Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

Dr.film

Předvídatelné a nudné. Pozorovat sto minut ctižádostivost mladé herečky, která začne narážet na vrtochy producentů je brzy nezajímavé a záchranu nepřináší ani pomyslný vrchol kariéry prostřednictvím dvojitého análu. Film je spíše neodvážný a banální jednání postav přivádí diváka až k hranici otupělosti. Mám pocit, že experimentátor Gaspar Noé, by podobné téma posunul na zcela jiný level. ()

Spiker01

Jo, tušil jsem, že pornoprůmysl není žádný med, ale to, čeho jsme občas svědky v tomto filmu, mě znechutilo ještě více. Co se týče filmu samotného, horší je, že jsem se tak v půlce filmu začal hrozně nudit a sledoval už film jen po očku, kdy jsem se k tomu občas vrátil naplno. Je to vyzývavé, ostentativní a kruté a také ne moc dobrý film. A rozhodně to není sexy, pokud by to snad někoho lákalo místo porna. ()

Necrotongue

Film přinesl ještě vcelku jemný pohled do zákulisí natáčení pohyblivých XXX obrázků a já z něj mám dost smíšené pocity. Po celou dobu jsem měl dojem (nebo jsem doufal, těžko říct), že se mi tvůrci snaží přiblížit psychologický vývoj začínající pornoherečky, ale nakonec se na to buď vykašlali, nebo to prostě nezvládli. Dokázal bych si představit častější zapojení střihače, protože dlouhé scény z různých párty, v nichž se vlastně nic nedělo, jen zbytečně natahovaly stopáž. No, čekal jsem, že mě bude snímek z prostředí mého oblíbeného průmyslového odvětví bavit mnohem víc. / Poučení: Nepřeceňuj své síly. ()

sochoking

Pekne hustá dráma o rivalite v porno priemysle. Miestami dokonca až s prvkami thrilleru ! Napríklad pri scéne s dvoma černošskými čurákmi v anuse som ani nedýchal! Ale doslova!! A to som si naivne myslel, že s herečkou v hlavnej úlohe, ktorá nemá kozy, to bude nuda. Som sa šeredne mýlil! Sofia Kappel má neuveriteľnú charizmu a perfektne sa do titulnej role hodila. ()

zette

Kdyz jsem si precetl o cem ma byt tato Rozkos, vedel jsem, ze tento film musim videt.-). Neni moc snimku, ktere by se venovaly nametu pornoprumyslu. Je zde cela rada momentu, ktere pusobi velmi verohodne. Napomaha tomu kamera i herecke vykony, mnohdy v epizodnich rolich. Sofia Kappel se sve role zhostila se cti, prece jen bych v takove roli cekal nekoho vyvinutejsiho. Atmosfera filmu je dobra, ale pribeh me zklamal a kazi celkovy dojem. ()

• Spousta účinkujících ve filmu jsou reální pornoherci, či lidé pohybující se v pornoprůmyslu v Los Angeles. (NiWi)
  • Natáčanie trvalo 25 filmovacích dní a prebiehalo od septembra do októbra 2018, primárne v Los Angeles. Niektoré scény sa natáčali v Las Vegas, pretáčky sa dorábali o rok neskôr vo Švédsku. (m.a.t.o.)
  • Ninja Thyberg sa na film pripravovala niekoľko rokov. Snažila sa čo najviac pochopiť dynamiku a realitu pornografického priemyslu. Strávila čas s ľuďmi z tohto priemyslu a dokonca natáčala v skutočných pornografických štúdiách. (m.a.t.o.)