Casino

DivX

Strhující snímek Martina Scorseseho natočený podle románu Nicholase Pileggiho. Ve filmu se odvíjí příběh gangstera Sama Rothsteina (Roberto De Niro), bývalého hazardního hráče, který se díky podpoře mocných mafiánských bossů stane šéfem velkého kasina v Las pegas. Jeho osobní bezpečnost zajišťuje jeho nejlepší přítel, brutální gangster Nicky Santoro (Joe Pesci). Film slouží jako názorná ukázka krutosti organizovaného zločinu: např. scéna s drcením hlavy ve svěráku. Hrubý zisk 116,112,000$. 80% ()

Jizni Tlapa

"Řečeno stručně: pěkně jsme to posrali"... tohle má prostě pořádný "filmový koule" a tak to mám rád!! Scénář chrlí hlášku za hláškou, vzduchem lítají žetony, karty, kulky, automaty, mrtvoly a vůbec všechno, co k mafiánskému žánru patří....tohle Vás společně s filmovou muzikou prostě chytí a nepustí....Casino by mělo být velikou inspirací filmařského umu pro každého, koho kdy napadne usednout na režisérskou stoličku! ()

flawi.f

Opět skvěle natočené drama z oblíbeného Scorseseho prostředí mafiánů, ALE....ta délka je opravdu úmorná, na můj vkus tam bylo dost zbytečných a dlouhých scén, kdy mi film opravdu neutíkal. Zkrátit ho třeba o hodinku by mu vůbec neuškodilo - naopak. Jinak co se týče hereckých výkonů, trochu mě zklamal Robert De Niro, jelikož celý film tak nějak pořád jen koukal, opět excelentní Joe Pesci, který byl děsivější než v Mafiánech a naprosto vynikající Sharon Stone. ()

Tyny

Nechápu, proč jsem tak dlouho odkládala shlédnutí tak skvělého filmu, jako je Casino. Jeden z nejlepších filmů se skvělým hereckým obsazením. 5* ()

Helmutek

Nikdy bych neřek, že mě film z prostředí casina, kterýmu ani nerozumim, ani k němu nemám žádnej vztah, bude někdy moct tak zaujmout. U Casina jsem ale ty tři hodiny zhlídnul pomalu jednim dechem; je to srozumitelně a přitom komplexně odvyprávěnej příběh o cestě Rothsteina lasvegasskym podsvětim, ale tak skvěle zrežírovanej, že se o tom nedá moc mluvit a prostě se to musí vidět. Funguje tady prostě všechno - dýlka filmu, obsazení (fantastickej De Niro, Sharon Stone i Joe Pesci...), styl vyprávění a střih, vybranej hudební podkres... Casino jsem viděl později než Vlka z Wall Street, musim ale říct, že to něco, co mi u Vlka scházelo k tomu, abych to hodnotil plnym počtem, to jsem tady naprosto bez debat cejtil. ()

Gothar

Moj najoblubenejsi mafiansky film. Vsetci herci hraju vyborne a film aj napriek velkej dlzke velmi rychlo ubieha, divak nema sancu na to, aby sa nudil, pretoze sa neustale nieco deje. Podla mna tu Robert De Niro predviedol svoj zivotny vykon. Zaver podfarbeny piesnou House of the rising Sun u mna patri k tomu najlepsiemu, co som kedy videl. ()

danoo

Myslím si, že Martin Scorsese je najlepší žijúci režisér súčastnosti s ustálenou žánrovou, ideovou a technickou koncepciou filmov, ktorými chce prinútiť divákov rozmýšľať o každodennej drsnosti, ale s pôžitkom. Samotné Casino nepotrebuje žiadne komentáre, je dokonalé. BRAVO. ()

Endyis

Mistrovské dílo Martina Scorseseho, jeden z jeho nejlepších snímků, zároveň jeden z nejlepších snímků s mafiánskou tématikou a jeden z nejlepších filmů vůbec... 100% ()

wer4

Som blázon, že som si tento výborný film nepozrela oveľa skôr. Odrádzala ma jeho dĺžka .. no nakoniec mi bolo ľúto, že skončil :) .. jednoduchá matematika, ktorá platí vždy: Scorsese + De Niro = 100% filmový zážitok. ()

Thommie

Ano, velmi působivý film, hlavně ke konci, ale 171min???? A to se tam skoro nic neděje, chápu, že potom si člověk řekne, že to vlastně bylo velmi dobré, až dá v sobě doznít všem těm detailům a vygradovaným situacím, ale není podle mě cílem tři hodiny trpět a pak si říct, že to bylo fajn. ()

tnp101

Vynikající a takřka bezchybné filmové dílo, které ve mně zanechalo ještě o něco víc pozitivních stop, než i tak velmi povedení „Goodfellas“. Podsvětí líčí z globálnějšího hlediska, což znamená, že i děj je o něco komplexnější. Díky tomu se na světlo světa dere v plné kráse Scorseseho schopnost vyprávět. Je až neuvěřitelné, jak rychle mi ty na první pohled předlouhé tři hodiny utekly a já přitom ani jednou neodvrátil pozornost od obrazovky. Neodlepila mě ani potřeba zajít si na toaletu, což jsem zdárně zadržel až do konce závěrečných titulků. Mluvit v souvislosti s „Casinem“ o konkrétních bodech, znamená nekonečné chválení. Ono tu opravdu nelze nic kritizovat. Úžasná kamera a střih, neméně úžasní herci (Sharon Stone fenomenální), suprový hudební doprovod, již zmíněná výprava, dialogy a dále a dále. Po dlouhém odkládání, než jsem se ke snímku konečně dokopal, což bylo způsobeno především enormním počtem minut, jsem velice rád, že o něj již dále nepřicházím. Výtečné! RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A nyní jako obvykle můžeme přejít k tuzemskému Blu-ray disku a postupnému shrnutí jeho pozitiv i negativ. Začneme u technické stránky a ze všeho nejdřív u obrazu. Ten je v tomto případě prezentován v poměru stran 2,35:1 (horizontální černé pruhy na klasické širokoúhlé obrazovce) a jeho věk na něm lze bez problémů zpozorovat. Naštěstí tento fakt neznamená, že by se nejednalo o velice povedený zážitek a zároveň také o plnohodnotný vysokodefiniční reprezentativní materiál. Obraz nepostrádá lehkou „špinavost“ z původního negativu, ale většinou si malých smítek nejspíše ani nevšimnete. Zrno je průměrné, ostrost nadprůměrná (na poměry stáří snímku někdy až překvapivě vysoká), což platí i o detailech. Barevné podání přesně ladí k „looku“ Las Vegas. Přepis tudíž nabízí nespočet pestrých odstínů. Jejich podání převážně ve vnitřních prostorách podléhá tvůrčí vizi. Světlé odstíny (převážně svítidla a výrazněji osvícené objekty) jsou vyobrazeny lehce přepáleně, čímž scéna sice na první dojem ztrácí smysl pro detail, což se však nakonec ukáže jako zavádějící (ostrost ani míra detailů neklesají) a pro potřeby snímku a především pro vybudování atmosféry místa se jedná o geniální tah. Výtečné je také podání černé. Přepis se jednoduše povedl, o tom žádná. Není to špička, ale to snad ani nikdo neočekává. Originální zvuková stopa je zastoupena formou DTS-HD 5.1 MASTER a zní ještě o něco lépe, než obraz vypadá. Stopa nepostrádá velké množství detailů, nezapomíná na žádný kanál a umí šikovně pracovat se subwooferem. Jakékoliv nečistoty jsou téměř neslyšitelné, dialogy výrazné a velmi čisté a co stopě naprosto vévodí, je hudba. Při její reprodukci jako by nabrala několik dalších dechů a každý aspekt zní ještě výrazněji. Po technické stránce se v rámci snímku jako takového jedná o vynikající způsob prezentace. Česká zvuková stopa je zastoupena docela neobvyklou formou DTS 5.1, zvukovým kvalitám originální stopy bohužel nemůže konkurovat, dabing je však kvalitní, i když na originální ani v tomto případě zdaleka nemá. Ještě než se vrhnu na bonusy, měl bych menší výtku na časování českých titulků k filmu. To je lehce napřed, než by podle mě mělo být. Nemusíte se však bát, protože pokud si toho vůbec všimnete, po několika minutách lehký posun již s největší pravděpodobností vnímat nebudete, takže z mé strany spíše jen takové šťouchnutí do jedinců, kteří jsou za tento malý neduh zodpovědní. Teď již k avizovaným bonusům. Začneme lehce nadprůměrným audio komentářem, který není vybaven českou, ani anglickou podporou. V rámci „U-Control“ sekce následuje PiP stopa, která také nepřekypuje nějakým úžasným množstvím informací (resp. celková délka obsažených materiálů není slavná). Dozvíte se z ní především podrobnosti o hercích a pak také něco málo technických informací, z nichž je asi nejzajímavější a nejobsáhlejší část o realizaci úvodní „pekelné“ sekvence (úvodní titulky). Následují čtyři smazané scény, které částečně kombinují i nepovedené záběry a jejichž celková délka nepřekračuje 3 minuty. Tímto bohužel s bonusy, které mají přímou souvislost s filmem jako takovým, končíme. Z bonusové sekce však ještě neodcházíme. Čekají nás totiž dva dokumenty. První 14 minutový kousek z produkce „NBC News“ se zabývá především historií Las Vegas, přičemž částečně rozebírá i jednotlivé „zákulisní fáze“, jimiž si tato lokace prošla do současné doby. Druhým dokumentem je 44 minutový kousek z produkce „The History Channel“, jehož informační hodnota je v porovnání s předchozím, více jak trojnásobně kratším, paradoxně o dost nižší. Pomocí zdramatizovaných scének a rozhovorů totiž prakticky zopakuje vše, co jste již viděli ve filmu. Koukatelné to bezesporu je, ale vynecháním o nic nepřijdete. A tím zakončuji ohlédnutí za přídavnou výbavou. Všechny bonusy jsou prezentovány v SD a bohužel nejsou vybaveny českými titulky, nechybí alespoň anglické a to i u PiP stopy. Jedná se o z technické stránky povedený titul se slabší bonusovou výbavou. Přesto mohu doporučit. 70% () (méně) (více)

venison

Další super gangsterka ze Scorseseho dílny plná hvězd a jejich vynikajících výkonů.. Téměř tříhodinová stopáž se zdála až krátká :-D ()

hanagi

Scorsese je perfekcionista, který má vše pod kontrolou - scénář s vybroušenými dialogy, promyšlenou vizuální stránku, dobovou hudbu (zdravím giblma) a také své dvorní a osvědčené herce (velkým překvapením je Sharon Stone, která tu podává nejspíše životní výkon). I tak je s podivem, jak film odsypává a jak je zábavný! ()

anglanek

Vycurana Sharon , podvodnicek James Woods, vybornej Joe Pesci a plno Makaronu který znam z kousku o mafii a nejlepší samozrejme pan Robert De Niro. Kazdopadne v Top 10 mafianskych filmu. ()

rockwoman

" V casinu platí základní pravidlo: udržet je při hře a neustále je vracet ke stolu. Čím déle hrají, tím více prohrají. Nakonec z nich dostanem všechno. " Hazardér tělem i duší Robert De Niro, zlatokopka Sharon Stone, brutální Joe Pesci rozjíždí své životní rulety v myčce morálky. Martin Scorsese má režisérský čuch na kvalitní herce a já obdivuji jeho talent s jakým dokáže tvořit zajímavé příběhy. ッ ()

elanius

(32/2019) / Tak ale pán Scorsese si znovu dovolil veľkú parádu. Skoro tri hodiny materiálu, ktoré sa stále tvária, že iba začíname, vďaka vždy prítomnému voiceoveru viacerých postáv. Casino je zábavný, inteligentne vystavaný drsný príbeh s dvomi ikonami žánru. De Niro síce dal len svoj štandard, ktorý teda samozrejme je viac ako dostačujúci, ale to čo tu predvádza Joe Pesci je geniálne. Mal som chuť toho malého parchanta zabiť stokrát. Farby, autá, tony skvelých vedľaších postáv, Scorsese je proste unikát. Skvelý film, ktorý nestratil NIČ aj po vyše 20tich rokoch. (9/10) ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011