Casino

castor

Pro někoho možná jeden z nejlepších titulů Martina Scorseseho, pro mě jen místy poutavý retropříběh o jednom úpadku z výšin bohatství. Nejen osud bosse velkého lasvegaského kasina, ale i hráče ovlivňuje sebeklam: on doufá, že ho ona skutečně miluje, oni doufají, že opravdu vyhrají. Scorseseho přístup, který je málo příběhový, mi nikdy moc neseděl, tentokrát je mimořádně dlouhý a maximálně ukecaný, kdy (přiznejme si) šlo několik desítek minut dialogů vystříhat. Na druhou stranu je nekonečné Casino s výbornými hereckými výkony (Joe Pesci vede) skvělou dobovou atmosférou a „milou“ brutalitou. Holt přece filmová událost, když to tu každý erudovaně tvrdí, tak proč nelípnout pět hvězd? ()

EvilPhoEniX

Dlouho jsem film odkládal, nakonec to nebylo vůbec špatný, ale 3 hodiny pro konverzační mafiánský film je zkrátka moc. Prostředí Casína bylo perfektní, ale tam se odehrává pouze první půle filmu v té druhé se řeší spíše vztah De Nira a Sharon Stone a to mi příliš atraktivní už nepřišlo, ale slabší čtverec dám, poněvadž je až s podivem, že jsem se nudou nesvíjel. 70% ()

Melies

9 / 10 Scorseseho chirurgicky presná pitva amerického sna za pomoci hereckého ansámblu najvyššej akosti, opantávajúcich, dlhých záberov a raketového strihu je pútavá do začiatku do konca a to aj napriek svojej trochu rozvláčnej stopáži. Nepopieram, určitý pocit déjà vu je namieste, čo však ako výčitka neobstojí ani zďaleka. A tak na chvíľu zabudnite na to, že Pán Režisér už podobných filmov natočil za tucet, vyberte si z účtu tučnú hotovosť a vstúpte do Kasína - verte mi, na tento pobyt len tak ľahko nezabudnete. Teda za predpokladu, že nie ste na Čiernej listine spolu s Al Caponem. ()

Xmilden

Pro mě Casino představovalo vždy závěrečný díl mafiánské ságy očima Martina Scorseseho. Mafiány mám malinko raději, ale tím nechci ani v nejmenším naznačit že by snad Casino byl kdovíjak horší film. To rozhodně ani náhodou. Koneckonců když se před kamerou sejdou De Niro s Pescim tak se člověk nudit rozhodně nemůže. 95% ()

ClintEastwood

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích). ()

• Vo filme je postava Sama Rothsteina (Franka Rosenthala) ztvárněná Robertem De Nirem vykreslená ako génius, ktorý sa živil športovými stávkami a skoro nikdy sa nemýlil. Vedel detaily ako to, či berie rozohrávač kokaín alebo mal spočítané na akom povrchu sa zápas bude hrať a podľa toho vedel uhádnuť víťaza. V skutočnosti bol Frank Rosenthal zapletený do dohodnutých zápasov, predaja týchto informácií a celý čas pracoval pre chicagskú mafiu, za čo sa aj dostal pred súd. (martincba)
  • Celosvětová premiéra proběhla 3. dubna 1995 v New Yorku. (Varan)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011