Reklama

Reklama

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

(seriál)
  • Velká Británie Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Velká Británie, 2019, 3 h 7 min (Minutáž: 57–66 min)

Režie:

Mark Lewis

Scénář:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Hrají:

Justin Trudeau (a.z.), Luka Magnotta (a.z.)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí. (Netflix)

Recenze (102)

Sayko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neskutečná jízda. Taková je tahle detektivka ve dvou slovech. Nestačím se ani rozkoukat a už zde máme přehršel mrtvejch koťátek a internetovýho psychopata alá filmovou hvězdu. Fakt, že je internet rychlý místo, by nijak neměl hrát roli v tom, jakým způsobem je natočený film. Ale zde se bohužel stal opak pravdou. Jinak velmi zajímavý příběh a promyšlené plány vraha jsou zpracovány tak rychle, že si je divák vlastně neužije tak, jak by chtěl. Sice nám, což je velké plus, tvůrci nabízejí skvělou atmosféru a velmi propracovaný příběh, ale je to na úkor toho, že máme po třech dílech konec, což mi přijde jako faaakt škoda. No co, snad se dočkáme pokračování. Nebo aspoň něčeho podobného. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Jeden blázen udělá naprosto cokoliv, aby na sebe upozornil a tisíce bláznů stráví v součtu statisíce hodin tím, že po něm pasou. Co mě na tom zaujalo, je zjištění, že znát něčí jméno a tvář, ještě nutně neznamená, že se takovýho člověka podaří dohledat. Zvlášť pokud se vám v kapse nepovaluje policejní průkaz. ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Tohle měl být maximálně 100 minut dlouhý film a prakticky o nic bychom nepřišli. Neuvěřitelně natahované, nakonec i za hranicí toho, co považuji za dobrý vkus a závěrečná scéna s prolomením čtvrté stěny víc než cokoliv jiného směšný pokus o nějaké moralizování z vyšší pozice, kterou dokument ztratil ve chvíli, kdy vznikl. Přišlo mi to prostě zcela směšné, i když si tu ironii zřejmě uvědomovali. Ale možná to nemuselo působit až tak zle, kdyby tvůrci k látce přistoupili s větším citem a profesionalitou. Všechna ta přehnaná dramatizace a bulvárnost (kdy si tvůrci vypomáhají i tím, že např. záměrně vůbec neřekli některá fakta o životě Magnotty a ještě se pokusili diváka znovu nachytat přes jeho matku v třetí epizodě) mě začala někdy v průběhu druhé epizody už docela dost otravovat a vzhledem k děsivé gradaci děje někam jinam, než jsem čekal i znechucovat. Někdy mě dokáže tento přístup bavit (jako v případě Tiger Kinga), ale tady se to z určitých důvodů podle mě moc nehodilo... a i kdybych to přehlédl, nemělo to ani tak "zajímavé" (bizardní) postavy. Jenom ty nesympatické internetové hrdiny, o které nakonec vlastně naštěstí zas tak úplně nešlo. Ale otravní byli stejně dost - hlavně tím, jak museli hlasitě popsat každičký jeden malinkatý krok, který na internetu udělali a to i v případě když ho stačilo ukázat. A pak ty jejich "šokované" reakce typu "holy shit", "what the fuck", možná jsem při každé takové reakci měl pít... javorový čaj. Díky Lachtane! ()

uiu 

všechny recenze uživatele

Zatím emocionálně nejsilnější Netflix dokument, který jsem viděla, kdy po 10 minutách už chcete brečet a nadávat. Přímo před očima se vám rodí vrah a nikdo, kromě pár lidí z Facebookové skupiny, proti tomu nic nedělá, dokud nezabije svou první lidskou oběť. A i potom policistům tihle Facebookáři říkají - my víme, kdo to je, ale nikdo je neposlouchá. Nechápu, proč se o takových extrémních případech dozvídám až z dokumentů a nikdy jsem o této kauze "vraha podle Základního instinktu" nečetla, česká média jsou vážně zahleděná jen do sebe. Po shlédnutí ani nemáte chuť si více googlit o tomhle psychicky narušeném jedinci, protože by to pak jen zvyšovalo jeho internetovou oblíbenost, po čemž vlastně vždy snil. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

"Seriál" jsem rozkoukal, protože mě zaujal název a někdo ho doporučoval na fóru, ale vůbec jsem nevěděl, o co jde. Proto jsem po celou první čast prožíval velký vztek, protože násilí na kočkách nesnáším a pachatelům bych přál dlouhou trýznivou smrt. Zároveň jsem doufal, že celý film je jen nějaká mystifikace, tak jsem po první části začal googlovat odpověď na otázku WTF. V důsledku toho byly další dvě části už mnohem obyčejnější, protože jsem si jednak vyspoiloval většinu faktů, jednak šlo už o tradičnější dokument, protože hlavní roli přebrala policie a internetoví aktivisti ustoupili do pozadí, a jednak mi násilí na lidech dělá mnohem menší problém než na koťátkách. "Seriál" ve mně zanechal spíš pachuť, vůbec neměl vzniknout, protože tomu narcistnímu úchylovi určitě udělal velkou radost. Měl by se užírat ve vězení a svět na něj zapomenout. Navíc hodina a půl ve formě filmu by stačila, jako "seriál" je to trochu přepísknuté. A ten název mi teď po zhlédnutí připadá dost dětinský, neuctivý a bulvární. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Luka je na fotce s přáním své matce podepsán jako Eric. Je to proto, že se narodil jako Eric Clinton Kirk Newman. V roce 2006 si však změnil jméno na Luka Magnotta. (Muffino)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno