S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Daniel.Skvor

Dobrou pohádku dělají dobří záporáci. Tady excelují Kretschmerová, Nárožný a hlavně Preiss (‘Který z vás je nejbohatší…?!’), nelze nedat 5 hvězd. ()

Hombre8

Tahle pohádka už mne drobátko minula, chtělo to zhlédnout v mladším věku, ale i tak docela dobrý, i když mi ty vtipné scénky zas tak vtipné nepřišly. ()

NikiVai

Miluji tuto pohádku, je snad jediná, na kterou se rok co rok v období Vánoc těším. Těch skvělých hlášek, humorných scén, no prostě paráda. ()

Metuje

Bohužel extrémně zestárlo, děj hloupoučký, naivní, postavy ploché, efekty na dnešní dobu samozřejmě hrozné. Vzhledem k tomu, že to je 40 let starý film - 2 hvězdy. Zdejší absurdní hodnocení přičítám nostalgii. ()

Sable.i

Pro mě nejoblíbenější česká pohádka i pohádka vůbec. Nevím jestli je třeba ještě něco dodávat, protože se zřejmě nenajde mnoho lidí, kteří by ji neznali. Ale přesto, na první místo musím postavit zobrazení pekla, které je naprosto perfektní (tvůrci novodobých pohádek by se měli stydět, sice nejen za peklo, ale to sem teď tahat nebudu), dále pak určitě Karla Heřmánka jenž je nejcharismatičtějším Luciferem jakého jsem kdy viděla. A samozřejmě nemůžu, ani kdybych chtěla, opomenout výtečného Josefa Kemra, jehož postavu knížete by nikdo nezvládl zahrát lépe. Co dodat, skvělý příběh, herci, prostředí a režie udělala z tohoto filmu pro mě nepřekonatelný poklad české pohádkové filmografie. ()

klaus

Co peklo jednou uchvátí už nikdy nenavrátí. JE dobře, že tuhle pekelnou pohádku nám peklo poskytlo. Pekelně známá a pekelně povedená. ()

plissken

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší česká pohádka, na kterou koukám vždycky, když jí v televizi dávaj, je prostě dokonalá, měla by jít vzorem pro všechny ostatní pohádky (zvláště pro ty z dílny pana Trošky). Kemr, Preiss, Vetchý, Nárožný a další jsou prostě vynikající. A k tomu nespočet nezapomenutelnejch geniálních hlášek. Navíc se mi moc líbí jak v této pohádce vypadá peklo, naprosto jednoduše udělané, ale přitom nádherné a realistické. Kam se hrabe dnešní 3D animace ()

Jasmín

Ačkoliv Bočan vylíčil ze začátku peklo trochu drsně (nevím, ale malé děti musí mít asi z Heřmánka hledajícího peříčkovýho viníka strach...), je to jasně naše nejlepší pohádka (a to i s úctou ke všem těm pyšnejm princeznám, zlatejm hvězdám na čele, Werichům, oříškům atd..). Hlavní plus je celkem zajímavej děj, sympatické postavy a hlavně HUMOR. Ten je doveden nezapomenutelnými pány Nárožným a Preissem k dokonalosti. No a když se k nim přidali i další herci od Kemra přes mladíky Vetchýho s Dlouhým, vždy jsem z této pohádky nadšen - a to jsem ji viděl už aspoň 50x. Nesmí se zapomenout ani na skvělou Uhlířovu hudbu se zajímavým pekelným motivem. Jo, a na tom Munzarovým závěrečným monologu sakra něco je!!! ()

perlicka

Jedna z nejúspěšnějších a tradičně hraných pohádek. Vystupují zde ti nejlepší čeští herci, kteří opravdu příběh dělají takový, jako by probíhal doopravdy a právě teď a my byli součástí celého dění. Tématika čertů věčný strašák dětí, ale i bujná fantazie dospělých, kteří věří v nějaké to zlo. Humor je součástí života, a proto i součástí různých filmů a samozřejmě tohoto. Kompromitace dobra a zla, jako v každé pohádce má i zde své místo. Výborné čertovské střeštidlo představuje Ondřej Vetchý. Vystupují zde i dobrotivé postavy, např. Petr ztvárněn Vladimírem Dlouhým. Nádherná klasika, kterou nemůžou opomenout nejen malé dítě, ale i dospělý jedinec :-D ()

Meny06

Máchale,,,tohle jsou přišitý knoflíky........seber je!!!! tak to je jedna z miliona hlášek v této pohádce,,,,,moje nejoblíbenější ()

Bogano

Máchale, spadlo ti to! Pro mne jednoznačně jedna z nejlepších pohádek! Příběh plný vtipu i ponaučení a skvěle odvedená práce herců, tak by to mělo vypadat! I když přílišVetchého Ondru moc nemusím, tak v roli suspendovaného vraníka je skvělý! Nezapomenutelný je pak i Josef Kemr v roli knížete a Petr Nárožný jako despotický velitel armády. ()

St@B

Nejdokonaleji ztvárněné peklo a jeho "zaměstnanci" ze všech českých pohádek. Herecké výkony, hromada nesmrtelných hlášek, prostě prvotřídní zábava. Tady se podívejte, pane Troško, jak má vypadat kvalitní pohádka. ()

Maurice

Vzít jako námět pohádku Boženy Němcové a dotáhnout jí takhle si zaslouží obdiv. Pekelně skvělý obsazení. Ty nejvěší šmejdy hrajou divadelní herci – Kretschmerová je mrcha na druhou a Preiss svině bez dvou za dvacet… apropo, chtěl tím Hynek Bočan něco sdělit? Jinak Kemr je nejpitomější kníže všech knížat a Nárožný dává poznat, že nikdo, kdo je mladym mužem a může sloužit v armádě, neni jeho zlatíčko. Vydra mě v tomhle filmu těší. Taky hraje dobře. (nebo nehraje vůbec) Moc se mi líbí hraní Vladimíra Dlouhého – skvěle se s Ondřejem Vetchým doplnují a dávají tvář celému filmu. Prostě klenot. ()

nehodnotit

Skvělá pohádka! Jen je nefér, že všechno štěstí vyžere ta "mouchy snězte si mě" Adélka a druhá princezna, která prostě jen ví co chce skončí v pekle. Emancipace! ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček