Román Nathanaela Westa o hollywoodské dekadenci na konci 30. let je brilantním filmovým dílem. Film je hluboce pronikavým a silným vizuálním dílem s téměř nadčasovou vizí. Režisér John Schlesinger (Půlnoční kovboj, Maratónec) bravurně vytvořil sondu do světa platinových blondýnek, kohoutích zápasů, opojení, a ve finále i zničených snů. Po celou dobu film s divákem lavíruje na hranici sexuálního a fyzického nebezpečí, které nakonec propuká v šokujícím vyvrcholení. Film byl nominován na dva Oscary - Burgess Meredith jako Nejlepší herec ve vedlejší roli a Conrad Hall za Nejlepší kameru (1975). (Magic Box)

Kosi..

Film, kde se nic moc neděje, film, kde není snad ani jedna sympatická postava. Film o ničem - nezachrání to ani poslední čtvrthodina, kde se cosi dít začne. Patrně mi něco uniklo. :( ()

Dvojirakri

Snímek který dvě hodiny nudí aby vás na posledních 20 minut přikoval k obrazovce, ale to vynahrazení závěrečným infernem mi připadá nedostatečné, nebo spíš, ty dvě úvodní hodiny příliš roztahané. Vůbec se ale nedivím že tento film mohl běžet v 80.letech v na obrazovkách ČST, je to jeden z těch které nastavují zrcadlo. Pro dnešního diváka je to ale už těžko vstřebatelný kus. Potěší zmíňky o Československu. ()

Rozmarýna

Tento film jsem viděla poprvé, když mi bylo 19 let a myslela jsem, že nevydržím v kině než skončí. Děsná nuda. Teď v 52 letech jsem tu na něj narazila a vidím, že má hodnocení 81%, tak jsem na něj koukla znovu, jestli jsem na něj konečně nedozrála. Je pravda, že teď mi tak špatný nepřišel a kdyby neobsahoval tolik zbytečných scén a režisér by ho sestříhal a zkrátil, tak bych dala ****. Ale za tu délku filmu, kdy jsem se i nyní velkou část filmu nudila, dávám ***. Proboha, kterého inteligenta napadlo nadabovat dítě Aťkou Janouškovou? Jinak toho fracka mi líto vůbec nebylo. ()

Kletus

Asi nejsem dost zralej, ale první dvě hodiny mi nějak utekli a konec byl sice pěkně natočen, ale vzhledem ke kontextu jsem si z tohoto filmu neodnesl vůbec nic. Možná pomůže další shlédnutí. Takže zatim tohle mnou nepochopené dílo nehodlám hodnotit. ()

Rollo_Tomasi

Jedna hvězdička je za závěrečnou scénu, jinak je film o ničem. Asi musím být sfetovaný, mít prezidentskou "virózu" nebo být takový artový pošuk, který z pětiminutového filmového záběru na šukající pejsky je schopný dvě hodiny filozofovat o smyslu bytí či nebytí. ()

sun.eagle

Film mě především dostal díky skvělému hlavnímu triu v hlavních rolích, hlavně to jak Donald Sutherland ztvárnil slabocha Homera Simpsona se mi jen tak z hlavy nevykouří. Ano Homera Simpsona, kde já to jméno jenom slyšel. Vážně jsem si nejdříve myslel že byl inspirací pro nejslavnější postavu tohoto jména než jsem byl vyveden z omylu. A taky závěr filmu který je prostě...však se podívejte sami. Ač je to film který nabízí lecky skutečně odporné momenty a taky lidské charaktery pokřivené až k nevíře a někoho si tak oblíbit není ani možné tak za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

Maskati

Naděje,faleš a zoufalství Hollywoodu Johna Schlesingera podle knihy Nathanaela Westa. Viděl jsem to několikrát, nejprve jako dvacetiletý mladík jsem byl šokován závěrečnou scénou lidských kobylek, ale později jsem už sledoval i jiné detaily a film na mě moc zapůsobil. Celková dekadence popisované doby, konfrontace povah a svět továrny na sny v drsné realitě. Mně se to líbilo, je v tom poučení i poselství,ale není to pro každého. ()

Sejkorka

Hollywoodská klasika s hollywodskou hvězdou Karen Black. Její postava je fakt na zabití a měl to Homer udělat spíš, než zadupat to nedochůdče. Apokalyptický závěrečný onen den kobylek) jako by nesouvisel s dějem. Aneb je trest za prostopášný život lidí kolem filmu ? ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland