavne proti tomu, aby žiadny Izrael nebol. Vidno tu inšpiráciu tvorbou Guillerma del Tora, takže cítiť z toho Faunov labyrint, ale v inom, originálnom prevedení, kde sa ale opäť história spája s fantáziou. ()

Malarkey

Vzpomínám na to, jak mile mě Džigu v Karlových Varech překvapil. Trošku jsem tak tedy doufal, že další režisérův zářez bude podobného ražení a směle se do něj pustil. Technicky pak asi není ani co vytknout. Opravdu je to taková osobitá variace na Guillerma del Tora a Terryho Gilliama. Přitom s řadou osobitých nápadů, které Vás do dění hned z kraje filmu vtáhnou. Jenže těch nápadů mnohdy bylo víc, než by bylo třeba. A tak to občas vypadá, že to hraničí s extrémním blábolem. A tak to ve výsledku vlastně i je. Technicky zdařilý, zábavný blábol. ()

Sharlis

Niektore pasaze su fakt super a zabavne, hlavne tie s partyzanmi. Rozhodne sa jedna o netradicny a docela sprosty film, ktory stoji za pozretie. Na druhu stranu problemom su velmi nevyrazni herci v hlavnych ulohach, ktori proste ocividne nemali kapacitu utiahnut film takejto stopaze, posobia velmi nezaujato a sucho, nebavia - a mohli by, pretoze scenaristi im na to rozhodne dali moznosti az-az! Holt to je zase dan za neskuseneho rezisera, ktory z nich nic nevytrieskal. ()

Rathalos

Freaks Out je sice zvlastny movie,ktory nebude pre kazdeho divaka,no pre mna skvele a vydarene spojenie dvoch filmovych zanrov,siel som do toho,ze to asi nebude moj salok kavy,ale mylil som sa,po cely cas ma to bavilo,je to vyborne natocene i zahrane a i to je dokazom toho,ze Europa sa uz davnejsie takmer vyrovnala americkej produkcii,cize spokojnost...:⁠-⁠) ()

• Film mal pôvodne vyjsť 22. októbra 2020, ale najprv ho sami tvorcovia posunuli o dva mesiace, aby v decembri sa premiéra opäť posunula z dôvodu druhej vlny pandémie COVID-19 v Taliansku. Film tak vyšiel až o rok neskôr 28. októbra 2021. (Arsenal83)