Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (59)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Dle komentářů vidím, že nejsem jediná, kdo čekal, že se v Gallii odněkud vynoří Asterix a Obelix :-)) A ani jediná, kdo si všiml, že chyběl jeden z členů prvního triumvirátu Crassus (nechce se mi věřit, že se by se autoři domnívali, že se všechny scény odehrály v době jeho tažení do Persie ;-) ) a hlavně, že se ve filmu neobjevil Octavius neboli Octavianus Augustus. Jako ženské mi sice vůbec nechyběl, nemám ho ráda, ale mé city nejsou v tomto ohledu vůbec podstatné, protože jako Caesarův adoptivní syn a nový Caesar, by tam teda být měl a nejen, aby se o něm zmínili div ne se závěrečnými titulky, až při nástinu dalšího života a zejména smrtí hrdinů nebo "hrdinů".(?) Jinak se film celkem snažil, teda co se týče historické věrohodnosti, protože, co se týče bitev, které byly povětšinou v mlze nebo triumfů, na něž bylo jak u Pompeia tak u Caesara použito stejných záběrů, na těch bylo vidět, že filmu by prospělo více (mnohem více) peněz. Takhle se tam prostě více kecalo než bojovalo...Tak za všechny výše zmíněné absence (důležitých postav i peněz pro lepší bitvy) odebrána jedna hvězdička... ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zrovna mám rozečtený Caesarův životopis od Adriana Goldsworthyho, takže mě historické chyby iritovaly víc než většinu ostatních diváků :-) Zejména to, jak se tu poměrně volně manipuluje s termínem konzul. Konzulové byli vždycky dva a stáli v čele Říma na rok a poté se z nich zpravidla stávali prokonzulové a odcházeli jako správci na 5 let do nějaké provincie a konzuli se stát mohli znova po deseti letech (občas byli výjimky jako Caesarův předek Marius, který byl konzulem několikrát po sobě). Vzhledem k tomu, že byli konzulové dva, tak není možné, aby v senátu bylo jen jedno křeslo :-) Zcela zde tedy chybí Pompeiův druhý konzul Crassus při jejich dvou konzulátech, Caesarovým spolukonzulem byl Bibulus, který tu je ukázán, ale ne jako konzul. Cato byl mladší než Caesar, Sulla zemřel, až poté, co se vzdal moci, Vercingetorix byl uškrcen při triumfu atd. No zkrátka chyb, nepřesností a vynechávek je tu fakt hodně. Bylo by nemožný Caesarův život dostat na plátno přesně tak, jak se odehrával, ale některý věci se ošetřit trochu líp daly. Nicméně všechny možný chyby mi nevadily tak jako necharismatický Caesar - Jeremy Sisto. Ve srovnání s takovým Rexem Harrisonem nebo pozdějším Ciaránem Hindsem prostě neobstojí. Chybí mu ona aristokratická vznešenost a povýšenost, která je pro Caesara typická. Škoda, že to nevzniklo jako seriál s jiným představitelem, protože potenciál i zajímaví herci vedlejších rolí (Walken, Harris) tady jsou. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtový historický film, od kterého bych čekal opravdu málo, ale nakonec předčil mé očekávání a jak po herecké, filmové tak i příběhové stránce mě naprosto uspokojil. Celé to působí jako životopis tohoto vůdce a znázornění jeho největšího úspěchu tedy dobytí Gálie bylo velice pěkné a bitvy překvapivě opravdové. Samotná Kleopatra mi sice přišla trochu odlišná a neobvyklá od ostatních filmových ztvárnění, ale dalo by se říct, že film si staví na faktech a všechno je nakonec velice reálné a opravdové. --- Na ŘÍM!!!! Kostky jsou vrženy. ()

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

60% - Tady se vyprávělo o Juliovi Caesarovi tak snaživě (kostýmy, dialogy, herci...), až se zapomnělo na nějakou tu myšlenku. Námět by jich umožňoval celou řadu, ale ono nic... Jediný pocit, či poselství, co jsem si z dvoudílného filmu odnesl byl strašný vztek, když jsem na konci v titulcích neviděl ani jednoho ze skladatelů hudby, která byla nejen vykrádána, ale i citována. Za zmínku stojí především titulní song "Maximus", který je školáckým OPISEM nádherné druhé věty Beethovenovy sedmé symfonie. Hanba vám, vy novodobí kopisté!!! ;o) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Televizní ale překvapivě kvalitní historická podívaná, která zaujme především svým "neamerickým" stylem, kterým se odlišuje od všech rádoby velkolepých ale ve výsledku neskutečně plochých historických velkofilmů, kterých se za poslední dobu vyyrojilo poměrně velké množství. Tento snímek, sice neoplývá ohromnou výpravou i když kostýmy i množstvím komparsistů rozhodně převyšuje většinu televizní produkce, avšak v tomto případě se více zaměřuje na postavy a vztah mezi nimi. Nechybí klasické intriky ani zrady a především zajímavé informace, které skvěle fungují jako doplnění historických znalostí, které hollywood s radostí upravuje ve svůj prospěch. K celkové spokojenosti dopomáhá i velice dobrá režie a výběr spíše neznámých ale kvalitních herců. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Priemerný počet komparzistov a umelcov v pozadí natáčania bol asi osemsto každý deň. (Arsenal83)
  • Poslední role Richarda Harrise. (Karlos80)
  • Julius Caesar (Jeremy Sisto) bol ženatý trikrát, nie dvakrát. Jeho druhá manželka (s ktorou sa rozviedol pre jej údajnú účasť na náboženskom škandále) nebola v tejto minisérii nikdy spomenutá. Zobrazená je Cornelia (prvá manželka, Daniela Piazza) a Calpurnia (tretia manželka, Valeria Golino). Chýba Pompeia, s ktorou bol ženatý 67-61 pnl. (Arsenal83)

Reklama

Reklama