Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

Segrestor odpad!

Tak nám zase omlátili o držku, jak jsme jako socialistická společnost plná hajzlů a jiných sviní, že to i protřelého bružousta z Anglie přivedlo do rozpaků. Moralistický nesmysl, který kdyby nevznikl, bylo by jen pro ty skvělé herce, kteří se v tom namočili, lepší. Jediné pozitivum filmu je, že z dnešního hlediska další důvod, proč se zaradovat, že ta blbá doba je pryč. ()

insurgentes

Celkem zábavná a svižná krimihra. Jiří Sovák v roli veskrze kladného hrdiny, čistého Jamese Bonda, který přijel ze Západu a tím pádem rázem automaticky předem ví, který čudlík bleskově zmáčknout, aby kazeta vypadla přesně do kanálu, nebo za kterou páčku v bagru vzít, aby na cenťák přesně uvěznil šmejda v autě... Bohužel oproti skutečným bondovkám tenhle pánbůh není upečený k vítězství, i když jsem mu držel palce celej film. ()

otík

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie. ()

ViktorD

Podivná taškařice, zatím nejslabší film Hynka Bočana, který jsem kdy viděl... 11. 6. 2010: Zhruba po půl roce jsem měl možnost film vidět znovu a svůj unáhleně příkrý posudek musím tak trochu vzít zpět. Snímek není až tak jalový, o jednu hvězdičku více si určitě zaslouží jednak za výkony Jana Libíčka a Josefa Dvořáka a jednak za stylovou hudbu Zdeňka Lišky. Dávám tedy čtyři pěticípé. :) ()

Ironfood

Hodně slabé tři hvězdičky. Herecké obsazení je sice solidní, ale chtělo by to více humoru, větší švih a promyšlenější scénář. Pár takových nenápadných fórků se tam sice našlo, ale čekal jsem, že se víc využije kontrast mezi kasařem zvyklým na západní prostředí a socialistickou realitou, v tomto směru se vše rychle odbylo v pár dialozích Sováka s Libíčkem. Moje maličká naděje, že to bude takový český předchůdce polského Vabanku, se rozhodně nenaplnila. ()

• Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)
  • David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)