Archiv

Vzdálená budoucnost, rok 2038. Jules a George Almorovi mají autonehodu, při které Jules, v té době těhotná, zemře. Její vědomí je uloženo v zařízení vytvořeném společností Archiv, které Georgovi umožňuje vést s ní simulované rozhovory po telefonu, po dobu až 200 hodin. George, odborník na robotiku, začne tajně vyvíjet robota, který bude schopen trvale udržet její vědomí. Po dvou počátečních pokusech, prototypech J1 a J2, je jeho finální verze J3, téměř hotová. J2 má mozek šestnáctileté dívky a začne žárlit na Georgeovu práci na J3 a stále více se začíná chovat nepředvídatelně. Archiv zjistí, na čem Georg pracuje a chce roboty získat? (TV Nova)

xxmurphyxx

Hodinu a sedem minút trvalo, kým sa dostavila prvá z dvoch ako tak zaujímavých scén a prebrali ma z polospánku. Toto bola jedna veľká nuda, ktorú nezachránil ani ako tak uspokojivý koniec o jednom, miestami dvoch hercoch a dvoch obživlých krabiciach s jednou androidkou zavretých v lese na samote v komplexe, pozostávajúcom z jednej chodby a dvoch miestností s občasnými pasážami v lese, keď si náš sexi vedec hodil elasťáky a šiel zabehať alebo opraviť wifinu. Neviem, čo alebo o čom mal byť tento rip off Ghost in shell či Ex-machina, ale zjavne to nevyšlo. A keď už ideme navodiť cyberpunk 2077 alebo Blade runner atmosféru aspoň v jedinej exteriérovej pasáži mimo labák a les, tak si dáme záležať alebo sa vysereme na to, lebo dve aziatky v pršiplášti a jeden hitman s neónkou v hlave a plastovým desert eaglom boli akurát na smiech rovnako, ako futuristický, technológiami nabitý labák s čiernobielymi bezpečnostnými kamerami s vga rozlíšením. ()

Mikecat

Vidím, že hodnotenia sa líšia a to razantne, niet sa čo diviť. Tajomno, ktoré nám je pomaaaaaaaly predkladané tajomnom aj zostane. Nevysvetlené výlety AI krabice č.2 k vodopádu a k jazeru. Ženy roboty, ktoré dostanú citový software začnú na seba žiarliť, ale žiadne súboje neuvidíme. Staviteľ robotov, ktorému dochádza čas a firme trpezlivosť si nakoniec vytvorí dokonalú ženu, ktorej chce nahrať hoci sa vzpiera SW svojej mŕtvej priateľky, ....alebo nieje mŕtva? Hviezda za scénu kde si robotka k nemu ľahne do postele, scenériu s vodopádom a záverečnú scénu. ws ()

Diskomuz

Ihned jsem si vybavil knížku od Philip K. Dicka UBIK, kde mrtví radí živým. Se divím, že tento film není více spojován právě s touto knížkou. ()

Accuphose odpad!

Tak takhle ne přátelé, dvě třetiny se to tváří jako Jarda šikula patnáctiletej klučina, co podomácku pájí obvody v roce 1999, akorát je dospělej, docela urostlej chlap, sice je tam dost vaty, ale není to katastrofa.... pak dostane Jarda job od ISS, aby jim zkonstruoval humanoida a on to dokáže, za pět dnů, protože je motivovanej.... scénárista je spokojenej a jde na oběd, ale produkce na to tlačí... Hele je tady ten týpek, co dělal scénáře na poslední řadu GoT a Stmívání, ten to prej bude mít za 20 minut, ok dáme tomu šanci. No super, to se krásně povedlo, scénárista se vrátí z oběda a říká: "Ty vole, co jste z toho udělali, já byl jen na obědě, se na to můžu vysrat" No ale daj mu nějakej bonus a řekne si ok, napíšu teda další díl Terminátora no... Takže modří i červení už vědí, jak to asi ohodnotím tuhle prácičku. Konec má sice překvapit, ale neodůvodní to existenci celého filmu. ()

JokerBaby odpad!

Hrozne. Nudné. KeĎ očakávaš moderné sci-Fi , zabudni . Áno sú tu aj pozitívne recenzie. Aj ja mám kamošom čo fičia na Evergreenoch . Ja mám rád vždy moderné veci - proste všetko čo ide s dobou. Ak začína film - vždy dám na prvý obraz. Tento film je nuda. Kto bol naposledy v kine tak 30 rokov do zadu príde si na svoje. Za mňa nie. A ozaj tie kockáte plechovky akože roboty, to už čo je akože. Pustiť takýto film do pľacu je na dnes odvaha. ()

Heywood

Theo James je velmi přesvědčivý ( byl už dobrý v Alianci) a vybrané interiéry a pohádková lokace to umocňují. Námět není originální, dva tři pokusy přenést myšlení člověka do stroje tu už byly, ale konec je překvapivý a pár nových kousků tu také najdeme. Celkově to působí vyváženě, kamera a hudba je skvělá (osobně mě nadchnul Willie Nelson s Funny how time slips away a tuším, že už byla ve filmu Muž v domě). Náměty vzbouření strojů vůči člověku jsou časté, láska, která přivede robota k sebevraždě je opravdu originál. Syndrom Hal 9000 se tedy nekonal. Komu to mírně připomenulo Moon, tak to budeme dva. ()

Dr.Abe

Hromady záběru na vodopád, sebevražda robota, celkem vkusná ukázka future baru a pohovoru s kontrolorem jak z cyberpunku. Ale jinak se jedná spíš o jakési romanticky laděné scifi s robotama. Viděl jsem již lepší. Scéna z baru a sebevraždu robota beru jak +. ()

obedovapauza

Bacha na žárlivý ex-robotky! Po nešťastné autonehodě, kdy přijde George o svou ženu Jules, se odhodlaně pouští do plánu přivést ji zpět. V této již pokročilé době totiž když umřete, neumřete úplně. Vaše vědomí je totiž nahráno do “černé schránky”, skrz kterou s vámi pozůstalí můžou nadále komunikovat. Ale doba, kdy budete ve schránce uloženi, je omezená, na to pozor. A stejně tak skončila v černé schránce i Jules. Už je to však několik let a brzy dojde k jejímu plnému odstavení, což znamená jediné: že Georgovi dochází čas. Jakožto talentovaný stavitel robotů se George pokouší o vytvoření dokonalého androida, do kterého by mohl nahrát vědomí Jules a přivést jí tak prakticky zpět mezi živé. Při svých pokusech již zvládl sestavit dva funkční prototypy: J1 a J2. Z J2 se postupem času stala Georgeova věrná pomocnice a kamarádka, ale pořád to není Jules. George se však nevzdává a postupně začne dokončovat třetí verzi (J3), která už bude snad jeho finálním výtvorem. Potom, co J3 nabije plného vědomí a začíná s Georgem komunikovat, J2 začíná viditelně žárlit a sabotovat jeho plány. Není však jedinou inteligencí, na kterou by si George měl dát pozor, obzvlášť po tom, co J3 zjistí, že jí chce taky nahradit jinou Jules. Nehledě na to, že vše kolem George se může jevit tak trošku jinak, než se na první pohled zdá... (by Kristýna) ()

NextOne

Velice ohraný příběh, který byl celkem dobře pojatý. Slabší scifi, avšak pořád velice uspokojivé. Trošku jsem nepochopil proč v té posteli na ní tak vyjel. Konec celkem zmatečný, ale ušlo to. ()

dinzbir

Hezká myšlenka k zamyšlení. Nicméně už dnes existují lidé, skrze které se jde posmrtně rozloučit. Též se jde dostat na úroveň bytí, tzv. homo novis, kdy sami dokážete komunikovat s lidmi mimo tělo. Najděte cestu a jděte po ní.  Lepší referencí je Doctor Strange. Nicméně jednou s cest k opravdovému poznání sebe sama (a tím zbytku všeho) je aplikovaná filozofie, kterou zatím zná jen malé procento lidí - Eigolotneics <-  Film je jinak na nedělní mozkové vyprázdnění fajn. ()

Chicharron

Autoři si asi mysleli, že si nikdo nepamatuje příběh žárlivého robota z filmu Saturn 3 a zkombinovali dohromady několik filmů a vyšel z toho takové pejsko - kočičkový dort, který se čím více blíží k finále, tím větší nezáživností trpí. Robotik se potýká s bezpečnostním narušením základny a proto se venku na sněhu pohybuje zásadně jak elektrikář od ČEZu narvaný do oranžové kombinézy? No větší 3,14ovinu jsem neviděl.... ()

JB001

Emočně se mne to nijak nedotklo a to je zásadní chyba jakéhokoli filmu. Jediné, co se mi na tom trochu líbilo  a donutilo mne dát druhou hvězdičku, byl jenom ten závěr. Jinak dlouhé, velké nic. Zlatá Ex machina ()

babuška

no tak to mám za sebou, asi ve třetině filmu jsem si říkal, jestli není v tom archívu on a vono jo, miliony záběrů do vody, a jinak celkově nic moc, ex machina byla lepší a měla spád, tohle má tak akorát ten konec ()

Sa.sa

Zajímavý film o umělé inteligenci, který není pro každého... Mě se celkem líbilo , i když mohl být kratší... Jinak to rozuzlení bylo fakt divný a zatraceně mě dostalo i překvapilo... 😉😉😉 Njn tak nějak to asi mělo být... Akorát jsem nepochopil jestli teda snil či kdo ví co... 😅😅😅 ()

Konev

Muž je po smrti své ženy na výzkumné stanici v Japonsku, kde vyrobí 3 roboty. Ten třetí je velmi podobný jeho zemřelé ženě: emocionálně, fyzicky...prostě jako druhá žena. Jenže je konec programu i filmu a já vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Nečekejte žádné drama, sci-fi trochu a napětí za 1. ()

GeorginaAnne

Theo James alias Čtyřka z Divergence mě na film nalákal ale hned po několika minutách mi bylo hned jasné, že to bude průser. No George se snaží si udělat robota své "mrtvé" manželky akorát se všechno nehorázně posere a to film samotný. Nedoporučuji, sci-fi fanoušky tento film nenadchne. Jedna hvězdička za snahu a krajinu, která je teda fajn. ()