Stanix

Tento příběh je pro mě velice osobní a v jistém smyslu je i mottem mého života. Boj proti systému (rozuměj státu) a jeho nesmyslných nařízení, iracionálních zákazů a pravidel, jakož i z jeho pohledu neopodstatněná degradace člověka na tupého ovčana bez mozku je mým věčným tématem. Snímek je tak uvěřitelný, že o tom nemůže být ani pochyby. Ostatně podobné životní osudy se skutečně dějí, viz Breivik nebo u nás vykonstruovaná obžaloba pana Laciny. ()

andulasafarova

Je to za 4, ale slabé. Celou dobu ok, dokud z rodinného videa nezjistíme, že D-Fens byl neurotický magor dávno předtím, než se mu začal sypat život. Navíc pár věcí nakousnutých a nedořečených (např. proč dává matce za vinu, že se rozešel se svojí manželkou, proč má soudní příkaz nepřibližovat se k rodině atp.). Jednoduše film se tváří, že se to může stát každému z nás, ale většina lidí nepění, když si jeho dcera neužívá jízdu na koníkovi. Zato scéna ve fast foodu, s telefonní budkou, s bazukou... :) Holt ty konce někomu nejdou... ()

Izz

Velmi působivý rozpad psychiky člověka v téměř přímém přenosu,za asistence žánrového profesionála Joela Schumachera a hereckého mistra Michaela Douglase.Ale 8 MM mě vzalo víc,takže Volný pád zůstává na silných čtyřech. ()

baltik

Nemůžu jsi pomoct a neudělit plné hodnocení. Je celkem dost věcí, které bych filmu vytkl ale na mě zapůsobil silněji než jsem si myslel. No a díky tomu si to neodpustím a dám plné. Uvidíte sami jak vám tento film sedne, za mě jako komentář bych asi napsal nejvíc "jste na cestě ze které nejde ustoupit" což může být zajímavé samo o sobě. ()

DjangoDoe

Film o totálnom "flegmatikovi", ktorý sa chce proste len dostať domov. Dej vyzerá jednoduchý ale zato tá cesta je pekne krvavá....až na záverečné klišé, bravúrne zvládnutý thriller. Douglas rulezz ***** ()

TommyDiamond

Další úžasný film s Michaelem Douglasem….. Společnost má svá pravidla a meze i když můžou být jakkoliv nesmyslná. Nezbývá než vrůst do společnosti (tzv.držet hubu a krok) a nebo být jiný. Jiný byl i William Foster, který se snažil věci dělat správně a stát si za svým. Popřípadě, když nebylo zbytí, tak vzít spravedlnost do vlastních rukou. I když v plno věcech můžu s hlavním hrdinou souhlasit, tak ten, kdo takto vybojuje moc, je o to víc potrestán. Dávám jasné čtyři hvězdy..... ()

Shredder

Psychicky labilnemu americkemu obcanovi pretecie pohar pohar trpezlivosti a vydava sa netradicnu cestu "domov". Film funguje jednak ako thriller, ale taktiez ako socialna kritika, respektive skor Schumarov uder pastou iritujucim situaciam, ludom a problemom z bezneho zivota. Nas antihrdina sa postupne agresivnym sposobom vysporiada s dopravnou zapchou, etnickym gangom, neoblomnou politikou fastfoodov, krutym financnym systemom, skrytym homosexualnym nacistom, snobskymi zbohatlikmi etc., pricom vsade zanechava spust. Falling Down nie je ani zdaleka dokonaly, reziser to mohol uchopit aj inak, bud udernejsie, alebo naopak s vacsou davkou cierneho humoru a nadsadzky. Predsa len, linia s podpapucnickym policajtom pokryvkava, aj ked film ako taky je osviezujuci. ()

sunfreedom

Čím mi to přijde výjimečné je to, jak je divák nucen přhodnotit svůj přístup k hlavnímu "hrdinovi". Tedy alespoň na mě to tak působilo. Ze začátku je to samá sranda a legendární scénky, které pak budou lidi sdílet přes YouTube, ale posledních pár minut už to legrace není a je z toho opravdu drama s jasným koncem. ()

sluzevsky

Vše začíná v dopravní zácpě, která se v průběhu filmu vyvíjí v průjem, co zřejmě tíží pana Fostra. Ba ne, Michael Douglas v hlavní roli trpí něčím jiným, je tak trochu psycho. Cestou ze zácpy "domů" je nápadně, ale neotřelým způsobem kritizována soudobá americká společnost, jejíž jednotlivé prvky razantně (nejprve baseballovou pálkou, později teplem naváděnou bazukou) vytýká právě hrdina, který na sebe ve finále ovšem prozrazuje, že je narušený psychopat. To lehce vyvrací první stabilní dojem. Přesto je po celou dobu působící atmosféra vlivná natolik, že je divák přes slabé a všemi očekávané klišé v závěru nucen k zamyšlení. ()

3mates33

Začiatok super. Núti Vás, aby ste chápali D-Fensa, lebo sami by ste spravili to isté. Bohužiaľ, neviem či to bol zámer, druhá polka, kde sa zmení už len na chodiaceho Terminátora, nie je až taká dobrá. To si mohli aj odpustiť, veď máme ho mať radi a z ničoho nič, zas nie? A potom ku koncu to citové priblíženie sa, bolo zas moc klišé, ako z nejakého akčného Céčka. No posúďte sami...u mňa medzi 3* a 4* ()

Shitonit

Nekonečně dlouhej, suprovej, volnej sešup, do totálního průseru. . Ve svý době mega dobrej film, jen se musí člověk trošku posoustředit a vžít do figurky Williama Fostera.. Myslím že v dnešní době k takovýmu ulítnutí nemá nikdo z nás daleko.. ()

alldo.raine

Popravdě, každý z nás už měl několikrát chuť udělat to samé. A to jsem byl ještě ve svých představách oproti WF dosti při zdi. Tady není naprosto co vytknout! ()

ANTYCHRYST

Douglas je boží :) takovej normální den..z procházkou po městě.. abych nezapomněl.. tak se nám hnedka z kraje Michael trošičku vytočil...:) :) :) ... Herecký koncert..:) dobře si je dává Všechny po cestě... 100% škoda .. že to nemělo happyend.. ()

Pulper

tohle je klasika a Michael Douglas tu hraje jako bůh. Na film se dá dívat dvěma způsoby. 1. Chlapíkovi, který není úplně normální (ale do je,) tak trochu hrábne a vydá se na cestu městem, na níž bojuje svým ujetým způsobem s různými zlořády a nepravostmi. 2. Je o psychopatovi, který řeší běžné konflikty naprosto nepřiměřeným způsobem a postupně děsí a ohrožuje lidi, kteří si to ani nezaslouží. Někdo tu psal, že pokud by to byla jen první varianta, bylo by to ok. Já si myslím, že hlavní hrdina je schválně zobrazen jako psychopat s náznakem, že ač se nám spousta věcí nelíbí a může nám být všelijak, neměli bychom se chovat takhle. Pokud by ten člověk byl zobrazen jako jinak duševně v pořádku, nemusela by to část diváků řekněme správně pobrat. Takže chápu, ale přesto by se mi to líbilo. Protože většinu věcí, které William udělá, by s chutí udělal každý, jen na to většinou nemáme dost velké koule. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher