Reklama

Reklama

S čerty nejsou žerty

  • angličtina Give the Devil His Due (více)
Trailer

Obsahy(1)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 463)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Znáte to  - Bylo nebylo, dávno nedávno, jedno knížectví. A v něm tenhle mlýn. Rukou pevnou a pracovitou tu vládl mlynář Máchal se svou ženou. Ti měli syna Petra, kluka jak má být. Takhle šťastně a spokojeně by si Máchalovi žili, nebýt toho, že … že se jednomu knížectví zdálo, že se v druhém mají lépe, a to že je příčina, proč se v prvním mají zle. A třetí knížectví počkalo, až se první dvě pobijí. Čtvrté knížectví dělalo totéž, páté se přidalo k třetímu, šesté k čtvrtému a sedmé zbrojilo a čekalo, až jak to dopadne.“ Bylo to, jako kdyby všichni ztratili rozum. Války mezi knížectvími se vlekly celých dlouhých 10let. Úvod jak do Sedmileté války nebo Války o rakouské či bavorské dědictví. Netradiční úvod, dnes už excelentní tradiční pohádky. Kvalit je velmi mnoho: herecké obsazení, kostýmy, prostředí v pekle i na zemi, scénář, nezapomenutelné hlášky, příjemný humor, hudba, choreografie soubojů atd. atd. Ve Vyškově ve vojenském kině Palcát bylo zvykem, možná spíš tradicí, pouštět nově nastupujícím vojákům základní služby tento film. Myslím, že to byla dobrá volba. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ať už peklo bylo, nebo nebylo, tohleto vymyslelo dobře.. Vtipné, skvěle obsazené (Kemr, Preiss, Nárožný) a ve zcela nenucené atmosféře. Čím to, že se za posledních 20 let v žánru nikdo ani nepřiblížil? Mrknu a vidím… Dvě věci jsou jisté. Heřmánek patří do nejlepší filmové pětky v kategorii "Vládci pekel" (dále Nicholson, Pacino, De Niro, Stormare) a postava chamtivého správce nabízí nebývalou nadčasovou podobnost se současnými státními úředníky („Ne, ne, ne, to nemuselo být...“) či ministerstvem financí („Veškeré?!“, případně „Který z vás je nejbohatší?“). Je jen škoda, že už dávno neplatí to, co na konci říká vypravěč Munzar, že žádný člověk si nemůže myslet, že zlo zůstane nepotrestáno. Ostatně, kdo by pořád v pekle spravoval tu strhlou váhu… ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Pokud se o nějaké české, potažmo československé pohádce, dá bez nadsázky říct, že je to opravdu klasika pak je to rozhodně S čerty nejsou žerty. Viděl jsem ji už mnohokrát, mnohokrát ji asi ještě uvidím, ale to mi na rozdíl od jiných absolutně nevadí. Není tak stará, jako její, možná slavnější předchůdkyně a není ani tak otravná jako třeba ruský Mrazík. Největším kladem jsou určitě kromě normálního příběhu opravdu nesmrtelné hlášky a potom hlavně herecké výkony, kvůli kterým bych osobně zavedl speciální kategorii nejlepší pohádkový výkon. Adeptů by se tady našlo mnoho. Od pana Kemra, Heřmánka, Vetchého, Dlouhého, Nárožného, k "Dorotě Máchalové", až po skvělého Viktora Preisse. Suma sumárum, výjimečná podívaná, kterou si za rok, za dva, za tři, klidně pustím znovu. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Že, "S čerty nejsou žerty"? No ja si dovolím tvrdiť opak. Pri pozeraní tejto čertovskej komédie, ktorú natočil režisér Hynek Bočan v roku 1984, som sa vždy veľmi dobre bavil. A to som ju videl už niekoľko krát. Klasická, veselá, tak trocha mysteriózna rozprávka z československej produkcie, poteší nie len dobre napísaným scenárom, ale aj plejádou známych hercov, a kvalitným filmovým spracovaním. Dvadsaťdva ročný Ondřej Vetchý v úlohe pekelníka Vraníka Janeka je nezabudnuteľný. Taktiež Vladimír Dlouhý bravúrne zahral hlavnú úlohu - Petra Máchala. Obsadenie hlavných postáv sa pánovi režisérovi Bočanovi podarilo na výbornú. **** ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Vynikající klasika, která nestárne. Narvaná až po strop zlidovělými hláškami, skvěle obsazená a plná té pravé pohádkově kouzelné atmosféry s příjemně pohodovou a odlehčenou nadsázkou. Nárožný, Preiss, Kemr, Vetchý, Heřmánek, Dlouhý, Vydra. Ti všichni se zasloužili o to, že se u nás Čerti vrací do přehrávače každé Vánoce a občas i mezi nimi. Výtečný scénář, výtečná zábava a výtečné peklo, kterému dodává sílu mimo jiné jeden z nejlepších hudebních motivů co jich je po českých pohádkách roztroušeno. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (55)

  • Pohádkovým zámkem se stal zámek v Průhonicích kousek za Prahou. (Stocki)
  • Kaprál byla hodnost, která se v 16. století rozšířila po Evropě a nahradila hodnost rotmistr. V dnešní české armádě tato hodnost odpovídá desátníkovi. Proto je zvláštní, že by i tehdy měl kaprál, poddůstojník, snadný přístup ke králi, vedl přehlídky a měl celkově pravomoci jako nejvyšší vojenský činitel armády. (Povaxs)
  • Scéna s magnetovou koulí kutálející se k nejbohatšímu princi (Václav Vydra) se točila pomocí vlasce. (johnny01)

Související novinky

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Ve věku 94 let zemřel herec a dramatik Jan Skopeček. Skopeček, jenž měl na kontě přes 150 filmových i televizních rolí, patřil rovněž mezi zakladatele Divadla pod Palmovkou. Mezi jeho nejznámější… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno