Rok 1942, bitka pri Rževe, známa ako vojnový mlynček na mäso. Po bojoch pri dedine Ovsjannikovo zostala nažive iba tretina roty sovietskych vojakov. Všetci sa snažia vydržať do príchodu posíl. Ale z ústredia  prichádza rozkaz, aby dedinu udržali za každú cenu. Takže nemôžu ustúpiť... Všetci pochopia, že je to rozsudok smrti, pretože z beznádejného boja nemôžu nevyviaznuť živí. Do dediny zomierajúcej pod nepriateľskou paľbou nečakane prichádza mladý poručík zo špeciálnej jednotky, ktorého úlohou je hľadať a odhaľovať zradcov medzi svojimi. Poručík je presvedčený, že to je jediný spôsob, ako dosiahnuť víťazstvo. Udalosti naberajú nepredvídateľný smer... (TV JOJ)

Johnny.ARN

Úvodná scéna je najlepšia od vojaka Ryana. Potom sú tie brutalitky pekne dávkované a miešané s kecavími pasážami. Našťastie to nie je tak silno stranícke a gerojské, ako posledné ich filmy. Vojaci sa správajú a rozprávajú, ako vojaci, čo práve niečo odbojovali oddychujú, bojovky sú skvelé, postavy tam síce sú ale jebal ich pes, koho zaujíma nejaký politruk? Atmosféricky to ale zožralo všetky doterajšie počiny od skurviackych Panfilovcoch až po digitálny T-34. Asi prvý rusák, ktorému dám plnú paľbu a viem, že to chcem vidieť ešte raz. Ržev sa teda podaril. 5 z 5 ()

Shakers

Fajn výprava, fajn ruská zima, fajn ruský príbeh o hrdinoch, ale nemôžem povedať, že by to ma to nejako strhlo.  Postavy tiež majú celkom čo ponúknuť, ale že by vám ich bolo v závere ľúto sa moc nedá povedať, tak isto ani akčná stránka nestrhne a veľa sa tu toho ani neudeje. Každopádne jeden s tých lepších filmoch od Rusákov v tomto žánri. 70% - 3* ()

Big Bear

Joj tohle mi sedlo. Docela by mne zajímalo kolik herců padlo při natáčení. Ať mi nikdo neříká, že všechna ta rotrhaná těla byly jen triky.:-) . Filmaři nám předvedli opravdu šílený masomlejn východní fronty na sněhobílém koberci, na kterém už jen pár červených kapek vypadá hrozně. Jak vypadá sníh, když chlapa rozpůlí minometná střela o tom asi netřeba hovořit. Velmi se mi ve filmu líbilo i to politrucké téma. Sice to bylo krapet přitažené za válenky, ale přesto jsem musel uznat, že z té vymyté palice šla na jednoho hrůza. Dostat se v Rudé armádě před popravčí četu nebylo nic nesnadného a v lepší případě to mohlo skončit trestným praporem, což byl trest jen o málo horší než kulka od soudruhů z popravčí čety. Chlapi z čety mi sedli, mělo to skoro všechno co bych chtěl aby ruský válečný film měl. Dokonce mi tam nevadila taková ta ruská uřvanost či snad lépe řešeno bodrost některých postav. Nadšení trochu skazil gerojský závěr, kdy jsem už jen čekal že kulometem zničí i nějakou tu německou opancéřovanou pruhovanou kočku. No to by ale asi nemohli točit Rusové... Nicméně jsem byl moc spokojen a dávám si do vaťáku 4 letáky aby bylo do čeho balit tabáček. * * * * ()

janesX

Občas si pri pozeraní nejakého ruského filmu tak sám pre seba vravím, že tí Rusi majú vždy po ruke svojho Clooneyho, Pitta, Cagea, či Farrella, tentokrát sa mi zdalo, že by mohli mať aj svojho Spielberga. Úvodná bitka bola doslova výživná pre moje oči, na tomto bojisku by som sa teda nechcel ocitnúť a ako tento boj pokračuje, iný vojnový film by už začal spomaľovať, tu začne ešte viac stúpať na obrátkach. To všetko v doprovode stále dravšej hudby. No proste paráda.. Neskôr sa na tomto bojišti začne odohrávať ešte jeden zaujímavý a napínavý minipríbeh, o poriadne skurvenom radikálnom prospechárskom komunistovi. Pred pár desiatkami rokov by režisér za takýto film skončil v Gulagu aj s celou famíliou. Celkom sa tu aj kecá, ale dialógy nenudia a keď tie keci začnú byť viac ideologické a takmer aj otravné, začne sa schyľovať k druhému boju a kecaniu je koniec. Po tomto filme by som už žiadneho Rusa nepodceňoval. ()

gogo76

Pomaly si musím začínať hrabať v palici, aby som si spomenul kedy som videl vynikajúci vojnový film. Priemerných a dobrých vzniká stále dosť , ale na niečo skvelé si ešte musím počkať. Už prvá úvodná scéna mi nebola celkom po chuti. Príliš silná a hlasitá hudba dosť pokazila dojem z inak dobre natočenej bitvy, všetko bolo ako má byť, ale keďže nikoho z postáv v úvode nepoznáme je to bez emócií, malá zoznamka s postavami. Po utíchnutí paľby postavy dostávajú priestor a začína to byť zaujímavé, pochválim scénu s nemeckými letákmi a všetky ostatné, ktoré na ňu priamo nadväzujú. V závere dostáva priestor ruský heroizmus, guľometná paľba vyznieva pomerne trápne, Nemci sa nechávajú kosiť guľometom ako gumený panáci a tak...Vidím to ako premárnenú šancu, dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac a problém rozhodne nebol v peniazoch. 60%. ()

• Ruské zbraně, které, se objevily ve filmu, byly pušky Mosin-Nagant, samopal PPŠ-41, ruské lehké tanky T-70, kulomet Maxim a pistole TT-33. Německé zbraně byly pušky Mauser, samopal MP-40, kulomet MG.34 a lehký kulomet vz. 26 a pistole Walter p38. Ve štábu ruské armády jsou vidět kulomety DT. Dále se ve filmu objevuje zničený tank T-34/76 a německé vozidlo Sd.Kfz 251. (K98)
  • Ve filmu není ani jedna ženská role. (Tonula)
  • Autoři plánovali natočit film v okolí Rževa, ale protože v této oblasti nebyl dostatek ubytovacích kapacit, natáčelo se nakonec na vojenském cvičišti Rževskij polygon (severovýchodně od Petrohradu), kde byly na polích sestaveny domy převezené z opuštěných vesnic tverské oblasti, aby byly scény autentické. (Tonula)