milancecil

Ten červnový den bylo už od rána celé Los Angeles i se svým rozlehlým okolím jak v pekelné výhni, tak nesnesitelně velké, až dusivě svíravé horko jeho obyvatele zasáhlo, celou svou žhnoucí mocnou silou, pak i jinak všední události mohou nabrat náhle naprosto neřízený směr, stačí když jeden, seriózně vyhlížející muž ztratí v jinak běžné, ranní dopravní zácpě trpělivost, vystoupí a opustí své, v nekonečné koloně uvízlé vozidlo, spouští tímto svým rozhodnutím řetězec dalších a dalších na sebe navazujících dramatických událostí, které především jemu samotnému mění nezvratitelně život a převrací obrazně až v jakýsi ničím nebrzděný volný pád, kdy v jeho mysli se v kritickém momentě prolamují pomyslné, zatím vždy svědomitě udržované zadržovací hráze spontánního jednání, jeho pečlivě pěstěná korektnost selhává a střídá ji běsnění, vše se mohlo vyvíjet jinak, ale okolnosti a jeho životní situace ho bohužel společně přemohly a bezvýznamně vyhlížející konflikt v malém obchůdku korejského přistěhovalce, jakoby pro nás diváky otevírá pověstnou pandořinu skříňku, abychom byli i mi zasažení jeho nahromaděnou zlostí, vším tím jeho bolestivým životním roztrpčením, nespokojeností, vždyť už postupně ztratil vše, co miloval, na čem si svůj spořádaný život vždy zakládal, teď je už jen rozlobený, mstící se a razící si na svém sebezničujícím pochodu cestu svou pravdou a svým pohledem na spravedlnost, jeho život se rychleji a rychleji přibližuje nezvratně ke konci, opravdu velmi silný příběh osobní tragedie jednoho nešťastného muže v excelentním pojetí Michaela Douglase, v pro něj tak velmi netypické roli, bravo !!! ()

Georgex

Znáte to, probudíte se, spěcháte do práce a uvíznete v tom největším horku v nekonečné dopravní zácpě, řeknete si zkrátka blbý den. Své by o tom mohl povykládat i hlavní hrdina tohoto filmu v podání Michaela Douglase, který se místo trčení v dopravní zácpě zkrátka rozhodne jít domů, ale osud mu do cesty staví jednu překážku za druhou. Divákovi se tak naskytne jedinečná příležitost sledovat postupný psychický pád normálního chlapíka, ve kterém se může vidět každý z nás. Perfektně zahrané drama, které zkrátka přiková k obrazovce a po celý svůj průběh nedá šanci vydechnout. Přestože je příběh skvěle napsán a je výborně zvládnutý scénář, největší podíl na kvalitě filmu má Michael Douglas, který svojí roli zvládl naprosto dokonale a je radost sledovat jak se jeho výrazy v obličeji mění po celý děj filmu. Perfektní výkon podal také Robert Duvall, ale pochválit musím i ostatní herce, jelikož svoje role zvládli s velkým přehledem. Celkově tento film řadím mezi nejlepší filmy s Michaelem Douglasem a rozhodně ho všem doporučuji vidět. Moje hodnocení 85% ()

venca163

Docela dobrý, akorát je na hovno, že v průběhu filmu člověk ztratí sympatie k osobě, která se tvářila jako hlavní hrdina. Michael Douglas tady hraje dobře, ale jeho spravedlivej boj se mění v jednání šílence. A Robert Duvall, jakkoliv mam ten jeho ksicht rád, už nestačí pevně převzít otěže. Ale i tak je to pořád dobrá zábava a má to pár celkem vtipnejch momentů =). (75%) ()

Jello Biafra

Michael Douglas hrá chlápka, ktorému počas dopravnej zápchy prepne v hlave a vydá sa na cestu skazy, z ktorej nie je cesty späť. Dnes už kultový film režiséra Joela Schumachera nám okrem tradične skvelých hereckých výkonov Michaela Douglasa a Roberta Duvalla ponúkne aj pestrú zmesicu násilných scén a je geniálnou ukážkou vzbury proti spoločnosti. ()

Daddko

Hodnotím ako skvelý pohľad na stav US spoločnosti, videl som na vlasné oči už v 1989. Od natočenia filmu ubehlo niekoľko rokov, dnes navyše terorizmus. Sem tam si pozriem CNN a komentáre k udalostiam ktoré US verejnosť dostávajú do otáčok: - biely policajt zastrelí nechciac Afroameričana, šialenec vystrieľa ľudí v synagóge, 17 ročný adolescent ukradne mamine 3 zbrane a plieni školu. Z tých patriot komentárov sa čudujem že tam ešte nie je druhý Sever proti Juhu, tentokrát každý proti každému. A to má byť ukážka demokracie a právneho štátu. ()

Smileface

Jeden z nejlepsich snimku co jsem videl.Opravdu hlubokou cestu do nitra lidske spolecnosti i cloveka jako jedince podtrhuje vyborny vykon Michaela Douglase. ()

solskjaer

Michael Douglas opět zahrál nadprůměrně a vysloužil si obdiv kritiků i filmových fanoušků.Velkým překvapením pro mě byl ale ten fakt, že tento film točil Schumacher, kterého mám spojeného spíš z průměrnými a podprůměrnými filmy a tak mě velice ale opravdu velice překvapil. Příběh Michaela Douglase kdy pod tlakem prostředí propadne svým emocím a své psychické labilitě a začne si razit cestu, přes mrtvoly je naprosto úžasná. Douglas ve filmu svou stoupající agresivitou dokazuje, že je a byl vždy dobrý herec. Sice někdy to Schumacher s tou postupnou agresí (basebalová pálka-nůž-pistol-samopal-bazuka) přehnal, hlavně tedy scéna z bazokou je laciná a mohl si ji režisér odpustit, i tak ale její postupné gradování zachytil úžasně.Pěkně bylo zachyceno i prostředí v kterém se film odehrával. Schumacher nezapoměl ani na zábavu a některé scény proložil vtipnou ironíí jako například scéna ve Fast foodu či v armádním obchodě. Na opačné straně než na straně poblázněného Douglase stojí dosluhující policista se stejně šílenou ženou, který si poslední den v zaměstnání pořádně užije. Ten je v patách našemu "hrdinovy", který má v hlavě je jediný cíl a tím je dostat se ke své dceři, dát dohromady svoji rodinu a oslavit se svojí dcerkou její narozeniny a nikdo ho nezastaví a kdo se o to pokusí ten to má zpočítané. Koncem filmu už Douglas bojuje i proti konzumnosti, která mu zkříží cestu a tak není divu, že vzbudí rozruch ve Fast Foodu, na golfovém hřišti u plastického chirurga atd.Všechny emoce ze sebe dostane až v samém konci filmu,který je vyústěním snahy o setkání se svou rodinou. ()

sheilla

Pro Michaela Douglase zajimava a netypicka role. Prave proto jsem byla mile prekvapena jak jeho hereckym vykonem tak i vojenskym sestrihem. Pred vanoci si vzdy na film vzpomenu a mam sto chuti udelat to same. Skoda jen toho zaveru, to musim souhlasit s Limou. ()

ZkuKol

Dejt Schumacherovi málo peněz, dramatický příběh a Douglase v nezvyklé roli a vyleze vám z toho jeden z nejlepších filmů devadesátých let. Pochvalu zaslouží i tradičně skvělý Duval! ()

Danoboss

Film s originálnou zápletkou a krásnym gradovaním - baseballová pálka, motýlik, samopaly, raketomet... veľmi zaujímavé aké miesta hlavný hrdina navštívil - od obchodu s kórejským predavačom cez miestny "Mc Donald" až po obchod zo zbraňami, čí golfové ihrisko. Všade sa ale vyskytne problém... problém aké máme my každý deň.. akurát hlavný hrdina v podaní Michaela Douglasa ich rieši po svojom.. možno tak ako by sme ich občas chceli riešiť aj my, ale nemáme na to odvahu či žalúdok. ()

lskala

K podobnému "blikanci" nemám kolikrát daleko v Plzeňských zácpách. Jen bych musel projít přes rómskou čtvrť, vyloupit Army shop a rozmlátit Big Burger... 90% - 5***** ()

Mr.Jackass

Za prvé film, který mohl ze scénáře vytřískat určitě více. Za druhé dobrá gradace děje. Za třetí byla chyba koukat na film v českém dabingu zážitek je mám ten pocit o dost horší. Jsem na pomezí 3 až 4* ale díky konci a pocitu že originál by byl lepší dám 4* ()

OughJay

Zajímavej snímek o chlapovi, kterýmu rupne v bedně... Jednu chvíli mu fandíte, protože víte, že má pravdu, jenže po chvilce si uvědomíte tu jeho psychickou nevyrovnanost a i když je celkem oprávněně nas*anej na celej svět, tak mu to nedává právo zabíjet lidi. Nevěděl jsem jestli mi ho má bejt líto nebo ne. Každopádně skončil tak, jak měl skončit, a tak, jak asi každej bude zhruba od poloviny filmu čekat, že skončí... Jo je to předvídatelný a to nemám rád, ale něco mě nutí to tomuhle filmu odpustit. Zatim jsem Douglase neviděl zahrát líp. Dá se říct, že tenhle film dost pozvednul a ty jeho hlášky taky stály za to :) ()

insurgentes

Škoda toho tendenčního závěru, bez něj by to cenzura nepustila. Tenhle člověk musí jednoho dne svůj boj vyhrát, naše slabost je v tom, že ho zatím nenecháme vyhrát ani ve filmu. ()

The Viper

Sice ne největší, ale určitě nejlepší americký hrdina všech dob. Koho by nenaštvala klamavá reklama ? Koho by nenaštval přistěhovalec, co ani neumí váš jazyk a vlastní obchod ? Koho by nenaštvala banda přičmoudlejch sráčů, co si hrajou na gangstery a ruší vás při odpočívání ? Mě by tohle všechno určitě hodně naštvalo. Michael Douglas ve filmu reaguje na tyto situace přesně tak, jak by je nejraději řešila většina lidí. Poslední část filmu byla o něco slabší a bohužel to šlo až do klišé každého takového filmu. Jenomže Michael Douglas byl v tomto filmu naprosto úžasnej a film jako takový si zaslouží plný počet hvědiček. A teď se přiznejte. Kdo má občas kousíček od něčeho podobného ? :) ()

Markussis

Joel Schumacher se zde spojil se skutečným hereckým kalibrem, spojil zde své síly s Michaelem Douglasem. Natočeno s naprostým scénáristickým přehledem a také s jistým režisérským nadhledem. Douglasova postava jedná jako obyčejný čestný americký občan, který však bohužel své emoce nedokáže udržet v kritických chvílích na uzdě. Film je za prvé kritikou a do jisté míry satirou americké moderní společnosti. Foster je velmi citově labilní člověk. V okamžiku, kdy ztrácí svou rodinu, tak už je mu vše jedno a tak své názory vůči společnosti po cestě za svou dcerkou vyjadřuje již naprosto bez zkrupulí. Tento film má v sobě zaprvé špetku anarchie i jasné rysy dramatu. Velmi zdařilá kombinace. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher