Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(43)

Luz, sebejistá dospívající lidská dívka, náhodou narazí na portál do kouzelného světa, kde se spřátelí s rebelskou čarodějnicí Edou a rozkošným malým válečníkem Kingem. Přesto, že Luz nemá magické schopnosti, sleduje svůj sen stát se čarodějnicí tím, že slouží jako učeň u Edy v Owl House a nakonec zde najde novou rodinu. (Disney Channel)

(více)

Recenze (8)

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Seriál „The Owl House“ sleduje príbeh štrnásť ročného multikultúrneho dominikánsko-amerického bisexuálneho dievčaťa Luiz, ktorá sa stane čarodejnicou. Tento kreslený seriál je určený pre deti od sedem rokov. Bisexuálna orientácia hlavnej hrdinky bola potvrdená autorkou Danou Terraceovou, tak aj kanálom Disney. Dana Terraceová sama seba označuje ako bisexuálne orientovanú a zrejme preto chce túto zvrhlosť šíriť prostredníctvom animovaného seriálu medzi tú najmladšiu, najzraniteľnejšiu divácku skupinu. Seriál o bisexuálnej čarodejnici pre malé deti. Satan vládne svetu. Rodičia, matky, otcovia, zablokujte na svojich prijímačoch Disney Channel a ochráňte svoje deti pred týmto zvráteným odpadom! ()

Krnac 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

7,9/10 (v prípade rátania len 2. a 3. série 8,5/10) hodnoteníe som zrazil čisto za slabú znovupozerateľnosť, (čo možno ešte prehodnotím), špeciálne 1. séria je veľa dielov vyložene priemerných až nudných prvú polku čo sa našťastie potom opravilo, hodnotenie série doslova zachránili finálne časti. 2. séria ale šlape jak hodinky, aj keď spomalí nedá sa povedať že by mi tam niečo prišlo vyložene navyše keďže k zápletkám už nedochádza nahodile a vždy sa dozvieme niečo nové o postavách a 3. séria je vyložene film rozdelený na 3 časti. Svet je zaujímavý, magický systém vyzerá dobre len veci z ep1 boli absolútne out of context keďže postavy to celé vlastne len hrali takže nič v ep1 neberte vážne (až na to čo hlavné postavy o sebe povedia). Tých žvástov o propagande bisexuality sa nebojte, autorka tu vychádza z vlastných skúsenosti takže to vôbec nepôsobí nasilu ani umelo. Seriál určite odporúčam len vydržať 1. sériu a 2. bude oveľa lepšia. ()

Reklama

modraveverka 

všechny recenze uživatele

Seriál The Owl House sleduje příběh šestnáctiléteho multikulturního dominikánsko-amerického bisexuálního děvčete Luiz, která se stane čarodějnicí. Tento kreslený seriál je učený pro děti od sedmi roků. Bisexální orientece hlavní hrdinky byla potvrezená jak autorkou Dana Terrace tak i kanálem Disney. Dana Terrace sama sebe označuje jako bisexuálku a asi i proto chce prostřednictvím seriálu šířit reprezentaci mezi tu nejmladší a nejzranitelnější diváckou skupinu. Seriál o bisexuální čarodějnici pro malé děti! Satan vládne světu. Rodiče, matky, otcové, pořiďte na svých přijímačích Disney Channel a naučte svoje děti koukat na zábavné a inteligentní seriály. ()

Scanerior 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Soví dům mě z počátku moc nezaujal, respektive po prvních dvou dílech jsem neměl ani moc chuť koukat na další, nicméně jsem dal seriálu i díky jeho poměrně vysokému hodnocení a poměrně nápaditým postavám šanci a nakonec jsem si seriál, tak zamiloval, že jsem zhlédl zbytek epizod za několik dní. Soví dům má, jak jsem již zmínil zajímavé postavy, děj je relativně volný, ale taktéž poutavý a celá atmosféra seriálu je jednoduše fajn. První sezóna má celkem různě zajímavé epizody, některé jsou slabší, některé naopak úžasné, každopádně druhá sezóna jede na vlně skvělých dílů a doufám, že i třetí řada, která ještě nevyšla kompletně nabídne brilantní epizody. Aktualizace: Po pár dnech se musím vrátit, abych dodal, že seriál si mě opravdu získal a neskutečně se těším na finální epizody. Z toho, co jsem viděl ze třetí sezóny to vypadá naprosto skvěle! - Po zhlédnutí poslední epizody mohu říci, že jsem více než spokojen s celým příběhem. Poslední sezóna seriálu byla mistrovsky udělaná - skvělý příběh, postavy, hudba - bylo to jednoduše perfektní! Nedokážu ani popsat, jak skvělý seriál Soví dům nakonec je. Miluji tenhle seriál a rozhodně ho doporučuji zhlédnout! (Od slabších začátků seriálu se dostanete přes poutavé epizody až ke kouzelně brilantnímu konci) ()

Mini_X 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud vám chybí seriál ve stylu Městečka Záhad, tak tohle by vám mohlo spravit náladu. Jak už jsem zmínil, Soví dům je seriál, který má hodně podobné kořeny jako třeba Městečko Záhad (taky v tom dabuje Alex Hirsch tvůrce Městečka Záhad). Seriál má v sobě velice zajímavé provedení žánru fantasy a hororu. Fantasy je dle mě druhé nejvíce originální fantasy co jsem kdy viděl hlavně prvek kouzel. Hororový prvky tu nejsou tak moc jako ti fantasy, ale když jsou na scéně tak fungují na 100% a dizajn monster je kulervoucí. Postavy, to je asi to nejvíce překrásné na seriálu. Postavy co jsou sympatické, tak si je hned zamilujete, a ty nesympatické nebudete je mít úplně v lásce. Taky se chci zmínit o LGBT v seriálu. Ale tenhle vztah je naprosto bez chyby a podle mě se jedná o jeden z nejlepších vztahu v rámci LGBT . No a na závěr příběh, který je naprosto zajímaví a vy chcete vědět co se stane dál. Musím říct, že bych nečekal, že Soví Dům bude jedním z mích nejoblíbenějších animovaných seriálu. 10/10 ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Provozovatel Disney Channel oznámil nasazení seriálu na česko-maďarskou verzi stanice na 2. 1. 2021, ale pak seriál z programu stáhnul. Údajně kvůli výskytu LGBT+ postav. (Vitox)
  • Ke konci epizody můžeme na tabletu, který má Camila na kuchyňské lince, vidět článek „Girl lost in Frog Land?“ s ilustračním obrázkem Anny ze seriálu Anna mezi obojživelníky (od r. 2019). (hrnpol)
  • Názvy epizod 3. série v sobě mají skrytý význam, a to ten, že když dáme dohromady první slova z každé epizody, tak vznikne věta: „Thanks For Watching.“ (Scanerior)

Reklama

Reklama