S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Tempest

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. V pohodě plynoucí příběh, ve kterém se sešla plejáda vynikajících herců jako jsou např. Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Viktor Preiss a nezapomenutelný Lucifer v podání Karla Heřmánka . Řadím ji hned vedle Tří oříšků. Tuto pohádku jsem již viděl mockrát, ale nikdy se mi neomrzí. Lze jen doporučit. ()

skaann

"Ať už peklo bylo či nebylo, vymyšleno bylo dobře." Hezčí peklo asi opravdu hned tak někdo nenatočí... Krásná česká pohádka, která nepostrádá humor, pěknou hudbu, princeznu, čerta, lásku ani poučení. ()

Budh@

Pro mě jednoznačně nejlepší pohádka. Má vše co potřebuje. "Spadlo ti to Máchale, asi vítr"; "Jsi drzý čert" Pro mě nejlepší byl Petr Nárožný. ()

KacHnAop

Jedna z nejlepších českých pohádek, kterou lze považovat za jeden herecký koncert Vladimíra Dlouhého či Ondry Vetchého. V geniálnější roli jsem Petra Nárožného v životě neviděl. Ani pan Kemr jako pan král zahrál bez sebemenší chyby, ale on to má jednoduše v sobě. Výborné nezapomenutelné hlášky, kterými je pohádka Hynka Bočana hodně nabitá, kvalitu nijak nesnižujou. ()

benqsiemens

Krásná pohádka, která pobaví víc generací než jakékoliv jiné dílo už natočené. Vynikající herci mezi kterými bych rozhodně pozvedl v roli kaprála Petra Nárožného, ten byl úplně dokonalej. Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec, protože to ztvárnění bylo moc hezké a bylo viděl, že to dělaly lidé, kteří rozhodně filmování rozumí. Prostě lidé rozumní. ()

rigby

Výborní herci, na jejichž uvolněných výkonech je vidět, že si natáčení této skvělé pohádky skutečně užívali. Navíc spousta moudrosti podaná naprosto přirozenou a stravitelnou cestou. Velmi vydařené dílo! ()

ZAUME

Senzační pohádka mého mládí, plná pravého českého humoru.. a toho není nikdy dost. Provedení je výborné a příběh má hloubku.. navíc Ondřej Vetchý je rozený čert. ()

Apaachee

Klasická česká pohádka. Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec a s nezapomenutelnou hláškou "Zas ti to spadlo. Asi vítr, ne?". ()

Sethlans

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Na Vetchého, Kemra,Dlouhého, Nárožného a další se báječně kouká, má to v sobě šmak a veliký potenciál. Jednoznačně 99% ()

dthwinter

Pohádka, která by měla reprezentovat českou pohádkovou tvorbu. Vynikající herecké výkony jen podtrhávají celkově dokonalou pohádkovou atmosféru. Zejména hlášky a etudy Petra Nárožného už asi do smrti nevymizí z mé paměti. ()

deathmoon

Najkrajšia rozprávka o pekle, ktorá vyvolá úsmev. Už som ju videla nespočetne veľa krát a stále ma baví tak, ako keby som ju videla prvýkrát. ()

Ivulla

Nádherná výprava, krásná hudba, výborné herecké výkony. Veselá, vtipná a svižná podívaná s dobrým koncem, jak to má být ve správné pohádce. Vždy se na ni ráda podívám. ()

Hellhajzl

Jedna z čeksých klasik s nezapomenutelnými hláškami typu: "Zas ti to spadlo. Asi vítr, ne?", "Jsi drzý čert...", atp. Je skoro až k pláči, že se moderní pohádky nedokážou ani zdaleka vyrovnat starým a zažitým mistrovským dílům. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček