S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

boul

Nejlepší Československá pohádka vůbec, skvělý nápady, supr scénář a dokonalý postavy s úžasnýma hláškama co si pamatuje snad každej do dnes :) ... "dva Zhmoždil, a jednohoo! ZESMĚŠNIL" :D ... "Asi vítr Máchale" :) ... 90% ()

Ydrosten

Jasných 5 plných. Nejdokonalejší - a nikdy nepřekonaná - pohádka která kdy spatřila světlo světa. " Když máš kabát, tak jseš chráněná osoba " No a co říci závěrem ? Ať už peklo bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. ()

Adm.Nelson

U mňa jednoznačne najlepšia česká rozprávka. Z množstva výborných hercov mám najradšej úžasne slizkého Viktora Preissa. Bitka, kedy sa Petr poráta s vojakmi, ktorí ho mali chytiť, strká do kapsy hociktorú hollywoodsku akčnú scénu. A taká kaprálova vojenská šikana u mňa vyhráva aj nad tou najslávnejšou od Hartmana z Olovenej vesty. :) 10/10 ()

tepi91

Nejlepší česká pohádka. Na tuhle jedinou se vždycky o Vánocich těším. Dokonalý Karel Heřmánek jako Lucifer a vůbec všichni skvělí čeští herci. O hláškách, které už dávno zlidověly ani nemluvím. ()

helloween93

"Je to rebel!! Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho...zesměšnil.." aneb Petr Nárožný v legendární roli kaprála, který je jedna ruka s instrikářským správcem. Nejlepší česká pohádková komedie. Moje srdcovka. 5* ()

lemonova

Tak neviem, či som sa, súdiac podľa väčšiny hodnotiacich, pozerala na inú rozprávku, ale mne to prišlo ako poriadna zlátanina.. ešte že je Vladimír Dlouhý taký očarujúci a Ondřej Vetchý taký roztomilý.. ()

jasanka

Vtipná propletená pohadka. Update prosinec 2023: mensim ze 4* na 3*, tohle moje nejoblibenejsi pohadka nikdy nebyla. ()

fablefavorit

Nejlepší česká pohádka, plná hereckých výkonů, kterým se dodnes nic nevyrovná , plná hlášek, které dodnes vykouzlí úsměv na tváři, s písničkou, se kterou se dá dodnes srát nejeden Petr Petříček. A hlavně s nejděsivějším vyobrazením Pekla vůbec. A vojny. ()

Besyn

Spolu s Tří oříšky pro Popelku nejlepší česká pohádka.Pan Troska by se měl stydět zato,co teď točí za ptákoviny oproti tomuhle skvostu. ()

JimiH

Asi nejlepší česká pohádka. Minimálně má nejlepšího "zaporáka" - na Dorotu Máchalovou nemá ani Gargamel. ;-) ()

Jeand´Boa

Kvalitní herecké výkony v dobře napsaném komediálním příběhu ... to se jen tak v pohádkách nevidí ... když si k tomu připojíte vkusné kostýmy a jednoduše střízlivé, leč vizuálně přesto překrásné peklo v čele s brilantním luciferem, není jiné zbytí, než se kochat... ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček