Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Koffe

Mé dojmy z tohoto filmu jsou vesměs kladné. Film o jednom z největších měst na světě a jednom příběhu který se kdysi u jeho zrodu odehrál. Příběh sice omšelý a starý ale v Scorseseho podání zájímavý. Daniel Day - Lewis mi přišel úžasný a velmi zdárně mu sekundovali Cameron Diaz a Leonardo DiCaprio. ()

veere

Zhruba co si chudí mysleli o Lincolnově válce a co z ní měli. Portrét doby a života přistěhovalců, a mezi tím ne moc nápaditý děj o jedné osobní pomstě. Kazdopádně se mi líbilo, hlavně irská válečná mašinerie (vítejte, tady máte papíry a jste občan, tady odvod, a tady máte polívku... další). Výprava je skvostná, jen škoda že se nevěnovalo víc místa nepokojům, či alespoň povinným odvodům jim předcházejícím. ()

joywork

V dnešní záplavě filmů o ničem musím zadat nadprůměrné ohodnocení.Pro vysvětlení - film jsem viděl poprvé v roce 2009. ()

Peršanka

Slovy mého dospívajícího syna: tak nevim, na co sem to celou dobu koukal (já taky ne)...masakr, hnus, pinožení chátry, krevní msta, ubohost ubohých proti moci peněz a slabost zkrvavené pěsti proti dělovým koulím, pathos, pathos, pathos. Škoda. ()

JPM

Nechal jsem se unést výpravou a kulisami filmu a udělal jsem dobře. Skvělé herecké výkony nejen hlavních představitelů jsem si náležitě užil. A že mi film nic nesdělil ? To je jen úhel pohledu. Velkolepě natočený historický film o bizarní době, která není zrovna k oslavě. Špinavá doba, lidi ale hlavně způsoby. A nad tím vším DD-L jako šílený řezník, který ovládá dav tou nejstarší zbraní, strachem. A že mu to šlo , co ? ()

Mangus

Prvá polovica sa nesie v celku vážnom duchu, a celkom sympaticky rozpráva príbeh New Yorku, ukazuje ako to tam vtedy vyzeralo a nikam sa neponáhľa, v druhej polovici, hlavne ku koncu by človek už aj ocenil nejaké to vzrušenie alebo citovú zainteresovanosť, ktorej sa divákovi nedostáva ani pri finálnom boji, kde mám pocit, že je to celé len fraška a vlastne neviem, o čo sa tam bojovalo. Skôr som sa smial, ako tŕpol, ako to skončí, a bolo mi to vlastne jedno. Musím pochváliť ale hudbu, kulisy, aj keď pri nich by som chcel väčšiu perspektívu ako vidieť jedno námestie a pár budov pri ňom, herci podľa mňa tiež neboli zlí a ďalej rozprávač mi spríjemňoval čas a oboznamoval ma s faktami o New Yorku. Chcelo by to len skrátiť, zrýchliť, pridať viac akcie a pridať vedľajšiu dejovú líniu, ktorý by stála v popredí pred konfliktom, ktorý nie je extra zaujímavý pre diváka. 7/10 ()

hanzi_111

Asi nejhorší Scorseseho film co jsem zatím viděl. Jsem od něj zvyklý na trošku jinou tématiku. Tohle mě úplně minulo. ()

Alister

Ačkoliv viděno dvakrát ( druhá projekce mimochodem, již značně bolela..). dosud nepochopeno, co že to chtěl Scorsese říci. Film je snad groteska vzniknuvší z dramatického námětu; nevím jak jej mám uchopit a tak jsem si vytvořil dvě teorie. Buďto se jedná o něco nezvládnutého anebo experimentálního. Ať tak, či onak , v mých očích mizerné. ()

Chlo0opek

Nějak mně tyhle velkofilmy neberou. Přes 2,5h by se klidně vměstnalo do 1,5h a rozhodně by to bylo pro mě záživnější. Lepší 2*, víc nedám. Za dobré kostýmy a kameru si to zaslouží, již trochu méně za příběh jako takový.. ()

Bluesun

Je pravda, že děj fimu není nijak převratný. Jedná se spíš o dobovou fresku, která ukazuje, jak se tenkrát žilo v chudé části New Yorku. Skládá se z velmi působivých epizod, které přibližují tehdejší život a svým způsobem ukazuje, že se svět příliš nemění a stále se řeší ty samé problémy. Zejména téma přistěhovalectví je zde velmi silné a může mnoho říct i dnes. ()

Saprofag

Ihned musím napsat, že pro mě velmi ale velmi silné čtyři. Od pětky dělí Gangy jen srovnání s opravdovými perlami, ale opravdu jen trochu. Viděl jsem to náhodou na čt1 někdy až do dvou v noci a užil jsem si to úplně maximálně. Po nudě ani stopy a přestože jsem byl unavený, tak jsem nehnul brvou až do konce a to se už u mě dá považovat za raritu. Nebo spíš ne. Prostě to byl dobrej film jak svině! Daniel si myslím, že se právě do role řezníka hodil a žral jsem mu to, ne že ne. Leo slabší, ale šlo to. Celkově mě docela nadchla ta atmosféra a vůbec vyobrazení té čtvrtě a tak podobně. Dobrý dobrý dobrý a basta! PS: to potvrzuje mou teorii o tom, jak moc je důležité mít náladu na ten který film. Vlastně na cokoliv!!! ()

Pompeius

Solidní řemeslo na tři hvězdy, očekávání nesplněno. Jako milovník historie ale musím čtvrtou hvězdou ocenit zpracování období a prostředí (resp. obráceně - prostředí v daném období, protože filmů o této době, občanské válce, je hafo). Je to prostě pohled někam, kam se ještě nikdo předtím nepodíval. A to se vždycky cení. A DD Lewis byl prostě boží. ()

Welsiot

Vizuálně a atmosférou dokonalý zážitek, k tomu výborná kamera a střih, bohužel tomu ale chybělo něco hlubšího ...75% ()

Peenugirl

Úprimne prisahám, páčilo sa mi to, ako z decka sa stane muž a hrdina... Ja som to cítila, mali každú chvílu plakať a s mokrými usoplenými tvárami kričať do kamery čo sa deje v ich dušičke... Mám občas pocit, že očakávania sú najvyššie od tých čo by zvládli najnižšie ratingy vo svojom živote po hociakej stránke. Emočne sme na tom trochu tupo. Rozdiel oproti ostatným hrdinom Scorsese-ho je len v tom, že tu títo gangstry zabíjajú z pomsty, zúrivosti, krvilačnosti, nemajú to naaranžované a telá nemiznú v hlbokom kufri Cadilac-u...Nieje to jeho vrcholové dielo, lebo Mafiánov, Taxikára atď to neprekonáva, ale tá štvrtá * je spravodlivá. 80% ()

Odbornik___

Před chvílí jsem "gangy" dokoukal a teď po otevření téhle stránky jsem jak v jiříkově vidění :) To se to vážně tolika lidem líbilo ? Tenhle nudný, neuvěřitelně utahaný, "umělohmotný" film s minimálním dějem a s neschopností jakkoli zaútočit na emoce - ani v místech, kde se to nejvíc čeká ? Podle mého je to absolutně nejhorší Scorseseho film a kdyby se po (pro mě) nepochopitelné nominaci na Oscara stal nejlepším filmem loňského roku ...... Tak proč tolik hvězdiček ? Snad protože cítím, že to je jenom můj subjektivní dojem, snad proto, že herecky téměř nemám připomínek, a když si uvědomím, za co dávám **, tak tohle bylo přece jen lepší :) ()

MJI

Vynikající Scorsese, vynikající DiCaprio. Poutavý a od první chvíle dynamický děj se stále stupňuje, aniž by filmu došel dech. Kéž by byly všechny filmy takové. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)