Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (59)

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně jako historický film velmi hodnotný, správně vytvořená hudba -podle mě slabší choreografie bitek a slabší výprava (i když na televizní film je to výborné), některří herci se do svých rolí moc nehodili/// Určitě po včech stránkách poutavé vyprávění o Caesarově životě. Velmi mě potěšil historický rozsah od jeho mládí až po jeho smrt. Rovněž množství zmíněných postav a několik faktů, které mi změnili pohled na samotného Caesara. Přeci jen je mnoho podobných filmů a zpravidla každý se zaobírá trošku jinou dobou a jiným hlavním představitelem. Potěší zmínka o povstání otroků, tažení na Gálii a mnoho dalších událostí. Film je natočen přehledně a docela věrně./// Celkem 76%/// ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zrovna mám rozečtený Caesarův životopis od Adriana Goldsworthyho, takže mě historické chyby iritovaly víc než většinu ostatních diváků :-) Zejména to, jak se tu poměrně volně manipuluje s termínem konzul. Konzulové byli vždycky dva a stáli v čele Říma na rok a poté se z nich zpravidla stávali prokonzulové a odcházeli jako správci na 5 let do nějaké provincie a konzuli se stát mohli znova po deseti letech (občas byli výjimky jako Caesarův předek Marius, který byl konzulem několikrát po sobě). Vzhledem k tomu, že byli konzulové dva, tak není možné, aby v senátu bylo jen jedno křeslo :-) Zcela zde tedy chybí Pompeiův druhý konzul Crassus při jejich dvou konzulátech, Caesarovým spolukonzulem byl Bibulus, který tu je ukázán, ale ne jako konzul. Cato byl mladší než Caesar, Sulla zemřel, až poté, co se vzdal moci, Vercingetorix byl uškrcen při triumfu atd. No zkrátka chyb, nepřesností a vynechávek je tu fakt hodně. Bylo by nemožný Caesarův život dostat na plátno přesně tak, jak se odehrával, ale některý věci se ošetřit trochu líp daly. Nicméně všechny možný chyby mi nevadily tak jako necharismatický Caesar - Jeremy Sisto. Ve srovnání s takovým Rexem Harrisonem nebo pozdějším Ciaránem Hindsem prostě neobstojí. Chybí mu ona aristokratická vznešenost a povýšenost, která je pro Caesara typická. Škoda, že to nevzniklo jako seriál s jiným představitelem, protože potenciál i zajímaví herci vedlejších rolí (Walken, Harris) tady jsou. ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Dle komentářů vidím, že nejsem jediná, kdo čekal, že se v Gallii odněkud vynoří Asterix a Obelix :-)) A ani jediná, kdo si všiml, že chyběl jeden z členů prvního triumvirátu Crassus (nechce se mi věřit, že se by se autoři domnívali, že se všechny scény odehrály v době jeho tažení do Persie ;-) ) a hlavně, že se ve filmu neobjevil Octavius neboli Octavianus Augustus. Jako ženské mi sice vůbec nechyběl, nemám ho ráda, ale mé city nejsou v tomto ohledu vůbec podstatné, protože jako Caesarův adoptivní syn a nový Caesar, by tam teda být měl a nejen, aby se o něm zmínili div ne se závěrečnými titulky, až při nástinu dalšího života a zejména smrtí hrdinů nebo "hrdinů".(?) Jinak se film celkem snažil, teda co se týče historické věrohodnosti, protože, co se týče bitev, které byly povětšinou v mlze nebo triumfů, na něž bylo jak u Pompeia tak u Caesara použito stejných záběrů, na těch bylo vidět, že filmu by prospělo více (mnohem více) peněz. Takhle se tam prostě více kecalo než bojovalo...Tak za všechny výše zmíněné absence (důležitých postav i peněz pro lepší bitvy) odebrána jedna hvězdička... ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Velké a velmi milé překvapení. Caesar nám sice opět neoplešatěl, ale jinak to bylo výborné, vůbec mi nevadilo, že rozpočet nebyl největší a tím pádem zvlášť davové scény zdaleka nebyly tak efektní, jak mohly. Ale film mi neskutečně sedl a může za to víc faktorů - jednak pochopitelně má láska k antice, jednak trefení se herců do postav - Jeremy Sisto si s ambiciózním Caesarem poradil výborně, ale velmi mile mě překvapil Chris Noth jako Pompeius, zaujal Christopher Walken jako Cato a naprosto uchvátil Richard Harris coby Sulla. Boje v Galii byly řádně syrové, Brutus hezounsky nesympatický a Kleopatra orientálně zajímavá...zkrátka jsem byl nadšen a když v jedné scéně (pravda, nevhodně mladičký a protivný) Marcus Antonius hecuje davy vyvolávání jména Caesar, měl jsem co dělat, abych se nepřidal taky. Ba ne, kecám, přidal jsem se. Když vezmete nízkorozpočtovost jako fakt a nebudete hnidopiši, nevidím jedinej důvod, proč nedat všech pět hvězd. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Tři hodiny o Juliovi Caesarovi v televizním zpracování vypadají chvílemi tak nějak obyčejně a bez pořádného výrazu, kde nejdřív jen trošku z normálu vystupují scény s Luciem Corneliem Sullou, ve kterých je i nějaké to napětí, ale jinak nic extra. Později po prodělání nějakého toho kariérního postupu sledujeme Caesara hlavně ve slušné výpravě, která sice není úplně nějak mocně super, ale je "jen" pěkná, ale pořád tomu tak něco chybí aby se to dostalo výš než na tři hvězdičky, protože film sice hodně sleduje především Caesara, ale víc už moc nic, protože velká spousta postav je docela zanedbaná nebo je zanedbaný Caesarův vztah k těmto postavám, což možná může být i maličko vina Jeremyho Sista, který se sice občas tváří přesvědčivě jako caesar, ale to mu zůstává i ve scénách, kdy bych čekala, že z něj bude i trošku člověk :), ale naštěstí se tenhle nedostatek vyrovnává tím, že si pro tuto roli nechal ostříhat ten svůj květák :). Ve druhé polovině, která je na dvd jasně oddělená zatmívačkou, aby náhodou divák nezapomněl, že jde o televizní film, přichází řada na ty zajímavější události Caesarova života, nebo možná na ty události, co jsou natočeny poutavěji než první hodina a půl populárně naučného dějepisu. Je v tom takový monumentálnější feeling, pěkná výprava je víc vidět a taky přichází scény, které jsou víc o lidském dramatu než o řešení toho co člověk může udělat pro Řím. Co ale v druhé polovině asi nepotěší je, že Kleopatra sice je kudrnatá, což jsem nečekala, ale zase ta její účast je takový štěk, že snad asi nestála režisérovi moc za zmínku. Takže film běží velmi rychle letem caesarovým světem bez důrazu na někoho dalšího než je jen samotný Caesar a ani nikdo na sebe moc nestrhává pozornost, což platí i pro Christophera Walkena, který předváděl takový standard i když zrovna dvakrát často se taky neobjevoval, tak ani neměl moc co předvádět, zato bojové scény i když očividně levné se předvedou docela fajn a nevypadají hloupě. K tomu pěkná výprava a sice film hodně hodně pospíchá, aby se dostal přes všechny možné historické události, ale možná taky proto tento televizní Julius Caesar celé tři hodiny nenudí a pěkně uplyne, takže čtyřka pro zábavný televizní historický film. :) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Pre výrobu bolo vyrobených vyše dvetisíc ručne vyrobených kostýmov. (Arsenal83)
  • Priemerný počet komparzistov a umelcov v pozadí natáčania bol asi osemsto každý deň. (Arsenal83)
  • Replika Fora Romana byla postavena za $3,5 miliónů USD. (Karlos80)

Reklama

Reklama