Záchranář Frank Pierce je po pěti letech nočních služeb psychicky na dně. Práce v sanitce z něj udělala alkoholika, jenž trpí depresemi a halucinacemi. V ulicích města vídává duchy pacientů, které se mu nepodařilo zachránit. Nešťastné bytosti bloumají po Manhattanu s výrazem nevýslovného utrpení a Frank čte v jejich očích výčitky. Naději do jeho světa vnese tajemná dívka Mary, dcera muže, kterého se Frankovi podařilo tak tak zachránit. Dvojici možná čeká vykoupení, ale zcela jistě budou muset napřed projít peklem. Mezi newyorskými narkomany se totiž začala šířit nová droga, jejíž požití má až příliš často smrtelné následky. A Frankovi právě začíná další noční šichta… Téměř mysteriózní drama režiséra Martina Scorseseho vzniklo podle autobiografické knihy Joea Connellyho, jenž několik let pracoval u newyorské záchranky. Tragické příběhy pacientů se tu prolínají s černohumornou otrlostí záchranářů i absurditou amerického zdravotnického systému. Scorsese se před Počítání mrtvých (1999) po letech vrátil ke spolupráci se scenáristou Paulem Schraderem, který se podílel na režisérových nejlepších filmech Taxikář (1976) a Zuřící býk (1980). (Česká televize)

Brenda.Ch

Mno...mám chuť dát i čtyři hvězdy, ale když to srovnám s jinými filmy, kde jsem čtyři hvězdy dala, tak zůstanu u třech. Velmi zajímavý, neobvyklý, depresivní a tak trochu jiný film. Navzdory depresím z neustálého nočního zachraňování ztracených duší film nepůsobí zas až tak ponuře, dokonce jsem se párkrát i zasmála. Celkem podařený pohled na to, co z člověka udělají neustálé noční služby záchranáře ve městě, ve kterém někoho zachraňovat je ve většině případů nebetyčná pitomost, protože další noc bude na tom stejně, ne-li hůř. To dokáže demotivovat i lepšího chlapa než je Frank. Možná blbé přirovnání, ale je to jako ve válce, která dělá z normálních chlapů úchyly a bestiální vrahy, i tady Frankův kolega téměř ubil toho chudáka, který neustále potřeboval pomoc. Člověk je po shlédnutí fakt rád, že pracuje přes den. :-) ()

Winster

Nevím proč to má tak nízké hodnocení...Nekonečné noční směny kdy pořád a pořád potřebují jiní, ale i pořád ti samí lidé pomoc...Super film o záchrance s krásně depresivním příjmem nemocných v nemocnici. Noc a světla, kafe pizza a hlt whisky...No co víc si přát? Jen ať už další člověk neumře. ()

Birter

Pokud si přečtete synopsi tak můžete dojít k závěru, že Bringing Out the Dead je syrové drama, kde Nicolas Cage sám vypadá jakoby se vrátil z mrtvých a kde se nechová jako magor (to tak). Takové z vás bych musel vyvést z omylu, protože pokud už něco z toho tento film je, tak v obrovském kontrastu s jeho naprosto šílenými prvky. Nevím jestli bych to označil vyloženě za černou komedii, protože mnoho zápletek s Rose a Mary jsou skutečně vážné, ale filmu rozhodně nechybí nadsázka, čemuž napovídá i stylový soundtrack. Za mě má Bringing Out the Dead vynikající švih, který nám noční New York a smažky v něm ukáže v mnohem zajímavějším světle, než bychom čekali. ()

Saxos

Náhled do práce vyhořelého saniťáka, který se každý den tahá s feťáky, opilci a různými smraďochy bez domova, kterými zásobuje přeplněné nemocnice, ale přesto chce zachraňovat životy. Klady: vypadáto, že Nicolas má ještě vlastní hřívu. Závěr: doporučuji. ()

pollstro

Opakované znepokojující ztvárnění manhattanských ulic New Yorku, které svým obsahem a stylem navazuje na téma Taxikáře, oproti kterému znatelně zaostává v celkovém vykreslení pocitů hlavního protagonisty. Film plný hořkosti, sžíravé ironie, zoufalství,  tísnivé atmosféry a všudypřítomné vnitřní duševní očisty, která je individuální projekcí každého diváka. Syndrom vyhoření doprovázející každodenní dění záchranáře je prezentován s odvahou, avšak s neustálým pocitem monotónnosti, který vytváří pocit těžkopádného příběhového stereotypu. ()

veverysiak

Vyšinutý kúsok zo života prepnutých záchranárov a preťaženého zdravotného systému, otázne je, či je aj skutočnosť na americkej veľkomestskej periférii taká bezútešná, alebo si chlapi zábavne zahyperbolizovali, mňa takéto divočiny veľmi neoslovujú, takže 35%. ()

PTuranyi

Bezútešný pohľad na nočný život záchranára v New Yorku. Smrť, násilie, feťáci a duchovia, taký je Frankova práca z ktorej sa snaží uniknúť. Nenachádza už zmysel života a pri živote ho drží len chľast. Film je mozaikou príbehov ktoré Frank zažíva počas služieb. Pacienti, kolegovia, blázni, úrazy, vraždy, samovraždy a duchovia resp. vidiny, ktoré ho prenasledujú. Hlavne Rose. Nicolas Cage v jednej zo svojich lepších úloh. ()

507

Nicholas Cage představuje poněkud vyšinutého saniťáka. Aby toho nebylo málo, sblíží se s dívkou kterou poznal na výjezdu a která je jen o trochu méně vyšinutá. Film dějově nic jiného ani nenabízí. ()

MTE

predstavte si serial Pohotovost.. vyberte z neho len ti najodpornejsie, najspinavsie a najhorsie veci, miesto slusnych doktorov tam dajte uplne divnych ludi ktori piju v slizbe, mlatia pacientov a natlacte to do dvoch hodin a dostanete vysledok. Jeden z mala filmov na ktore sa opat raz rad pozriem. 85% ()

J!b

Těžko se v tomto filmu vyznat. Chvílemi zábavný, chvílemi fakt hodne ujetý (obzvlášť pro nás, kteří v rychlé občas sedíme..:). Ale hlavně celkově tak zvláštně neosobní. Film, na který bych si normálně za chvíli nepamatoval, ale přesto s hodně silnými momenty. ()

Hopsik

Odborně velmi nepřesný smímek, který přesto zachycuje kontury této profese dotažené do extrému. Nesmírně jsem se bavil :o)) ()

xhonza5

Nevím ani co povědět, pocity jsou smíšené, jedno vím ale jistě. Drogy jsou svinstvo a být u záchranné služby v takové části města...asi bych zešílel. Možná my všichni =) Skvěle zrežírovaný reálný život, přiblížení toho, jak někdo žije. ()

Ioannes

Velmi jednoduchý děj je uměním mistra povýšen na kvalitní temný thriller, v němž v hlavní roli hraje město. Město temné, noční, nebezpečné, nevyzpytatelné, kruté, ošklivé a zároveň krásné a plné sociálních případů. Newyorský Manhattan známe především jako čtvrť s nejvyšším počtem mrakodrapů, jako sídlo burzy, brokerských firem a mnoha obřích společností. Ve dne se objevují bohatí a úspěšní v drahých oblecích. V noci bezdomovci, úchylové, feťáci, kriminálníci a násilníci. A také záchranáři na noční službě, kteří křižují Manhattan sem a tam jako noční andělé. Praví andělé jsou bytosti s nadpřirozenými schopnostmi. Záchranář Frank Pierce (Nicolas Cage) by rád byl andělem s nadpřirozenýmischopnostmi, avšak je jen smrtelným člověkem, který trpí únavou, syndromem vyhoření, krizí středního věku a depresemi. Z nadpřirozena se u něj projevují jen vidiny zemřelých, což by se však možná dalo vysvětlit vědecky v rámci vědy zvané psychiatrie. Záchranář Frank Pierce je pronásledován svou minulostí, v níž se dopustil profesních chyb. Získá nakonec vykoupení? ()

cajda77

Martin Scorsese...Nicolas Cage..to nebude špatné, řekl jsem si. Při sledování mě, ale stále mnoho přemáhání to prostě nevypnout. Film se po celou dobu odehrává v temné, ponuré a depresivní atmosféře. Stále jsem čekal, že přijde den, svět se rozáří, něco se stane a bude lépe. Nestalo se ... ()

zero_zelo

tak nějak mi ten film přijde v pohodě... ale nakonec vůbec nevim proč. o čem to bylo, co mi bylo naznačováno, ukazováno, předváděno.. takže vlastně nevim, proč sem něco píšu ()

Pythonator

Jeden z těch depresivních snímků, který zvedne náladu, když máte pocit, že váš život i práce stojí za hovno. Martin Scorsese mě dokázal opět okouzlit a nudit zároveň, což on umí velmi dobře. Na filmu je pro mě nejzajímavější fakt, že jsem ho viděl podruhé, ale až na konci jsem si uvědomil, že už jsem to asi před dvěma lety viděl. Moc často se mi nestává, že bych zapomněl úplně celý film, ale tady u toho se mi to povedlo. K čemu je tedy film, z kterého v paměti nezůstane ani jeden mizerný záběr??? S největší pravděpodobností už to potřetí ani neuvidím, protože nuda a deprese mi nic neříkají. Další zajímavostí je, že ve filmu se nenajde snad ani jedna postava, co by byla normální. Všichni jsou tu hrozní magoři nebo feťáci a celé to vypadá jako nepovedený depresivní trip. No hold je to asi to umění pana Scorseseho. ()

Lukkyn

Tenhle fim mě naprosto rozebral!!!Je vidět , že v téhle době si Cage ještě uměl vybírat projekty , ve kterých může taky dát vynikonout svému herectví!!!Film ja natočen hodně zvláštním způsobem a v podstatě děj tu není až tak úplně stěžejní. Co je důležité a čím mi film utkví v paměti na dlouho, je depresivní atmosféra. Hodně depresivní atmosféra, kdy si člověk říká "Panebože, tak já platím daně , z těch daní se platí celá nemocnice, sanitky, saniťáci a voni celou noc sbíraj feťáky, alkoholiky, magory". Noční New York nabízí jako každé velkoměsto spousty sraček pod pokličkou amerického snu. Cage nemá kam uhnout a chmury mu dávaj čím dal větší záhul. Nedivím se mu, že z tohohle šílí. Navíc jeho kolegové jsou taky magoři k pohledání!!Scorsese tímhle kouskem vybočil a i při absenci větší zápletky , je film skoro perfektní. Na konci mi už ty záběry jedoucí sanitky a noční New yorku trochu lezly krkem a mohlo to být kratší a proto to pětka nebude. Ovšem tuhle Cagovou noční směnu můžu jedině doporučit!!! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore