S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Bifftekk

Nejpohádkovější pohádka na kterou se každý rok těším. Nikdy jsem moc pohádky neměl rád, ale takhle je strašně kouzelná. ()

paphaja

Tolik hlášek, tolik do pohádky zabalené pravdy, tolik srandy že má bránice trpí s každým shlédnutím tolik "tolik" že kdybych je všechny vypsala ani se sem nevejdou..Tahle pohádka by zasloužila celý orionův pás hvězd a ne jen pět...Protože ať už hodnocení je či není, vymyšlené je dobře :) ()

Johniii

Spolu s Princeznou se zlatou hvězdou je tohle moje nejoblíbenější pohádka. Pár nezapomenutelných momentů, krásné princezny, výborné zpracování pekla a především precizní herecké výkony (Dlouhý, Vetchý, Heřmánek, Preiss...) dělají z této pohádky jednu z nejlepších. Bez debat ()

Romeroo

Je to prostě REBEL!!! Kdepak já? Já, já mám Petra ráda! i já ho mám rád, s popelavým Trávníčkem a jeho oříšky, prosím o fanfáry! tjajajajadádádá - nejlepší česká pohádka! ()

Vrzalik

Pohádka nejpohádkovatější, co dodat. Malý jsem tento film bral jako vynikající pohádku, což také stále je. Jako velký oceňuji její nadstavbu! Autorům se podařilo do klasické pohádky vměstnat neskutečné množství humoru podávaného nenásilným způsobem a těmi snad nejlepšími herci, které jsem v pohádkách dosud viděl. Nikdy nezapomenu např. na pana Nárožného, Heřmánka či Preisse. Má také nejlépe zpracované peklo:-). Dle mě nejlepší česká pohádka! Maximální hodnocení! ()

Daryl.Dixon

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou. ()

MartinTerran

Jedna z top českých pohádek, které dnes již patří ke klasice. O tomto filmu se nemá smysl více rozepisovat, jelikož kdo viděl ví o co jde a kdo neviděl ať to kouká co nejrychleji napravit, což vůbec není těžké, protože se vysílá minimálně 1x do roka v období Vánoc. Herecké výkony jsou zde výborné. Hodnocení: 100/100. ()

Unka

Vedle Tří oříšků, Byl jednou jeden král a Pyšné princezny moje naprosto nejoblíbenější pohádka. Chytrá, vtipná, se skvělými hláškami ("Spadlo ti to, seber to" u nás zdomácnělo), skvělým Luciferem, padouchy, jak mají být... Prostě kdykoli a kdekoli na ni mohu koukat... <3 ()

bohhous22

Pohádka všech pohádek.Nestárnoucí.Pro publikum napříč generacemi,inteligentní,vtipné,přesto si pohádka drží kmene žánru.Nic čistokrevnějšího v naší pohádkové pokladnici snad ani nemáme.A že jsme skutečně jedineční díky ohromnému množství literátů.Na toto ,,Češtví" jsem vážně neskromně hrdý. ()

AgnesDee

Nejlepší pohádka všech dob, kterou už dneska nikdo nenatočí. Ale ať se o to raději nikdo nesnaží, protože by mu z toho vyšla jen blbost. ()

Samarol

Nádherná vánoční klasika, kterou už, pro mě, žádná jiná pohádka nepřekoná. Můžu vidět zas a znova a stejně se budu vždycky těšit na Dorotu Máchalovou, nebohou nevlastní matku, Janka, čerta s hodností vraníka, vlastně vlka, Petra Máchala, zlobivého synáčka, kterého čeká šibenice, laskavého, avšak hloupého pana knížete, a v neposlední řadě správce ze zámku a kaprála, kterých je pro jedno malé hloupé knížectví velká škoda. Závěrem už jen mohu napsat, že ať už peklo bylo či nebylo vymyšleno bylo fakt dobře a já dávám pět hvězd. ()

Houdas18

Opravdu krásná česká pohádka. Zlá Macecha alias. Zlatokopka chce vydědit svého nevlastního syna, za pomoci správce alias. Zlatokopa, , Petra pošlou do vězení i na vojnu, krále chtějí připravit o hrad a žerou si jak prasata,Královy dcery jsou úplné protiklady, a na jednu z nic už také vaří voda. ALE PEKLO VŠECHNO VIDÍ,i admirála, který příkladem rozhodně nejde. Sympatický, vtipní čerti si v této pohádce přijdou pro Každého, kdo zlobí :) To je hlavní motto. Admirál Nárožný se svými legendárními hlášky je přímo boží. Povinná pohádka. Výborná zábava pro všechny generace. Dále Vydra jako totální trouba s kovovou koulí na svém střevíčku, další z mnoha skvělých momentů této české KLASIKY Všem doporučuji ! ()

DassemUltor

Krásná česká pohádka u které mi intošství typu: nechápu kde se bere to nekritické zbožňování, přijde docela trapné. Finální scéna jak si bere Lucifer tu přepýčenou princeznu to je prostě sen :) ()

JosefTomas

Televizně vypadající pohádka, která svůj slabší vizuál nahrazuje věcným příběhem, vynikajícím tempem (třetí akt je přímo po čertech rychlý) a hlavně fantastickým castingem, kde krom perfektních hereckých výkonů zůstane v hlavě i tuna hlášek, které do teď cituje snad každý. (Kdo neřekl aspoň jednou v životě "Je to rebel!", jako by nebyl). A pokud by to někomu nestačilo, tak hudba Jaroslava Uhlíře je svými leitmotivy přímo na světové úrovni. ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček