Casino

Bauch

"Charlie M"? "Charlie M"?! You make me pop your fucking eye out of your head to protect that piece of shit?! "Charlie M"?! You dumb motherfucker! ()

Lykr

Moc vydařený snímek o mafii. Casino stojí hlavně na skvěle obsazených hercích, především De Nira, kterému fandíte od začátku do konce, zatímco Sharon chcete celých 178 minut urvat hlavu. Škoda té délky filmu. Občas začne kolísat tempo, no ale zapálený divák to rozhodně bez problému zvládne. 9/10 ()

zigy

Zase něco k naštvání - 88%??????......Je to průměrná mafiánská báchorka (vůbec si nedělám iluze o světě zločinu, ale prostě hodně přitažená za vlasy v některých detailech). Mnohdy rozvleklá, ač příběh samotný je velmi zajímavě vystavěn (přátelství dvou mužů jdoucích na vrchol a pak z něj mají spadnout)... Vadily mi nesympatické postavy, Pesci je tajtrlík, a vůbec z něj nejde hrůza, jak tady všichni jeden po druhým píší.....Stone a její erotický potenciál samozřejmě skončil v kanále. Díky rejžo, tohle už fakt ne, končím s tebou. Solidní dabing let 90tých - Soukup, Prager. ()

Tomas_PO

Výborná klasika, bez straty 'drivu' aj po vyše 20tich rokoch. Výborné herecké výkony majstrov remesla Roberta De Nira a Joe Pesciho, ktorí sa na postavy talianskych mafiózov žijúcich v USA hodia ako riť na šerbeľ. Všetko podčiarknuté úžasnou Scorseseho réžiou. Jediná výčitka môže smerovať k takmer 3h dĺžke, polhodinka kratšieho strihu by potešila. ()

HellsAngel

Precízne vyrozprávaný mafiánsky príbeh, ktorý si berie to najlepšie z Goodfellas a snaží sa ísť ešte ďalej (nielen dĺžkou stopáže). Robert De Niro a Jeo Pesci, dvojica ikon žánru gangsteriek, tu predvádza svoju vrcholovú spoluprácu a poviem vám, že ani opakované pozretie neuberá tomuto skvostu na kráse. Tak k*revsky dobre je to napísané. ()

Radek273

Někteří zde chválí, někteří haní. Nelze říct, že by se divák nudil, avšak nutno též dodat, že už samotných 171 minut je pořádná nálož, s kterou se vypořádat muselo být opravdu těžké. Celý příběh plyne vcelku rychlým tempem a hodně se o to zasluhuje především hlavní dvojice: Robert De Niro a Joe Pesci. Mimochodem oba se snad pro mafiánské filmy narodili, protože již v několikátém spolu hrají naprosto tvrdě a přesvědčivě. Lehkým zklamáním může být pro někoho celkový styl, jakým je příběh vyprávěn. Neustálé promluvy vypravěčů De Nira a Pesciho se někdy zdají být vážně zdlouhavé a trošičku chaotické. Především pak střídání vypravěčských monologů s dialogy postav se děje pravidelně a divák tak musí být neustále ve střehu. ()

MrKrahujec

Vezme-li se to kolem a kolem, je tohle vlastně film o Andreji Babišovi. Teda abych byl přesnej: jen kdyby se na konci Sam Rothstein rozhodl vyřešit tu prekérní situaci tím způsobem, že by se stal předsedou vlády (nebo prezidentem). Co ž ovšem v Americe možné není (nebo že by???) ()

ZetDaElO

Brilantný mafiánsky opus s gala predstavením dvojice De Niro - Pesci. Ako sa často vraví, takéto filmy sa už dnes netočia. ()

pollstro

Stejně pečlivá analýza gangsterského podsvětí plného hazardu jako tomu bylo o několik let dříve v Goodfellas. Oproti předchůdci Scorsese tentokrát mnohem více směřuje svoji pozornost na vizuální stránku, efekt a stylovost veškerých scén, které jsou v rámci filmové tvorby bohatým aspektem plným barev, světel a virtuózních filmových nápadů. Jeho vykreslení hazardního města Las Vegas je nepochybně nejodvážnější, nejstylovější, největší a nejlepší ukázka tvůrčích aspektů moderní kinematografie. Takřka dokumentární vyobrazení temné kapitalistické minulosti fungování kasin a hazardu za pomocí nemilosrdně přesného tvrdého realismu a brutálního násilí, které se stává chladnou každodenní rutinou, a které je potřeba pro udržení mafiánského byznysu v chodu. Autentický obraz historie Las Vegas je historií velkých peněz. Stejně tak jako skutečnost korupce, podvodů, špinění politiků, kupování odborů, zastrašování konkurentů, trestání zrádců a podvodníku. Scorsese chápe podstatu a význam mafie, má absolutní kontrolu a potřebné znalosti na to, aby byl schopen s přehledem odvyprávět uvěřitelný příběh o organizovaném zločinu v prostředí odlišných pravidel. Navíc v závěru dochází k upřednostnění osobního konfliktu hlavních postav, jejichž osudové vzájemné vztahy získávají na intenzivní a citové síle, která upozaďuje úderný gangsterský aspekt celého filmu a význam kasina , a která zároveň dává hvězdné herecké trojici zasloužený prostor. Hazard, násilí, peníze, životní osud přátelství a tragický milostný trojúhelník ve městě, které nikdy nespí. Scorseseho pravděpodobně nejambicióznější projekt. ()

PanPyzamo

Scorsese zkrátka král mafiánské tématiky. Hned ze začátku mě chytlo intro. Líbila se mi hudba a chytlo si to tak mou pozornost. Pak už jsem jen hleděl a hleděl a sledoval příběh dle skutečné události o casinu, kde se točily velké lowe. Bavilo mě to. Celkem to byla pro mě jasná volba. Sice to bylo převážně hlavně o tom casinu a že to teda byla doba, protože má film 3 hodiny, ale ke konci to začalo být ještě lepší a docela i napínavější. Mě si to chytlo a bavil jsem se. Někoho ta délka nejspíš odradí. Jestli to stojí za to těžko říct. Já za sebe řeknu, že to bylo úžasný, ale pokud nejste vyloženě fanda krimi tématiky a nemáte nějak v oblibě nelegální činnosti nebo tak, tak vás tohle asi tolik neosloví, protože akce zde moc nenajdete a naopak sledujete spíše neustále to již zmiňované casino, které mě bavilo a teda ještě znovu zmíním tu poslední tak půl hodinu, která byla zajímavější. Za mě úžasný film a fakt, že se jedná o skutečnou událost to jen zlepšuje. Mimochodem Robert DeNiro a Joe Pesci supr dvojka. Už v Goodfellas jsem je žral a zde opět v plné parádě. 9/10 ()

PTuranyi

Vynikajúci mix Mafiánov a Vojny Roseovcov, v ktorom mafiánske vzťahy prerastajúce hazard v Las Vegas, postupne rozložia vzťah šéfa kasína Rothsteina a jeho ženy Ginger rovnako ako jeho priateľstvo s mafiánom Nickym. Prvotriedna produkcia sa postarala o výbornú atmosféru, napriek použitiu piesní v soundtracku namiesto komponovanej hudby. Napriek nadpriemernej dĺžke je film naplnený dejom a dialógmi po okraj. Herecký koncert Roberta De Nira a Joa Pesciho spolu so Sharon Stone nemá jediné slabé miesto. 90% ()

jerabin

Když se řekne slovo casino, vybavím si tenhle film a de Nira. To je myslím dost slušná vizitka, ne?:-) Jeden z vrcholů spolupráce de Niro - Scorsese. ()

kollik

Ďalšia výborná gangsterka s De Nirom v hlavnej úlohe. Taktiez sa svojej ulohy "drsňáka" skvelo zhostil Joe Pesci ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011