Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

liquido26

V NDR je u moci politicko-vojenská síla silně připomínající nacisty (a také se tu mluví zásadně anglicky a jidiš) Nick Rivers je rocková hvězda silně připomínající Elvise a všichni členové odbojového hnutí v Německu jsou Francouzi se jmény jako Deja Vu, Croissant, Souffle nebo Avantgarde. Film se sice určitě odehrává v 80. letech (soudě podle zmínek o MASHi nebo prezidentu Carterovi), ale jeho atmosféra, auta a styl oblékání připomíná spíš USA 50. let. Celkově vzato zábava je to moc dobrá. Vtipných narážek na různé filmy je tu fakt plno (Modrá Laguna, Čaroděj ze země Oz, Frankensteinova nevěsta ...) a potěší i malinká rolička Petera Cushinga coby švédského majitele obchodu s knihami. (Celá scéna s ním je puštěna pozpátku :-)) ()

BuryGol

Britská komedie, kerou natočili Amíci. Že to musí bejt hrůza? Tak to vůbec ne, naopak! Pánové Abrahams a Zuckerovi mi dlužej nový a čistý trenky! Desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla, parodie, úchylárny, a magořiny ve stylu Bláznivý střely. Už dlouho jsem se takhle nebavil a to mi ani nevadilo, že si dělaj prču z Východního Německa a němčiny obecně. Kráva v holinách, vepřový koule, tunel pomocí lžičky na kafe a sám už nevim co. Prostě plnej počet hvězd, tohle snad ani jinak nejde. ()

Thomick

Tak, a mám komplet zhlédnuté všechny filmové skvosty z dílny ZAZ (ještě zbývá seriálový Police Squad). Škoda že tihle tři spolu už asi nic nevytvoří, věčná škoda. Jejich studnice nápadů se totiž zdá být bezednou. Nápady jako tady pizza, piškvorky, holínky nebo tunel - na něco podobného už nikdy nikdo nemůže přijít, to mi neříkejte! Pro mě spolu s dvojkou Žhavých výstřelů král svého žánru. :) ()

Jordan

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom) ()

Schobul

Britská komedie od tvůrců bláznivých střel. To musí stačit, a i kdyby ne, tak tohle rozhodně stojí za to vidět několikrát. Tolik zjevných a také dobře skrytých fórů se jen tak nevidí. Poprvé jsem brečel smíchy, podruhé už sice ne, ale zato jsem našel spoustu dalších nápadů. A vědeli jste, že ten Ford, který vybuchl po tom doteku opravdu existoval? Inženýři Fordu udělali chybu, když vývoj auta zkrátili na polovinu, a to mělo za následek, že ty Fordky ve skutečnosti měly několikanásobně větší šanci, že vybuchnou i po mírném nárazu. Vanu nádrže umístili totiž tak nešikovně blízko zadní části vozu, že stačilo málo, a auto vyletělo do vzduchu. ()

• Hudba, ktorá zaznie v scéne s býkom a „kravou“, je ústredná znelka z filmu Čeľuste (1975). (ČSFD)
  • V titulcích se objeví klasické hrátky tria ZAZ. Je tu i odkaz na jinou parodii The Rutles: All You Need Is Cash, a sice sloganem "Hey Diddle Diddle, Cat Hit The Fiddle", což je verš z písně "Piggy In The Middle". (Robbi)
  • Scéna, kde po lehoučkém ťukanci do zadního nárazníku vybuchne Ford Pinto, je reakcí na skandál, který se kolem tohoto typu rozpoutal v USA. Pinto nechvalně proslulo svou náchylností k roztržení nádrže a požáru právě při nárazu zezadu. Při nehodách tohoto typu v něm několik lidí uhořelo a Ford kvůli tomu čelil žalobě. (Stejšn)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí