Reklama

Reklama

Detektivní příběh o záhadné ženě, která s sebou nese smrtelnou kletbu. Rok1925. Slibný mladý advokát Arthur Kidd (Adrian Rawlins) cestuje do Crythin Giffordu, aby vyřídil záležitost náhle zesnulé Alice Drablowé.Ve vlaku potkává Sama Tooveyho (Bernard Hepton), který popisuje paní Drablowou jako samotářku. Příští den je Arthur na pohřbu paní Drablowé pouze jedním ze dvou truchlících - mimo postavy postávající opodál a celé zahalené v černém. Jeho otázky na danou osobu jsou místními zodpovídány velice vyhýbavě a s hrůzou v hlase. Pouze neobydlený dům po paní Drablowé může odhalit tajemství strachu, který dopadá na všechny, jež ženu v černém spatří. (HBO Europe)

(více)

Recenze (72)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli bych hodnotil jinak, kdybych nejprve neviděl vizuálně orgasmické a působivě atmosférické nové zpracování z roku 2012. Tahle TV záležitost mě ale příliš nenadchla. Nejen proto, že mi hlavní hrdina neustále připomínal legračního pana Palina z Monty Pythonů, ale hlavně film postrádal potřebnou dávku pochmurnosti, tíživost a melancholie, kterýmižto ušlechtilými vlastnostmi tak bohatě oplýval jeho moderní následovník. Ale je fakt, že z přízraku vdovy v černém bych si ještě někdy ve dvanácti ustříkl do pyjama (tedy strachem, ne vzrušením). ()

tron 

všechny recenze uživatele

Toto som dlho chcel vidieť, nakoľko remake a jeho sequel/rip-off ma relatívne bavili. A samozrejme aj kvôli kurióznemu faktu, že titulnú rolu v origináli z roku 1989 hral Adrian Rawlins, ktorý neskôr stelesnil (vo flashbackoch) otca Harryho Pottera, hviezdy neskoršieho remaku. Niektoré veci nevymyslíš, to je život. Bohužiaľ, originál nie je jedinečný, strhujúci, nezabudnuteľný a už tobôž nie strašidelný. Sám som bol prekvapený, ako málo ma bavil a ku koncu ma doslova štval tým, že nie a nie skončiť a pritom sa v ňom nič zaujímavé nedialo. Remake je lepší nielen po hereckej stránke („syn“ prehral „otca“), ale i po stránke strašidelnosti. O výprave nehovoriac. Kým v origináli je to bežná televízna nuda, remake ponúkol podmanivú vizuálnu stránku prekliateho domu a priľahlých močiarov. Takže som rád, že som to videl, kvôli doplneniu si vzdelania. Ale to je asi tak všetko. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu Susan Hillové jsem nečetl, přesto jsem na tento televizní počin slyšel samou chválu. Proto jsem neodolal a film si sehnal. Absolutně toho nelituji, protože tento mysteriózní kousek patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl zatím tu čest z televizní produkce vidět. Především mě uchvátilo samotné prostředí tajemného sídla, k němuž vede přes močály jen úzká stezka. Když k tomu připočítám onen hustý mlžný opar, nářky a výkřiky – skvěle vybudovaná atmosféra byla na světě a to ještě nedošlo k tomu, co se začalo odehrávat v domě. Tvůrci vědomi si nevelkého rozpočtu se především snažili rozpumpovat divákovu představivost a než aby nám tu presentovali jednu „provařenou“ lekací scénu za druhou, nechali vše zahaleno v „oparu nevědomosti“ a divák si tak musel pořádně lámat hlavu nad tím, jakýmže směrem se zápletka posune dále. Navíc se tu tvůrcům podařilo dát dohromady velmi slušnou partu herců, kteří předvedli skutečně impozantní herecké výkony. Především pak ústřední trojice Adrian Rawlins - Bernard Hepton - Pauline Moran. Poslední zmiňovaná k tomu navíc nepotřebovala ani žádný dialog. Stačila jen její visáž, černé hadry a uhrančivý pohled. Když k tomu navíc připočítám i dobře zvolené zakončení filmu (a jelikož moc happyendy nemusím), já byl velice spokojený. Ani jsem tu nenašel téměř žádnou slabinu, kterou bych musel tvůrcům vytknout. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Nebudem porovnávať s minuloročnou verziou v hlavnej úlohe s Danielom Radcliffom, sú tam nejaké tie rozdiely. Snímok pôsobí na svoj pôvod prekvapivo kvalitne a dokáže pri niektorých scénach príjemne mraziť a v jednej s vami určite pekne hegne. Bažiny tu vytvárajú výbornú atmosféru a dolaďujú celkovú tiesnivosť a tajomnosť. ()

Zajímavosti (5)

  • Poprvé byl film vysílán na anglickém televizním kanále ITV na Štědrý večer roku 1989. (Chatterer)
  • Mezi knihou a filmovým zpracováním lze najít několik rozdílů. Například paní Kiddová (Clare Holman) se v knize původně jmenuje Kippsová. (Chatterer)
  • Herečka Fiona Walker, představitelka Madam Toovey, byla ženou režiséra Herberta Wise. (Chatterer)

Reklama

Reklama