Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (291)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nejak ma táto, akože myšlienková "fajtovačka" rádobého hrdinu, ktorý oponuje všetkým a všetkému mimo jeho ideály - minula. Asi som sa "prebojoval" do filmového stereotypu. Poslednú dobu (neviem, čo mi šmykol "remeň") som siahal na samú vojnovačku, a tak ma zrejme už tie "očakávané" deje v rámci žánru nijak nedojímali. "Končím, prepínam .. ", je čas na "Jozefínu Mutzenbacher". ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Skôr ma to viac bavilo, než aby to bolo niečim strhujúce a neokukané. Joel Schumacher vie točiť zaujímavé filmy, ktorými dokáže pripútať (Telefónna búdka) a tu to opäť potvrdzuje. Podobných filmov je dosť a tento nie je moc ničím výnimočný, ale bavilo ma to hlavne ako celok (rvačky, drzosť, povyšovanie), predovšetkým ma zaujali postavy a herci na čele s vynikajúci Colinom Farrellom. 85% - 4* ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ross Klavan, Michael McGruther .. Dosti vyčpělá drsňárna z přípravného válečného tábora. Celek drží nad vodou jen Colin Farell a levná režie, protože obsah děje je mírně řečeno provařený, obyčejný a spíše nudný. 50%. ()

Vyrida 

všechny recenze uživatele

Hodně silný vojenský příběh o vojínu Rolandu Bozzym, kterého perfektně zahrál Colin Ferrell. Škoda jen, že film čerpá pouze z před válečnického výcviku a záběrů přímo z Vietnamu se nedočkáme. On to vlastně není až tak válečný film, jako spíše drama z této doby a prostředí. I přesto, že neobsahuje jedinou přestřelku, zaujme především lehkým humorem a hereckými výkony. Nevím, jak na vás, ale na mě film zanechal hodně kladný dojem a určitě si jej zase někdy rád pustím znovu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dvojlístok Shumacher- Farrell funguje výborne, škoda, že si to chlapci zopákli už iba raz. Tábor tygrov mi pripadal zaujímavý vďaka realistickému zobrazeniu výcviku amerických vojakkov v špeciálnych táboroch, odkiaľ boli prevážaní do bojov vo Vietname. Čiže z faktografického pohľadu vám film určite niečo prinesie. Napríklad sa dozviete, že mali povolenú iba hodinu spánku denne. Okrem toho je to výrazný ľudský príbeh. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)
  • Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

Reklama

Reklama